Semptomlar ve fotoğraf mantar ayak tırnakları

Doktor ve hasta başlamayın olarak Mantar ayak tırnakları bazen sürece endişeli değil dejeneratif değişiklikler . Tıbbi yardım için doktora acele sonra hasta olduğunu ve tedavi uzun bir sürece. Bazen aylarca sürüyor ve cerrahi çivi, bir yıldan daha erken değil büyür kaldırıldı. dikkatle ayakları üzerinde ve ilk belirtiler çivi durumunu izlemek için iyi bir neden derhal doktora gitmek değil mi? Size başka cilt hastalığından mantar ayırt ve zamanla bir dermatolog geldi, böylece mantar enfeksiyonu nasıl tezahür, basit terimlerle anlatmaya çalışacağım. Yani, mantar ayak tırnakları: semptomlar.

"Halk" belirtileri

manikürlü tırnaklar Zaten bir mantar ile karşı karşıya olanların hastalığın başlangıcında hissettim ve ileri bir aşamada, sen bir "ulusal" listesini yapabilirsiniz yanıtları dayandığını tırnaklarında sorguya "Eğer ayaklarımın üzerinde tırnak mantarı İşaretler."

  • Tırnak plakasının yüzeyindeki beyaz noktalar ve çizgiler
  • tırnak kenarı çökmeye
  • tırnak plakası gevşeyen
  • tırnak plakası sararma
  • tırnak plakası kalınlaşır
  • kinesalgia
  • tırnak plakası kararır

Tıbbi belirtiler

Doktorlar tırnağın mantar enfeksiyonu çeşitli şekilleridir. Onlar tırnak plakası, şekli ve rengi değişimine bağlı sınıflandırılır. Yenilgi 1 ve 5 ayak parmakları ile başlar, bu yüzden denetime özellikle dikkat edin. gezinmek zorsa, ayaklarının üzerinde tırnak mantar fotoğrafları bakmak:

tırnak mantarı Onikomikozun formu: Distal yanal (subungual) onikomikoz Patojen: Trichophyton kırmızı yapar nasıl It 100 ilk kademe üzerinden 85 olguda meydana gelir. Tırnak mağlup (tırnak plakası yer alan bağ dokusu bu katman,) tırnak yatağının kenarlarından başlar. İlk olarak, çivi değişiklikler yan kenarları ve serbest kenar vardır. Bu durumda, levha, rengi hafif sarı ya da ince beyaz, serbest kenar haline gelir, saydamlığını kaybeder parçalanan, pürüzsüz şeklini kaybeder. Subungual keratoz Onikomikozun arka plan uzak-latentoy formları (tırnak plakası kalınlaşma) üzerinde gelişebilir. Mantar mutlaka çivinin sadece kenar etkiler değildir: o bütünüyle yakalama yapabiliyor. Bu durumda, kenardan tırnak büyüme bölgesi beyaz çizgiler bulunmaktadır. çivi kalıp enfeksiyonları siyah veya yeşil alışılmadık renk gri, alabilir zaman. Son adım. Bütün tırnak plakası, bölge (matris) büyüyen, tırnak distrofisi yenmek.

2-2 Onikomikozun formu beyaz yüzeysel onikomikoz Patojen olan Trichophyton mentagrophytes, Aspergillus. gösterildiği gibi: Genellikle sadece ince bir sırt tabakası (tırnak plakasının üst tabaka) etkiler. Adı geçen başlangıç aşaması. Başlangıçta çivi küçük şerit boyutu veya beyaz noktalar üzerinde kurdu. Yavaş yavaş, onlar sarı beyaz tırnak plakasını yapma, tüm geniş bir alanı yakalar. Plaka gevşek hale gelirse bağımsız tırnak kazıma çarpması edilebilir olup olmadığını belirlemek, kaba, daha sonra tırnak beyaz yüzeysel onikomikoz çarptı. Genellikle mantar enfeksiyonu bu formu ilk teşhis edilir ayak 5 parmaklarında - bazen, vb. Bu formun gelişimine katkıda bulunan bir faktör nemli ortamda uzun süre kalması nedeniyle tırnak plakasını yumuşatılır.

2-3 Onikomikoz formu: bir yakın subungual onikomikoz Patojen: Candida albicans, T. rubrum, Scytalidium spp. gösterildiği gibi: Bu form nadirdir. Mantar okolonogtevogo silindir ya da deri yoluyla tırnak altına alır. mantar enfeksiyonu Candida albicans etkeni ilk ancak o irinli tırnak milinin iltihabı ve varsa enfeksiyon tırnağın altında işler. Büyüme plakasına - Sonra tırnak renginde değişiklik, o zaman, hilal deforme başlar. elverişsiz sırasında tırnak plakası tamamen reddedilen zaman. aşağıdaki gibi mantar, T. rubrum hastalık tırnak plakasının lezyonlarda olup: hilal beyaz nokta, beyaz noktalar serbest kenarı seviyesinde yayıldı. tırnak kirli-sarı gölge plaka kalınlaşır olur ve ileri durumlarda reddedilir.

2-4 Onikomikoz şekli: toplam distrofik formu Patojen: dermatofitony, küf ve maya benzeri mantar nasıl: Bu şekilde, proksimal veya tedavi edilmezse, distal ya da gelişir. Tırnak, renk plaka sarımsı-gri, kontur düzensizlikleri kalın görünüyor. Mevcut subungual giprekeratoz olabilir. yıkım, inceltme, kırılganlık: Çoğu durumda, distrofik tırnak plakasının değişiklikler vardır.

Yukarıda önerilen sınıflandırma gelişmesi üzerine N. Zaias çalıştı. 1972 yılından bu yana tüm dünyada, doktorları kullanılır.

Sadece bir örnek - Resimler mantar ayak tırnakları bu sayfada sundu. Onlara baktığımızda bağımsız bir teşhis ayarlamak gerekli değildir. Bu teyit ya da belirli bir kimlik ortamı üzerinde mikroskop patolojik madde ve kültür mantar sonra dermatolog reddetmektedir.

devamı Oku: tırnak mantar fotoğrafını belirlemek

4 comments

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.