vulvovajinal kandidiyaz

Pembe muayene masası Vulvovajinal kandidiyazis veya başka genital kandidiyazis - dişi üreme sisteminin bir hastalığı, vajina ve vulva mukozaları etkileyen. Hastalığın ana nedeni, çeşitli nedenlerle etkisiyle ortaya çıkan, mantar cinsinin Candida hızlı büyümesidir.

klinik tablo

inflamasyon belirtileri tespit edilir ve dış genital ve vajina üzerinde izlenenler ne zaman sergilenen tanı candidal vulvovajinit. Bu maya benzeri mantar önemli bir gelişmeyi temsil eder ve yetkin bir tedavi atanmasını gerektirir. Candida vulviti iltihabı sadece dış genital organlarda kapsar ve bu tür kötü hijyen, mekanik hasarlara gibi harici bu patolojinin nedenleri, çoğu.

inflamasyon sadece vajina mukoza tabakasında lokalize ise, bir sorudur vajinit . Ağırlaştırıcı faktörler Candida vajinit bağışıklık sisteminin düşüş dahil en yaygın olan hem yerel hem de genel nedenleridir. Buna karşılık başarısızlık savunması faktörler çok grup tarafından da provoke edilebilir.

Vulvovajinal kandidiyazis birkaç türe ayrılır. Bu, akut inflamasyon ve tekrarlayan kandidiyaz kandidonositelstvo. Semptomlar hastalığın kesin bu formları bağlıdır.

akut vulvovajinit

Resepsiyon jinekolog oldu Hastalığın bu formu belirgin belirtileri gösteriyor. jinekoloğa ele hastalar, genel olarak karakteristik semptomların yakınırlar:

  • vajinadan taburcu, onlar yapısında lor andırır. Gizli oldukça geniş yakalamak ve bu genital sistem ve dış organların tahriş yol açar.
  • Hastalık şiddetli kaşıntı ve yanma eşlik eder. Cildin tahriş çiziklerden ve mukoz membranlar yol açar.
  • Çünkü belirgin enflamasyon süreci seks neden ağrı.
  • Genellikle ekşi koku kaydedildi.

mukoza üzerinde görüntülenebilir ve cilt lezyonları tespit edildiğinde, bunlar küçük kabarcıklar şeklinde benzerdir. Ayrıca belirgin hiperemi ve vajinal duvar ödem, küçük ve büyük labia saptandı. Akut Vulvovajinal fazın elbette süresi iki ay içinde hesapladı. Bu süre içinde hastalığın tedavi edilmezse, bu kronik forma gidecek.

kronik bir şekilde

doc2 Hastalık iki aydan fazla sürerse hastalığın Tekrarlayan formu maruz kalmaktadır. Belirtiler küçük bir hacimde ifade edilir, ancak çoğu durumda eksik olabilir. Tahsis beyazımsı, nadiren normaldir. kaşıntı en kalıcı semptomlar biri, sabit ya da periyodik olarak mevcut olabilir, kabul edilir. muayenede, jinekolog olduğunu dökülüyor atrofik vajinal dokulara önem veriyor. Aynı zamanda, mümkün olan infiltrasyonu ve beyazımsı boşalmasıdır.

kandidonositelstvo

Vajina kendi durumuna bakıldığında bu formda hastalık sübjektif semptomlar normal aralığındadır. Ama aynı zamanda çubukla anormallikler ortaya. Hasta pamukçuk sık alevlenme şikayet etmezse ilaçlar kandidonositelstvo ile, genellikle tedavi edilemez. Asemptomatik kandidiyazis doğurganlık çağındaki kadınların yaklaşık% 20'sini ortaya çıkardı.

Kandidonositelstvo bağışıklığı artırmak ve anlayışı planlamasında önce profilaktik tedaviye için bir göstergesidir. Hamilelik sırasında bağışıklık sistemi fonksiyonu azalır ve kız mantar enfeksiyonu belirtilerinin daha muhtemel olarak rastlanmaktadır.

tanılama

Vulvovajinal kandidiyaz sergi teşhisi zaten inceleme altında ve laboratuar teşhisi inme sonrası onaylayın. Aynı zamanda, hem de pamukçuk genellikle diğer enfeksiyonlar ile bağlantılı olarak meydana geldiği gibi, cinsel yolla bulaşan hastalıklar için test edilmelidir.

Tedavinin Genel ilkeler

teşhis için Çağdaş sandalye Vajinal kandidoz Tedavi kapsamlı bir yaklaşım gerektirir. Sen reklam güven ve bir tablet sorunla başa çıkmak ve tek günün tüm belirtilerini ortadan kaldırmak mümkün olduğunu umut olmamalıdır. Nitekim güçlü ilaç aldıktan sonra Vulvovajinal belirtileridir, ama bu pamukçuk tedavi anlamına gelmez.

Mantarların neden olduğu akut inflamasyon görülmesiyle birlikte, birkaç gün ve alevlenmeler için tedavi iyi seçilmiş dersi geçmek için yeterlidir artık olduğu kanıtlanmıştır. bu kez de restoratif tedaviyi kullanmak ve gastrointestinal hastalıklar olup olmadığını öğrenmek de önemlidir.

Kronik Vulvovajinal kandidiyazis çok daha zor tedavi. Bu aşamada hastalıkla baş etmek amacıyla, tam bir teşhis geçmek ve tespit genel ve jinekolojik hastalıkların tüm tedavi bazen gereklidir. İhtiyaçlar ve antifungal ilaçlarla uzun süreli tedavi.

ilaç

İlaç tedavisi lokal ve sistemik etkileri için ilaçların kullanımını kapsar. tabletler, kapsüller, fitiller kullanılması. Belirli patojenlere belirlenmesi antibakteriyel tedavi spesifik patojene bağlı olarak gerekli olan. Candida vulvovajinit coleitis ve yerel mantar karşıtı maddeler ile muamele edilmiş, bu aşağıdakileri içerir:

vajinal fitiller İlacın kendi dozajı ve doktor seçer tedavi süresinin Formu. Genellikle krem endikedir vülvit Hastalığın erken teşhisi en basit ve vulvovajinit. Hastalık uzun süreli ve belirtiler belirgin ise, yerel ve genel fonları kullanmak gerekir. vücuda sistemik etkileri ile antifungal ilaçlar ile olan flukonazol , ketokonazol tabletler.

tedavisinde önemli bir aşaması, aynı zamanda bağışıklık düzenleyici maddeler ve multivitamin kompleksi vasıtası ile elde edilebilir bir performans artışı bağışıklık vardır.

izlenmesi gereken tedavi ve genel tavsiyelere sırasında:

  • Cinsel kalan kısmını yerine gereklidir. tedavinin tüm süreci sırasında Yani cinsel ilişki olmamalıdır.
  • Hem cinsel ortakların eş zamanlı tedavi olmalıdır.
  • krem uygulayarak veya kullanmadan önce mum gerekli podmyvanii. Bu amaçla anti-inflamatuar bitkisel decoctions için kullanmak en iyisidir.
  • Ana işlem paralel olarak kullanılabilen probiyotik intestinal florayı geliştirmek için gereklidir.
  • İşlemden sonra, bu tedavinin etkinliğini değerlendirilecektir, yeniden-pass testleri için gereklidir.

için İlaçlı hazırlıklar gebelik sırasında pamukçuk tedavisi kesinlikle doktor seçer. Bazı antifungal ilaçlar fetus üzerinde olumsuz etkileri olabilir ve bu nedenle kullanılması tavsiye edilmez.

Vajinal kandidoz Önleme seks organlarının kalıcı hijyen, bir cinsel eş ve ortak jinekolojik hastalıkların zamanında tedavi varlığı kabul edilir.

candida vajinit

belirtileri önemli bir maya mantarları vajinadan içerdiğinde teşhis kandida vajinit veya colpitis sergilemiştir.

Devamı ...
candida vulviti
Tanı fotoğraf

Vulvit - yani sadece dış genital organlar, büyük ve küçük dudaklar etkileyen iltihaplı değişikliklerdir. Hastalığın belirtileri ile şunlardır:

Devamı ...