Kadınlarda mantar enfeksiyonu belirtileri

Doktor ve hasta Nasıl tehlikeli kandidiyazis? ortağı, sırayla birçok organ ve sistemlerin yenilgisi yol açar kan damarlarında mantarların penetrasyonu, hamilelik, fetal enfeksiyon ve risk sırasında komplikasyonlar. Bu nedenle, bu ciddi hastalığı olan kendi kendine ilaç gerekli değildir. Ne zaman "pamukçuk" ilk belirtileri hemen jinekoloğa fiş almak.

en pamukçuk nasıl tezahür öğrenelim.

Hastalığın üç klinik formu vardır:

  • kandidonositelstvo;
  • Candida vulvovajinit akut formu;
  • Kronik (aralıklarla artan) Vulvovajiniti candidosis.

Sadece ilk kadın veya kız semptom ve şikayetlerin olmaması ile karakterize edilir. vajinadan akıntı analizine çekerken Ancak, tomurcuklanan mayalar formunu da tespit edilebilir. Akut formda kandidozis vulvovajinit - belirli koşullar kandidonositelstvo ikinci içine geçtiğinde, klinik hastalığın şeklini ifade edilmiştir. Onun belirtiler:

yakın bölgede kaşıntı 1. Kaşıntı. Bu kandidiyazis tipik bir semptomudur. vajinal kaşıntı ve genital organların şikayetleri zorunlu maya benzeri mantar (mukoza görünür değişiklikleri mevcut değildir bile) araştırma yaparken. Kaşıntı adet öncesi amplifiye ve azalır veya adet ve adet sonrası dönemlerde kaybolur. Belirti kalıcı olabilir, ama rahatsızlık, ağrıya neden görünümü (özellikle yürüme sırasında) olmayabilir.

2. Yazma. Bir mantar enfeksiyonu yanma zaman hemen hemen her zaman endişeli. Eğer endişe şüphe varsa: mantar enfeksiyonu veya idrar yolu enfeksiyonu, kendinizi test edin. idrar yolu enfeksiyonu olarak üretra boyunca idrar geçişi sırasında yanan başlar. idrarda asidinde tahriş vajinal alan alır ve rahatsızlık neden olur: kanalın bir idrar çıkışı çıkışını elde ederken zaman kandidiyaz kavrulma sınırlandırmaya başlar.

Milkdrop 3. Deşarj. Slivkopodobnye, beyazımsı, vajina kalıntılarının varlığı sevimsiz akıntı - kandidiyazis başka bir belirtisi kadınlarda yaygındır. Kadınların ayrılması 76,1% endişeli. Bewley olabilir hoş olmayan bir koku (ekmek, bira, nişasta). tutarlılık ve her kadının benzersiz kanama miktarı.

4. enflamasyonu. Enflamasyon vajinayı (vajinit) ve dış genital organlar (kaplayabilir vulva, bkz. Foto ). Kombine mukozal lezyon varsa, o zaman tanı "vulvovajinit" dir. Bu belirti genellikle ilişki sırasında ve bir iç mukozaya temas genital bölgede kızarıklık, ağrı kadınları tarif edilmektedir. Jinekologlar da mukoza iltihabı, sadece güçlü giperemirovannost dış genital organları, serviks ve vajina olmadığını unutmayın. Vajinal kandidoz klitoris, labya ​​dudak ve vestibül, kıvrımların kolayca çıkarılabilir ped grimsi-beyaz filmler, epitel çevresine ottorgshiysya serilme mukus olarak, gevşeklik, ince duvarlı blisterlerin şişme bakıldığında.

Tipik olarak, Vajinal kandidoz akut bir şekilde 2 aya kadar sürer.

doğru fotoğraf (18+) açın hastalığı tanımlamak amacıyla:

Uyarı! İçerik görüntülemek için nahoş olabilir

"Kadın" sorunu "Kronik kandidiyazis" tanısı semptomları iki aydan fazla süre devam kadınları koydu. Ve onlar akut vajinal kandidiyazis belirtileri farklıdır. Yani, sevimsiz vajinal akıntı eksik olabilir ve mukozanın tıkanıklığı ve sızma zayıf olacaktır. yetersiz beyazımsı filmi adalar şeklinde vardır, hiçbir kesin sınırlarla büyük ve küçük labia, çatlak, erozyon, kuru kuruluğu var. atrofik ve gevşek hale Dış genital organlar, vajinal açıklık daralma, kahverengi bir renk almasına, labia büzüşür, yara izleri vardır. Bazen kronik Vulvovajinal kandidiyaz vajinit kasık kıvrımları ve perine katılır. tedavisi hakkında daha fazla bilgi için .

Yukarıdaki belirtilerden herhangi biri hakkında endişeli, en yakın eczaneye mayadan ilaç almaları için acele etmeyin. Aslında klinik semptomlar doğru tanı izin vermez% 100 olmaları. Vakaların% 95'inde Mikrobiyal kontaminasyon derecesini ortaya ve bize mantarların türlerinin belirlemesine izin çünkü değer, smear mikroskopisi ve besleyici ortam tahliyesinde vajinal akıntı kültürüdür. Ancak bir kadın jinekolog ile tanı ve konuşmadan sonra herhangi bir antifungal hazırlıklarını atar.

seçme ürünlerde ilgili ayrıntılar için.

Kronik formda sağlar.

Soda douching.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.