Seni nasıl tırnak mantar tutun biliyoruz

865765756 Yani, kadınlar sıklıkla ellerini muzdarip. Adil seks sık manikür yapmak ve tırnak mantar nedeniyle kötü muamele araçları elinde görünür: Bu sadece bu gerçeği açıkladı. erkekler nemli ve sıcak ortamlarda, mantarlar mükemmel çoğalır kapalı ayakkabı, içinde günün en geçirirler. Tabii ki, mantar aldı ve havuzda ve mağazadaki ayakkabı giydirilmesi sırasında ve hatta sokakta eski bir arkadaşı ile el sıkışması sırasında, ama esas enfeksiyon durumunda değil bir yer, ama kalıp tespiti ve tedavisi için yeterli hazırlık seçimi hızıdır edilebilir.

parmaklar Manifest kendisi tırnak mantar hemen başlamaz ve ilk belirtileri ciltte tahriş ve travmanın etkileri ile kolayca karışabilir. çivi görünümünü bozan ve yaşam kalitesi ellerde tırnak mantar semptomların tam listesi araştırmak için teşvik edilir aşağılamak için çalışıyor düşmanı nokta belirleyin.

çivi rengini değiştirme

Tırnaklarınla ​​dikkatle bakın göze çarpan ilk şey - bu tırnak plakasının renk değişikliğidir. Zengin vasküler tırnak yatağı boyunca göstermelidir aracılığıyla İdeal olarak, (böylece tırnak pembe). tırnağın altında ya da yerleşir ve başladığında aktif mantar, tırnak plakası renk değişikliğini çoğalır.

 • Mantar yüzeyine tanıtıldı ise, beyaz veya sarımsı bir renk elde edebilirsiniz. Bu yatak ve tırnak plakası arasına azgın kitleleri toplamaya başladıktan gerçeği ile açıklanabilir. Bu form kadınların elindeki en sık teşhis edilir.
 • Yeşilimsi renk tırnak mantar ile enfekte olur.
 • Ayrıca, tırnak Candida türünden maya mantarları tarafından enfeksiyonu olan, kahverengi, mor, siyah hale gelebilir.

Aşağıda etkilenen eller ve ayaklar gibi tırnak plakasının örnekleri şunlardır atlet ayağı farklı türleri . Renk tırnak hastalığı bağlıdır ve ellerde ve ayaklarda eşit kendini gösterir:

Dikkat: deride küçük şeritler veya lekeler de tırnak yaralanması sonucu ortaya çıkabilir. tırnak siyah olduğunda Travma da tırnak yatağında kanamaya neden olabilir.

tırnak plakasının kalınlaşması / inceltme

Normal olarak, tırnak plakası yüzeyi konveks parlak ve yumuşak ve 0.5 mm arasında kalınlığı aralığı olmalıdır. 1 mm fırçalar üzerinde. ayakları üzerinde. onikomikoz çivi olarak yapabilirsiniz:

 • Konkav görünüm (bu olay koilonisi olarak adlandırılır). nedeni - tırnak yatağının miktarda artırmak.
 • (- hiperkeratoz tıpta) kalın olun. plaka enflamasyon tepki olarak birkaç kez artmıştır.

Çivinin Tabakalaşma ve yatağından lag

Uzun süre mantar çivi maruz zaman, yataktan pul pul olmaya başlar. çivi altında başka durum şiddetlendirir havayı girer. çoğu durumda yarıdan fazla tırnak yatağından ayrılır edilemez Outset.

Yarık ve enine yönde (mantar tırnaklar resimler bakınız) olabilir çivi delamine ve en sık 2, 3, 4 parmak meydana gelir. Burada çivi normalde büyüyen, fakat sonradan 2-3 katmanlara ayrılır.

tırnak gevşek ve kırılgan hale gelir gerçeği yanında, enine ve boyuna olukları görünebilir.

Daha sonra, işaretler veya ayakları üzerinde tırnak mantar fotoğraflar için sizi arıyorsanız burada .

mantar enfeksiyonları Türleri

yandan tırnak mantar çeşitli özellikleri dayanarak, bilim adamları ellerin onikomikoz 3 tip belirledik.

görünüm belirtileri
normotroficheskie
 • Çizgiler ve lekeleri vardır
 • koyu sarı beyazdan tırnak rengi
 • boyutu, şekli ve çivi kalınlığı değişmez.
Oniholitichesky
 • Yatakta Swift ait çivi gecikme hızı
 • Tırnak Renk - kahverengi-gri, parlak yoktur.
 • çivi yok edilirse, cilt altındaki gevşek bir yapıya sahiptir.
hipertrofik
 • çivi kenarları çekirdeksiz bak
 • Renkli tırnak plakası parlaklığını kaybeder
 • tırnak kalınlaşır
 • ağrı

Bu mantarların her hastalığın farklı bir şekle yol açabilir. Ancak en yaygın şunlardır:

 1. Kandidiyaz. Bu hastalığa neden olan mantarın her zaman insan vücudunda bulunur ve doğal saprofit olduğunu. Vücudun işleyişinde dokunulmazlığı ya da arızanın zayıflaması ile saprofit parazitler dönüştürülür. Ayrıca antibiyotikler, vitamin eksikliği ve hatta sıradan istismar tatlılar olabilir mantar dejenerasyonu tetikler. Sık yaralanmalar çivi, ıslak ortamda ellerin uzun süre maruz kalmanın, yağma meyvelerle temas (aktif çoğalmaya mantarlar): Sabit mekanik stres etkiler ve Can. Hastalık genellikle ev kadınları, bu işçileri Şekerleme, çocukları tırnak ve tırnak çevresi silindirlerin lezyonları ile karakterize ve bundan muzdarip olduğunu.
 2. Onikomikoz - okolonogtevogo silindir ve tamamen bütün tırnak etkileyen karmaşık bulaşıcı bir hastalıktır. Bu taşıyıcı madde aktarılır, yani, parmaklar hasta tırnak mantar olabilir sadece (onun elini sıkmak veya eldiven üzerinde denemek için yeterlidir) virüslü ile temas ettikten sonra. Bazen enfeksiyon meyveler üzerinde asalak, küfe maruz kaldıktan sonra ortaya çıkar.
 3. Sporotrichosis - ağırlıklı hayvanlar severler etkileyen bir hastalıktır. Enfeksiyon cilt mantarı ellerde mikro çatlaklar ile teması ile meydana gelmesidir. Risk çocuk ve veterinerler de.
 4. Dermatofitler. hastalık tanımı daha hastalıkları alır ve nedenleri tam olarak anlaşılmış değildir. Tedavi laboratuar çalışmalarında tamamen dayanır.

enfeksiyonlar Nedenler

Enfeksiyon, tabii ki, mantar kök neden.

manikürlü tırnaklar Yani, ellerde maya mantarı çivi suçlu ise, birinci silindir acı başlar: tarafını veya arkasını. O kalınlaşmış olur, acıyor dokunma, orada şişme ve hatta bazen irin az miktarda yayar edilir. Enfeksiyon sonra tırnağın yayılır: görünmesini başlar oluklar. ellerde tırnaklarında mantar ilk tırnağın ortasına gri veya beyaz nokta / bant göründükleri T.rubrum, neden olduysa. Kalınlaştırıcı yalnızca serbest kenarında oluşur.

ellerde tırnak mantar İkincil nedenler patojenlerin yaşam için elverişli koşullardır. Onların mantıklı olarak adlandırılan faktörler. Yani, ellerde mantarların en çamaşırhaneler ve pastanelerde kadın işçiler konserve tesislerinde kadınlarda görülür. Bu kategoriler sudaki şekerlerin ve uzun tutun elleriyle çalışmak zorunda. yaşla birlikte bir mantar hastalığı riski artar (çocuk onikomikoz pratikte tanı ancak tanı vakaların% 90'ında yaşlı tarafından onaylandıktan değil). Buna ek olarak, mantar almak için şansı kişilerin daha yüksektir:

 • hiperhidroz fırça eğilimi;
 • Manikür veya yalnız adam tarafından evde;
 • Genellikle hasta ve sahip ek hastalıklar (diyabet).
": Neyi nasıl elleri üzerinde mantar tedavisinde ilişkin bilgiler Biz ellerini tırnak mantar ile mücadele "

ellerin çivi mantarın ilk tezahürü bulma gerektiğini randevu tırnak plakası sırf enfeksiyon değişmeye başladı bir dermatolog veya mycologist ve emin olun. Daha önce tedavi başlatılır, er bitecek. Çiviler hep ilgi çeker. İleri vakalarda çarpık mantar tırnak kaldırılır ve yeni yapraklar az 6 ay üzerinde filizlenme.

5 comments

 • Olga:

  bilgilendirici yazı için teşekkür ederiz! Ben, bir acemi manikürcü olarak çivi sever yüzleşmek zorunda değil umut

 • Mikhail Shilov:

  nasıl otsloishviesya çivi mantar sonra kurtarmak için söyle?

  • yönetici:

   Tırnak Bu kursun hızlı bir süreç değildir, tekrar büyür, ama merak etmeyin. tırnak tamamen taşınmış ve engeller değilse, bir cerrah danışmalısınız.

 • Alexander:

  yazı için teşekkürler! zaman içinde kendini yakalandı, bir yaralanma sonrası, tırnak slazit düşündüm, ama çıkıyor - mantar başlar.

 • Margarita:

  Ben el işaret parmağında hasta çivi oldu o sarı dönmeye başladı (Ben uschib düşünüyorum) ve ağrı ((((De ki bu mantar? (((Ben şeker hastası ve birinin sürekli parmaklar mantar üzerinde olanlardan hasta olur duydu (hasta 10 devam yaş ve böyle bir sorunla karşı karşıya ilk kez) için .Zaranee teşekkürler!

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.