Tırnak mantarı fotoğrafını tanımlayın

ciddi doktor Ne zaman doktora gitmek? Ne zaman tırnak rengini değiştirmek ve kahverengi doğal olmayan bir gölge satın alacak? Ya tırnak gevşek ve ince olduğunda? Ya da belki mantar enfeksiyonu belirtileri değil, tırnak ya da yaralanma güçlü sıkıştırma basitçe sonuç?

tırnağınızla yakından bakmak ve fotoğraflarla karşılaştırma: O çivi fotoğrafın üzerine tırnak mantar belirlemeye yardımcı olur.

Bundan sonra eğer şüpheleniyorsanız arada, bir mantar çivi üzerinde değildir ve ayaklar, eller ya da vücudun herhangi bir kısmının cilt burada .

onikomikoz çeşitli şekillerde de enfeksiyon aşamaları

Bir mantarın varlığı veya yokluğu konusunda şüpheleri yok etmek için, biz mantar tırnak öğrenmek için teklif farklı aşamalarında bakar.

1 Bu fotoğraf tırnak mantar tırnak yatağının kenarına vurmaya başladı. Daha yakından bakın: (çivi taban artık ışınları edilir) tırnak ve serbest kenarın yanal kenar sarımsı bir renge kavuşturulmuş ve plaka kendisi opak hale gelmiştir. Bazen tırnak plakası ve yatağın arasındaki boşluktan nerede "canlı" patojenler, mantar ve diğer mikropları görünüyordu. Doktorlar tırnak mantarı bu yenilgi uzak-yanal formu diyoruz.

2 Sonraki fotoğrafa aynı şeklin tırnak mantar başlangıç ​​aşaması, içinde ama subungual hiperkeratoz ile. Hiperkeratoz - Tırnak mantarı yanıt verdiğinde tırnak yatağının keratizinasyonun geliştirilmiş bu bir fenomen. derin mantar tırnak plakasını nüfuz, tırnak kalın olur.

3 Distal yanal formun son aşamada - sadece tırnak kaybı, kalıbın sürecine dâhil (tırnak büyümeye başlar yeri), tırnak distrofisi.

4 Beyaz formu plakanın sadece dorsal (üst) kısmı yüzeye. çiviye ilk aşamada daha büyük bir alanı yakalama ilerleme ve küçük beyaz topuk görünür. fotoğraf mantar böylece acıyor belirlemek zordur, burada bazı ek yollar gösterilmiştir:

 • yüzeysel lezyonlar Hakkında kolayca kazınarak maruz kaldığı gevşek ve pürüzlü tırnak plakasını diyor.
 • Bu form (genellikle ilk parmak, en az 5 inci üzerine) sadece ayak tırnakları bulunur.

5 mantar enfeksiyonlarının sonraki formu - proksimal subungual. kızarıklık silindir lezyon ile karakterize (doku tırnak çevresindeki). Daha sonra rulo şişer, parlak hale gelir ve daha sonra şekil değiştirir. Sonuç - çivinin kütikül ayrılması. Sonraki distrofik tırnak plakası değişiklikleri başlar. Onlar çiviye oluklar benzeyen düzensizliklerin görünümü ile başlar. İleri durumlarda, plaka elimine edilir.

6 Toplam distrofik formu - mantar enfeksiyonu (koşma sürümü daha ) proksimal ve distal bir şekil. fotoğraf, kalınlaşmış, tırnak düzensiz gri olduğunu açıkça göstermektedir. Ana aynı işareti - Tırnak plakasının kısmen veya tamamen yok.

Nasıl farklı tırnak mantar vurmak?

Biz görsel olarak tespit edilebilir belirtilerinin sorunları umut yoktur. Ama bile çivi ve ayak acı sorumludur mantar türünü belirlemek için kötü değildi. genellikle, aktif ilaç maddesi sadece herhangi bir mantar ile mücadele için bu, temel olarak bir enfeksiyonun yeterli tedavi seçimi için önemlidir.

Bu tırnak mantarı en yaygın türleri (fotoğraf yardımcı olmak için).

7 1. Maya tırnak mantar . Bu patojenler Candida cinsinin aittir. Yenin onları kendi sararma giderek yatağın gerisinde kalmış, çivi incelme ile karakterizedir. Bulanık vakalar, tırnak plakası kahverengi bir renk alır ve neredeyse tamamen soyulmuştur. O sadece uğrar çivi, aynı zamanda rulo: koyulaşıncaya, şişer ve kırmızı tonlu olur.

8 2. dermatofit. tırnak Trichophyton spp saldırısına ise., Microsporum spp. ve Epidermophyton spp ilk çizgiler veya san / gri noktalar vardır. Ardından tırnak kenarı sarı ve yavaş yavaş tırnak yatağından hareket edecek başlar. kirlenme derecesi ne kadar yüksekse, leke daha büyüktür.

9 3. küf mantarı. O çivi derinliklerine nüfuz etmez, çünkü daha kolay, dinlenmeye tedavi etti. Enfeksiyonun Ana oturum - tırnak plakalarının rengini değiştirin. Bunlar, kahverengi, vb siyah, yeşil hale gelebilir Ayrıca kalıplar çivi siyah noktalar ve noktaların görünümünü provoke edebilir.

mantar enfeksiyonu etkeni sonunda ayağın tırnakları (fotoğrafta Ayak mantarı ve tırnak) göç ve kaşıntı yanında insan derisinin çatlaması Yürürken ağrı rahatsız başlar.

10 Yukarıdaki belirtilerden en izliyorsanız, hemen bir dermatoloğa danışın. Daha önce tedavi er mantar yalnız ayak tırnaklarımı bırakın başlar.

11 Özel bakım, yetişkinlerde olduğu kadar yaygın olmasa mantar da meydana geldiği küçük çocuklar, anne olmalıdır. Çocuklarda tırnak mantar fotoğraf Yetişkinlerde mantar göre, ancak bir çocuk da ülserler, erozyonlar, kabarcık, kaşıntı ve kızarmış cilt rahatsız edebilir ilerler göstermektedir. Sık fenomen ve yanma hissi sürerken.

tedavi

12

kalkmayın mantar kendini tedavi edin. Zaten belirtildiği gibi, uyuşturucu yüzden pahalı araçlar yararsız olabilir eczaneden satın mantar enfeksiyonu patojenlerin her türlü baş vermedi. tırnak mantarı yukarıdaki fotoğraf lokal ya da sistemik tedavi olmadan mantar enfeksiyonunun herhangi bir aşamasında görülebilir yılında vazgeçilmezdir. Buna ek olarak, mantarın ortaya çıkmasına katkıda faktörleri ortadan kaldırmak için gerekli olacaktır.

woman_doctor_01b doktor ile randevu - Eğer hastalığın varlığını gördük sonra ilk şey yapmak. Yani uzman en iyi ilaç seçecektir, tedavi yöntemini reçete ve hastalıktan özgürlüğünü izleyecektir.

Genellikle mantar enfeksiyonlarına karşı lokal ilaç tarafından atanan doktor. "Etkili ilaçların genel bakış." Bkz

Ciddi durumlarda siz de gerekebilir ve tabletler , ancak genellikle reçete ile satılır. Bu hapları bazı toksisitesinin olduğunu unutulmamalıdır ve bunların kullanımı sadece bireysel durumlarda haklı. hapları hakkında daha fazlasını okuyun ..

Başka bir seçenek de çivi, tırnak plakası için kurulmuştur. vernik hakkında daha fazla bilgi ..

Daha sonra aşamaları ve özellikleri burada da açıklandığı: "Tedavi tırnak mantarı ileri aşamada"

Eh, geleneksel tıp , onun popülaritesi rağmen, son derece verimsizdir. genellikle distrofik formlarına erken dönemlerinde kaynaklanan O (bkz. Çizim). "Babaannenin" tarifleri sadece bilgi amaçlı verilmiştir.

45 comments

 • Raisa:

  Ürkütücü bir manzara !! (Kendilerini çalıştırmayın

 • Nikolai:

  Çok yararlı, bilgilendirici yazı! bilgi için teşekkürler!

 • Serge:

  Ve bunun bir mantar gibi görünüyor, bunu görmedi. İnsanların havuza bakmak gerekecek ve sonra ne biliyorsun asla ....

 • yarik:

  Evet, korkunç bir manzara, ama her gün bununla mücadele ... yavaşça çekilmeye

 • irinp:

  Hastalığın tespiti durumunda ne doktor temas için mi?

 • Mario:

  çivi, nasır ve kuru nasır hızlı oluşumu kalınlaşması, mantar bir tezahürü olabilir? Ayaklar düzenli tedavi. Benim, ben temizlemek ... beklenen tüm olarak.

  • Anton:

   Ayakkabılarını her mevsim değiştirin. Bir sonraki sezon ayakkabı satın navuyu. Tedavi çok daha pahalıdır. Ve bir dermatolog gidin.

 • Nigora:

  Ben de diken üstünde çivi bir miktar kalınlaşma var. Ama resimlere baktım. Bence, hala bir mantar değil. Bir çok gidebilir? Ve ayakkabıları her zaman kolay değildir?

 • Veronichka:

  Ben Tula farmfabriki gelen fukortsinom yoluyla mantar kurtuldum. Bir kuruş, yaklaşık 40-50 ruble daha butylek. Bazı uluslararası yollarla Fukortsin ve bayram ve dünyada! Bu çiçeği onlara sivilce işlenmiş deri kesintileri ile yardımcı olur. Genel olarak, bizim ev tıp kabine vesgda bir aracı vardır!

 • umut:

  Ve pravda.kak fukortsinom tedavi

 • Anastasia:

  İstemi pzhlt ve iltihap olarak tırnak altına sıvı zaman mantar serbest bırakılabilir?

  • doc:

   karşılama

   Mantar genellikle nadiren şey sadece çok şiddetli vakalarda, öne çıkmaktadır zaman. Büyük olasılıkla olsun muayene söylemek zor maalesef olmadan, yaralanma veya ağlayan dermatit olduğunu.

 • Victoria:

  lütfen İstemi: geceleri çok kaşıntılı topuk ikinci parmak sol bacağında tırnak mantar mühür ve sarımsı bir renge sahiptir olabiliyor ?.

  • doc:

   karşılama

   Büyük olasılıkla bir mantardır. Neyse o çiviye daha ciltte çok daha kolay tedavi edilir.

   klotrimazol, Teribnafin, mikonazol ve talimatlara göre uygulamak - Seçim için merhem al. Genellikle 2-3 hafta boyunca günde 2 katıdır.

   Bütün belirtiler, biz uygulanmaya devam gerekecektir zaman atmayın ve tedavi kesintiye uğratmaz.

   Ayrıca, tedaviye başlamadan önce, bir ponza taşı ile aşırı azgın deri kaldırmak için gereklidir.

 • Irina:

  İstemi lütfen bu şeridin iki yarısı bölünmüş otrostanii de dikey beyaz şerit ve çivi vardır çiviye elin orta parmağında. Pembe çivi kendileri yatay dalgalı değil. Belki bir mantar? Teşekkür ederim!

  • doc:

   karşılama

   Bu olası değildir, daha ziyade vücudun sistemik sorunları da anlaşılacağı, bir doktor, terapist ihtiyaç çekmeyin.

   • Alexander:

    İstemi, tırnak bir tüpe bükülmüş lütfen ve kesilmiş zaman bir parmak tırnak, kavite çivinin oluşturulur ve bu çiplerden ne dökülür değil orada değil, bu mantar sarı utolschilsyai?

  • Vera:

   Muhtemelen, bu şimdiye diğer çivi yayıldı hala bir mantardır. Belki dikey siğili tırnak. Çivi büyümek mümkün değildir.

 • Margarita:

  Zdrasivuyte, ayak başparmağı tırnaklar 12 yaşındaki bir çocuğun simetrik mor-kahverengi olduğunu pyatna.Eto vardır? Ben doktora gitmek gerekir mi?

  • doc:

   karşılama

   bunlar doğru simetrik ise, ilk şey kendisini dayatmaktadır - yakın ayakkabıyı.

   Ama kahverengi renk vücutta sistemik sorunlara işaret edebilir, bu yüzden evet, doktora gitmek gerekir. Ne yazık ki, muayene olmadan dermatoloji nadiren teşhis edilir.

 • Ludmila:

  Nitekim fukortsil birçok byak ortadan kaldıran bir araçtır! Bu noktada da, onlara çivi davranın. tırnak plakası sonra mantar geri çekilir ... herhangi bir zarar vermeden büyüyen olmuştur! Ve çivi fukortsilom yağlamak için sadece birkaç haftada olmalıdır .... ve sirke smear çivi% 9 arasında ....

 • Inga:

  Lazer şeyi yakmak zorunda Yani Ama yine. biz bile bilmiyoruz bazı mantar, hatta bunu analiz altında başarısız tanımlamak Bali kaldırdı lazer tedavisi ((almaya karar verdi. t-klinikte 5 seans ve )) bir gözleme getirdi bu byaka tatil ile burada bir "hatıra" dır) bana kendin sol

 • OLGA:

  İyi günler! DO için uyar .POZHALUYSTA..CHTO? Zaten 5 yıl NOGTYAH.OSOBENNO SANİYE değişiklikler ... FAZLA UTOLSCHENY.TSVET BİRAZ .CHUT DEĞİL ÇİVİ BEYAZ kuyu BAŞINDA ... sarımsı görünüyor Bağış TIRNAKLAR cilt zührevi dispanserden Bratislava İKİ RAZA..GRIBOK DEĞİL PODTVERDILSYA..HOTYA içinde kırpılmış vardır. .NOGTI GLADKIE.CHUT dEĞİL 3-4 Palchikov ARASINDA POLOSKI..INOGDA Dikey çatlaklar nasıl olacağını ... ..KOTORYM ekzoderil ilacı hız ... Ben Nail Art arda 3 ay, 2 kez DEN.MENYALA ÇORAP karalamaya çalıştı ...... ve en önemlisi çOK DIŞ STORONY.UZHE 30..NO çatlaklar ile taban YIL çizik kenar .ZARANEE TEŞEKKÜRLER cevapları ..if ... NET..PRIMENYAYA un olarak PODOSHV..SYPETSYA için dosya ... Ve her şey temiz

  • doc:

   İyi günler,

   Bir süre Ekzoderilom için tedavi edildi çivi geçti, bu olumsuz analizini açıklar ve ne bu damlası - mantar onaylar. Sadece tablet kullanan daha kapsamlı tedavi gerekir.

   Ama böyle otoimmünite olarak cilt ve tırnak diğer hastalıklar vardır.

   İpucu biri, durumu tarif etmek ve doktor bazı sonucunu verdi sağlamak için, alımı için gitmek gerekir. Bir doktor yardım edemez ise, bir sonraki üçüncü bakın ..

 • Natasha:

  Hoşgeldin! hiçbir yerde onları çivilenmiş sinii iki büyük ayak tırnakları üzerinde bana kocamı söyle. Bu bir mantardır?

  • doc:

   karşılama

   Belki yeni bir sıkı ayakkabılar etkiledi. Üzerinde verdikleri zaman, keçe, ama morluklar giydikten sonra değil.

   Ama bu bir mantar olabilir, Candida mavi gösterilebilir, sen varcha bir anket gerekir.

 • Natalia:

  Hoşgeldin!
  Ben şu durum vardı. Oldukça uzun bir süre için, çivi kuru, çatlak ve kabuğu yakın parmak uçları üzerinde bir cilt. Ve son günlerde, ben tırnak yüzeyi daha az pürüzsüz hale gelir fark ettim. çiviye sol elinin yüzük parmağında çatlak benzer iki boyuna çizgiler vardı. Eğer sağ elin baş parmak çiviye ışığında bakarsak bile dokunma hissedilir uzunlamasına şeritler, bir kısmını görülebilir. Her gün aynı uzunlamasına şeritler bile aşamalı büyük ayak parmaklarında, diğer parmakların çivi göründüğünü fark. Ne olabilir? Ve bu durumda ne yapmalı? Belki bir mantar?
  Ben yarı yıl ben özel dermatolog sipariş kafa derisi şampuan Ch'ing, mantar enfeksiyonunu tedavi etmek gerçektir. o mantar tırnaklarını gitti olması mümkün mü? kafa yıkamadan ve terapötik şampuan neden olurken Belki eldiven giymek gerekliydi?

  Ve başka bir soru ben perili değildi. Doktor, Ch'ing şampuan ek olarak, içecek kapsülü Itrungar 2 hafta sipariş ben o kereden fazla kesim. Ve ilaca talimatlarında derisi mantar enfeksiyonlarının tedavisi hakkında bir şey söylemiyor. Aynı durum diğer ilaçlar, esaslı itrakonazol için de geçerlidir. Terbinafin ve siyah-beyaz analogla- ise: Saç derisinin mikozun - 4 hafta, itrakonazol iken - hayır. Ben derisi mantar enfeksiyonu tedavi edemez Belki de bu yüzden? Tedavi süreci ertelendi beri, şampuan kullanımının yanısıra, bir ay bir tablet üzerinde geçirmek istiyoruz. doktor için, şimdi gidemez. Ben LAMİSİL tabletler 1 ay boyunca kurtarmak için insanlara yardımcı olduğunu okudum ama onlar benim için çok değerlidir bulunmaktadır. Ukraynalı bir Terbinafin ucuz ilacın analog ve etkisiz olduğu korkuyorum. Bana herhangi bir tavsiye verebilir misin?
  Lütfen yardım edin.

  • doc:

   karşılama

   Evet, itrakonazol, bu yazmayın ama nokta yerine yerelleşme yerine, nedensel ajandır. O gelmedi eğer Her durumda, başka bir içecek var. Terbinafin - iyi bir seçenek.

   Tedavinin Altı ay sonra şampuan örneği Mikozoral veya nizoral, başka deneyin çalışmıyor, norm değildir.

   Değişim ajanları yardımcı olmalıdır. kurslar arasında tabletler, en az 4 hafta süreyle bir mola.

   Dermatit parmakları üzerine, bu tür prednisolon veya hidrokortizon herhangi glyukokortkoidom yağlamak için birkaç gün kontrol etmeniz gerekir mümkündür. egzama veya benzer bir şey - o zaman, büyük olasılıkla otoimmün reaksiyonu yardımcı olabilir. Sadece kendinden geçmek yok, kalıcı uygulanamaz.

   • Natalia:

    Cevabınız için teşekkür ederiz.
    Söylesene, ellerin tırnakların üzerinde uzunlamasına şeritler ne anlama gelebilir? Bana kalanını vermediler. Ben ne zaman başım özellikle gününde, gece iyot elinde çivi yağlamak başladı.

    Ben Tsinovita diğer şampuan sonrası uygulamak denemek istiyorum. Beni, şampuanlar değişimi arasındaki ne ölçüde bir mola ve almak gerekir lütfen söyle?

    Ve tedavisinde önemli bir nokta - bu dezenfekte edilir. Ne kadar etkili başlığı dezenfekte (benim kazma ve kapağı, hangi akrilik ile yün parçası) ve giyim (turtleneck, bir parçası - yün, tiftik) Kafa derisinin mikozlu. yardımcı formidon?

 • Christina:

  İyi günler! Ben tslaiaaetsya çivi, ama ortada ve tırnak renginde olması prozrachnyy.chto? teşekkür ederiz!

 • Angelina:

  Fukortsin tırnak mantarı? Veya sadece cilt için bir tedavi olarak kullanılabilir?

  • doc:

   karşılama

   Eğer çivi yeni otrostut sürece, kırmızı kalacağını korkmuyoruz ve çok uzundur Sadece eğer.

 • Natalia:

  Merhaba Baş ve seboreik dermatit oğlu burnunu etkiler. isledovanija olmadan, doktorun sözlerle çöpleme tentür geçerlidir. Ama daha kötü bir zamanda geçer. Belki bir tablet üzerinde harcamaya gerek? Ne?

  • doc:

   karşılama

   Çöpleme su cilt parazitlere karşı kullanılır. seboreik dermatit itibaren olduğu gibi, bu tür nizoral Keto Plus gibi bir antifungal şampuan ihtiyaç en yaygın nedeni - Malassezia furfur.

   sindirim, şişkinlik, ishal olan sorunlar varsa, örneğin, vücuttaki diğer sorunlar olabilir, onlarla başa çıkmak için ilk gereklidir.

 • Adam:

  Hoşgeldin! Ben siyah çizgiler sanki, ne konuşabilir çivi bir ayak var?

  • doc:

   karşılama

   Bu, herhangi bir besin eksikliği olabilir ve kardiyovasküler ya da sindirim sistemi ile ilgili sorunlar olabilir. Her durumda, daha iyi daha doğru bir tavsiye için bir doktora veya dermatolog danışmak istiyorum.

 • Kohl:

  Mantar iki kez kazıma bol shelusheniem.Sdaval ile göğsüne bu büyük paltsah.Krome daha sürekli kaşıntılı cilt neredeyse tüm ayak tırnaklarını kaplı salitsilovo- reçete çinko merhem değil pomoglo.Spasibo olarak algılanır mantar tepki olarak Zdravstvuyte.Hochu flucanozole almaya başlamak.

  • doc:

   karşılama

   haftada bir kez 150 mg deneyin. 4 hafta sonra cilt belirtileri olacak bu nedenle gerçekten bir mantar edin.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.