Biz ayaklarım halk ilaçları üzerinde tırnak mantar tedavisi

Sen ile başa çıkmak için deneyebilirsiniz mantar ayak tırnaklarında halk ilaçları ile ilgili. Ancak, bu işlem ilk belirtiler sadece etkili olacaktır (bkz. Resimlerin ), yani İlk tırnak plakasının yenilgi aşamaları ve sonra, her zaman değil.

Son derece doktorunuza başvurun veya kullanmanızı öneririz eczacılık ilaçları .

iyot

İyot mantar olur iyot alkollü çözüm - popüler aracı mantar ayak çivi tedavi evde. açıklayın. Bu güçlü antiseptik mantar özellikleri kanıtlanmıştır.

Buna ek olarak, iyot proteinler pıhtılaşır yapmak ve onları yok edebiliyor.

Bu özellik iyot gibi, mantar hastalıkları savaşmaya yardım Bilindiği - bir mantar proteini yapıdır.

Çünkü iyot ucuzluğu kitlelere Mevcut değil aynı zamanda ayakları, interdijital alanların hasarlı alanlar için, sadece çivi geri yüklemek için kullanılır. Başlamadan önce Ama böyle tırnak mantar ilaç tedavisini iyot gibi hatırlıyorum:

 • İyot ama hepsi değil, mantarların çoğu türler öldürür.
 • İyot alerjileri görünümünü provoke edebilir, bu nedenle iddia edilen tedaviden bir gün önce dirsek virajda iyot damla damla. tedaviye Kontraendikasyon kaşıntı ya da kızarıklık ortaya çıkmasıdır. Bu durumda, mantar tedavisinde diğer insanların yol deneyin.
 • İyot boyama işlemleri tırnak sarı renge teşvik eder.
 • Olası yanıklar, dermatit ve hatta tiroid problemleri.
 • İlaç ilk aşamada tırnak mantar enfeksiyonu, mantar etkilenen çivinin az 1/3 için uygundur.

Şimdi iyot ile tırnak mantar nasıl davranacağını biliyorum ve uygun bir tarifi seçme zamanı.

Seçenek №1. % 5 alkollü çözüm etkilenen tırnak mantar bir damla günde iki kez uygulanmalıdır. bir pamuklu çubuk ile rahatça yap. Sağlıklı çivi üzerinde iyot de uygulanabilir, fakat daha az bir dozajda: iki gün içinde bir damla.

Varyant №2. sıcak su ile lavabo ve iyot bacaklar içinde 10 dakika parte ekleyin. enfekte tırnak parçaları kesilmiş ve% 3 hidrojen peroksit cildine uygulanır. antibakteriyel merhem ile bandaj işlemini tamamlar.

Seçenek №3. Kurs - 6 hafta. İlk iki hafta günde iki kez tedavi çivi fukortsinom , önümüzdeki iki - iyot çözeltisi ve son iki -% 9 sirke.

Seçenek №4. Ayrı bir kapta (uygun tıbbi şişe) içinde 1 çay kaşığı dökün iyot nitrofungina , sirke, sarımsak suyu. Elde edilen karışım, bir zarar görmüş çivi ile yağlanması gerekir, bunu önceden buğulanmış ve bir parçadan kesilmiş. tıp mutlaka sarsılmış uygulamadan önce geceleri uygulanır.

Seçenek №5. Ders - 1 ay. Her akşam 30 dakikalık tuz banyosu (1 lt. 2 çorba kaşığı sıcak su ve deniz tuzu 1 çorba kaşığı kabartma tozu) yapmak. Yarım saat sonra, suyun dışında bacaklarını almadan, etkilenen cilt ve tırnaklar cilalı tırnak törpüsü veya makasla kesilerek bulunmaktadır. Daha sonra bacakların su ve sabun ile yıkanmalıdır, ellerini eldivenleri giymeli ve iyot tüm ayak yüzeyinin, tırnak sırtlar, alanları tedavi parmak arasında . bir mantar yakınan tırnaklarında, günü, iyot her katmanın kurutma için bekleyen üç kez uygulandı.

iyot tedavisi genellikle yaklaşık 2 aya kadar sürer.

Eğer hizmete almamış Hangi yemek tarifi, olamaz aynı araçlarla, süreç sağlıklı ve hastalıklı tırnak mantar unutmayın! Diğer mantarlar ise sağlıklı bir tırnak plakasına hareket edecektir.

Her zaman olduğu gibi geleneksel ilaçları yalnızca geleneksel tıbbın tamamlayıcısı olabileceğini hatırlatır. Doktorunuza danışın emin olun!

Kombucha

pislik Kombucha bir şeker çözeltisi içinde 7-8 gün boyunca dalmış itibaren iyileştirici-ekşi tatlı bir içecek elde edilir. Bu aralarında hastalık yapıcı bakterileri öldürmek ve büyümelerini gecikme yeteneği birçok tıbbi özellikleri vardır.

Geleneksel şifacılar tırnak mantarlarının tedavisinde Kombucha kullanmasının nedeni budur.

iki şekilde Kombucha kullanın: sürtünme ve bir kompres uygulanabilir.

Sürtünme. kağıt hamuru bir duruma Kombucha filmlerden serbest bırakılması ve öğütülmüş küçük bir parça. Bu mantar, günde 2-3 kez etkilenen tırnak yatağına ovuşturdu edilmelidir.

Sıkıştırır. Kombucha'nın ayrı bir tabakadan, suya batırılmış. Bir kompres üzerine uygulanmak için bu hazırlık. yatak leke şekilde değil de, selofan koymak ve 2-3 çorap koymak akşamı, mantar bir parça üzerinde, tırnak plakası tespit edilmelidir. tahammül etmelidir kurtarma için ilk birkaç prosedürlerde meydana Ağrı.

Baskı kaldırıldığında Sabah, ılık suda ayak yıkandı, ve daha sonra ölü tırnak parçasının kaldırılması geçin. Hasarlı yüzey potasyum permanganat veya parlak yeşil güçlü bir çözelti yağlanır. Tedavisi Tırnak mantarı Kombucha 3-7 gün, 1-2 gün, hatta önleyici bir tedbir olarak devam etmektedir.

Ve evet, resmi tıp göre, bu aracın etkinliği tartışmalıdır.

göztaşı

Her zaman bir mantar tarafından kullanılan kezzap Bakır sülfat fanlar halk kurtarma yöntemleri bulaşıcı hastalıkların tedavisinde ve kullanılan mantar ayak tırnaklarını tedavisi . Çoğu zaman, tırnak mantar bakır sülfat tedavisi ilaçları ile birleştirir.

bakır sülfat kullanmanın iki yolu vardır:

1. bakır sülfat çözeltisi. aşağıdaki gibi hazırlayın: 1 litre. kaynar su 1 çay kaşığı çözündürüldü kezzap. bu nedenle kullanım öncesinde seyreltilmesi gereken Bu konsantre edilmiş çözelti, - 1.5 litre su içinde çözelti, 1 yemek kaşığı.

 • Su banyosu önceden ısıtılmış (sıcak olmalı)
 • çözümün gerekli miktarda ekleyin.
 • 10-15 dakika boyunca banyoda ayaklarını daldırma.
 • İşlenmiş tırnak plakası yazıldığından doktor anlamına gelir.

2. Merhem. beyaz veya gri olması gereken - Bakır sülfat (1 çay kaşığı) sürece rengini değiştirmez olarak tavada kavrulur. Daha sonra karıştırılmış 1 çay kaşığı olarak kabul san toz sülfür, zift (kaz yağ). Tüm bileşenler karıştırılır ve ısıtılır. Ortaya çıkan merhem hastalıklı tırnaklar uygulanır.

katranı ve katran sabun

Bir kavanoza huş katran eczane Birch katran - Ürün kayın ağacı kabuğunun, kuru damıtma ile elde edilmiştir. Bu başarılı bir antiseptik ve anti-enflamatuar ajan olarak kullanılır. mükemmel azgın cildi yumuşatır, çünkü tırnak mantar huş tar tedavisi de etkilidir. Geleneksel uygulayıcı cilt saf huş tar yağlamak teklif ve katran karışım çalkalandı ve merhem bazında hazırlanmış uygulanır.

Doğal huş katran önceden muamele edilmiş ayak uygulanan: bunlar kesme çivi mantar tarafından enfekte sonra sabun banyosu (15 dakika), içinde buharlaştırılır ve ölü deri ayak kaldırılır. Interdijital alanları silin ve etkilenen bölgelere, bir pamuklu tampon hafifçe deri, huş katran dokunmazsan uygulanır.

1.5 saat boyunca, ve kişinin ayakkabıları koymak şey taşımak gerekli değildir. Merhem hava altında deri içine absorbe edilebilir olmalıdır. Sonra ayak giyim çorap doğal malzemelerden yapılmış. 2-3 gün sonra, ayaklar sabun ile, soğuk su ile yıkanır ve yeniden prosedürü tekrarlayın edilir. Tedavi süresince, huş katran ve ayakkabı astarı işlenebilir.

tırnak mantarı tedavisi ve merhem tarafından muhtemelen katran. bunun hazırlanması ve buna herhangi şişman tabanını (krem, örneğin, ya da visseral yağ) almalıdır için katran ekleyin. Tedavinin başlangıcında, konsantrasyonu% 5'i geçmemelidir. Daha sonra, katran% 15-20 kadar kullanabilirsiniz.

Bazı kükürt katran merhem kullanmayı tercih eder. Bu katran 3 parça, kükürt tozu, 2 parça ve yağ bazı, 10 bölümden oluşmaktadır. Bu bileşenler, tek biçimli olana kadar ısıtılır ve karıştırılır. Bu merhem tırnak uygulanır ve bir flaster ile tepesinde.

püre tercih edilen kullanımı. 50 ml ile 70 ml ile birlikte, gliserol ve katran oluşur. alkol. maddeler koyu bir kapta karıştırılır ve günde etkilenen çivi birkaç kez yağlamak edilir.

Degtyarny sabun ihtiva huş katran yaklaşık% 10. Evet, kokusu hoş olmayan, ancak cilt iyi ve hızlı kurtarma dezenfekte edilir. İşte katran sabunu kullanmak için bazı seçenekleri vardır.

Seçenek 1. Ayaklar. Katran sabun ızgara, 2 çorba kaşığı ölçmek Bu miktar, sıcak 2 litre su içinde tamamen çözünme getirilir ve daha sonra bacakların 15-20 dakikalık bir çözeltisine daldırılır.

Seçenek 2: 1 çorba kaşığı biraz su ile seyreltilir rendelenmiş sabun, 2 çay kaşığı ekleyin kabartma tozu ve aktif karıştırın. Elde edilen karışım etkilenen çivi içine sürülür. dişlere sert bir fırça ile bu kez bir gün yapın.

Seçenek 3. Çiviler katran sabun iyi köpürtülür ve köpük çivi gıda tuzu üzerine serpilir. Parmak ve ayak estetik nedenlerden dolayı bir bandaj ile kaplanır. bandajın sabahı çıkarılır ve bacaklar ılık su ile yıkanmıştır. Bir hafta sonra mantar çekilmek gerektiğine inanılmaktadır.

Deniz tuzu ve

mikozun için bir çare olarak deniz tuzu Tuz patojenleri dezenfekte ve deniz tırnak yumuşamasını katkı ve antiseptik gibi davranır.

nokta burada ama sadece adjuvan tedavi hakkında, tedaviye ilgili değil.

 • Tuz ve soda soğuk suda eritin. Malzemeler bir kaşık üzerine alınır. Oturum - bacaklar ılık su ile yıkanır, sonra 10 dakika.
 • Banyo tuzu ve sirke her gün yapmak. Çözelti 100 gram yapılır. tuzlar (deniz veya tablo), 4 litre su ve 4 çorba kaşığı sirke.
 • Etkili bir şekilde ezilmiş ile karıştırılmış plakalar tuzu, tırnak enfekte bağlanma olarak kabul edilir nane .
 • (Su camı kaşığı tuz) konsantre deniz tuzu çözeltisine batırılmış bir pamuklu çubuk çivi için bir kaç dakika için uygulanır. Bacak Muamele sonunda soda ile yıkanır. yanma ve kaşıntı ile 10 gün lecheniya- Elbette normal kabul edilir.
 • deniz tuzu ve esansiyel yağlar ile Banyosu 10 gün boyunca da yok. Bunlar için 1 litre oranında sıcak su ile havzası doldurmak gerekir. 1.5 kaşığı su tuzu, tuz kristalleri tamamen çözününceye kadar karıştırıldı ve 1 litre bir hızda ilave edin. su ya da 1 çay kaşığı uçucu bitki yağı veya 1 çay kaşığı limon ya da 0.25 mi. iyot. Tabii - 10 gün boyunca günde bir defa, daha sonra 2-3 gün boyunca bir mola.
 • Başlatılan tırnak mantarı tedavi sarımsak suyu. hazırlanışı Bir bardak su ve tuz ezilmiş sarımsak karanfil çözündürülür için. çözelti tam soğutma süzüldü ve ayrıca 4 çorba kaşığı ilave edildikten sonra tuz. Sarımsak suyu etkilenen yerlerdir günde iki kez tedavi edilir.
 • bir kase su bacak batırılmış ve tuz ile ovulur içine paket tuzları döküldü. Sonra artıklar fırça sallamak, ıslak bir tuzu toplanır kurutun.

Sirke: elma, şarap ve sirke özü

% 9, daha fazla olmayan bir konsantrasyonda sirke ile

kap içinde elma sirkesi Mantar asidik ortamda öldürüldü. sirke bir mantar tırnak enfeksiyonu kurtulmak isteyenler arasında çok popüler olmasının nedeni budur. Tırnak mantarı asetik asit tedavisi bile yardımcı olabilir çok ileri durumlarda . Ama biz tedavi ve olası yanık süresince hazırlanmalıyız.

Onlara doğal malzemelerden yapılmış kalın çorap koymak çivi, nemlendirir ve yatmak - sirke kullanmanın en kolay seçenek. Eşit oranlarda karıştırılır ve% 9 sirke iyodo ve bir çözelti tırnak plakası ve ayak vermek yağlamak edilebilir.

Herhangi bir kuvvetli asit ile olduğu gibi, sirke mantar öldürür. Ve sadece herhangi bir asit olarak, bu yanıklara neden olabilir. Neden kendinize sorun, bu tür tedaviye başlamadan önce eczane yerine sirke anlamına satın değil mi?

Ayak

Bileşenler: Su, 250 ml 'lik bir lavabo. sirke (elma veya tablo). tedavi süresi ve ilkesi: su ısıtılır, sirke bacaklar indirilir ve 10-15 dakika yatmadan önce vurgulu döküldü. Ayaklar durulamadan silin ve uygulanan mantar önleyiciler doktor çekilir. 2 günde böyle banyosu yapın.

sirke ile Losyonlar

Malzemeler: sirke% 9. Tedavi ve süresi prensibi:, sirke bir pamuklu çubukla nemlendirmek bunu sıkın ve çivi, mantar saldırısına ekleyin. Tampon çivi ötesine çıkıntı olmamalıdır. çorap koymak yapışkan sıva, pamuk topu sabitleyin. Tedavi süresi - 7 günlük, 1 kez günde, daha sonra 2-3 gün boyunca bir mola.

Malzemeler: 2 çorba kaşığı esans, tavuk proteini 3 (alternatif - 1 çorba kaşığı gliserol), 2 çorba kaşığı votka. tedavi süresi ve ilkesi: Çözelti daha sonra 15 dakika boyunca düşen tırnak plakaya uygulanmaktadır pamuklu bir bez ya da gazlı bez, ıslatılmış. 6-12 ay, prosedür her gün - Tedavinin gidişatı.

Malzemeler: bitkisel yağ, elma sirkesi eşit oranlarda. tedavi süresi ve ilkesi: bir çözelti, bandının uyumu için bağlı olan gazlı bez, ıslatılmış. Yeni bir çivi büyümek kadar kadar uygulayın.

merhem

Malzemeler: 2 çorba kaşığı. kaşık% 70 sirke, 1 çorba kaşığı dimetilftolata, 1 çorba kaşığı gliserol, 1 çorba kaşığı zeytinyağı. tedavi süresi ve ilkesi: bileşenlerin bir baştan sona karıştırmadan sonra, merhem kullanıma hazırdır. Tırnak plakası masaj hareketleri üzerinde günde bir kez uygulanmalıdır (bir pamuklu bir bez kullanabilirsiniz). yürüyerek Sonraki bir plastik torba ve çorap konur. Sabah ayak sabun ve sıcak su ile yıkanmıştır.

kırlangıçotu

Şekil kırlangıçotu Kırlangıç otu - Bitki zehirlidir, ancak makul miktarlarda kullanırsanız, hızlı hatta ilerlemiş vakalarda, kendi ayakları üzerinde tırnak mantar başa çıkabilirim. tavsiye mantar mücadele Natüropatlar kırlangıçotu ve iyileşme banyoları ve merhem ve tentürler suyu olarak kullanılmak üzere. İşte onların hazırlanması için birkaç seçenek vardır.

kırlangıçotu suyu

Taze kırlangıçotu kıyma aldı ve ortaya çıkan hamurundan (gazlı bez 3-4 katmanlarında yapıyor) suyunu sıkın. Yaklaşık 200 ml bırakmalısınız. suyu. 200 ml 'si ile birleştirilir. % 70 alkol ve 24 saat ısrar. Karışık meyve suyu etkilenen çiviyi yağlamak için kullanılır, ancak tedavi buharlamanın sonra 10 dakika yürütülen ve ayakları kuru edilir. 3-4 gün işleme yapın. Tedavi her zaman sağlıklı tırnağın yeniden büyümesi öncesinde gerçekleştirilir.

Ayak banyoları

ayak banyosu kırlangıçotu infüzyon eklenir. aşağıdaki gibi hazırlayın: kaynar su litresi başına 15-20 dakika 100 gram demlemek. kurutuldu kırlangıçotu . infüzyon süzdükten sonra kullanıma hazırdır. infüzyon banyo ve su 1 oranında dökülür: 1 arasındadır. Süzülmek ayaklar 15-25 dakikaya ihtiyacım var.

merhem

merhem olarak, meyve suyu hariç 5 damla kırlangıçotu 4 çorba kaşığı içerir ostuzhennoy kaynamış su, meyve suyu kekik 2 damla ve 2 damla nergis tentür . bileşenler karıştırılır ve elde edilen merhem, etkilenen mantar 3 günlük tedavi çivi tedavi edilir.

Celandine tentürü

Alkollü tentür tırnak mantar ChistoTel çok dikkatli kullanılır. 2 oranında votka ve kırlangıçotu çim gerekir tentür hazırlamak için: 1. 12 gün infüze ve ardından tedavi için kullanılan maddeler. Kök yavaş yavaş 20 sayısını artırarak, 5 damla duran.

kırlangıçotu yağı

Bu eczaneden satın veya kendinizi hazırlamak edilebilir. Eğer daha karmaşık yol gitmek, sonra şemaya göre hareket ediniz. Kuru kırlangıçotu, bir yağ (örn, ayçiçeği, badem, şeftali) dökün, bir cam kavanoz içine koyun. Bu çim üzerinde artış (sayı unutmayın) 2-3 cm'dir. H, karışımı, soğuk, ve karanlık bir yerde, bir hafta sonra ısı standı ve olmalıdır. 7 gün sonra, aynı miktarda yağ ilave edildi. Şimdi sıra kullanıma hazırdır.

Bacaklar peroksit çivi işlemi, bunun üzerine, ile muamele edilmiş (etkilenen levha kenarı kaldırmak) ve topik yağ celandine uygulanan buhar. Tabii - tam iyileşme kadar.

soda

soda İşte soda temelinde bir kaç tarifleri şunlardır:

Sabun-soda banyoları

Onlar yerini alamaz tıbbi tedaviyi . Onların büyük avantajı - çivi merhem ve krem ​​altında nüfuz izin vermez azgın katmanları, yumuşatma. Suyun 7-10 litre için bileşenler:

 • 3 yk. soda
 • 3 yemek kaşığı Sabun, rendelenmiş (ekonomik veya katran)

Bileşenler iyice karıştırıldı (sabun ve soda kadar çözünmemesi) ve Bundan sonra, ayak 15-20 dakika vurgulu edilir. sünnet hastanın çivi, etkilenen alanlar temizlik kurumuş çivi ve ayak mantar karşıtı maddeler için geçerli sonlandırır. Tabii - 3-4 gün içinde bir prosedür.

O soda kullanılır söyleyerek değer samimi mantar sırasında douching çünkü Bu mukoza zarı üzerinde Candida cinsinin mantarlar ile de baş edebiliyor. çivi tedavisi için uygulama büyük bir soru kalır.

Soda macun

soda gerekli miktar koyu bir bulamaca, su ile seyreltilir. Homojen bir kitle kadar iyice karıştırın. muntazam kalınlıkta soda hamur tabakası çivi uygulanır. soda Üst limon suyu birkaç damla damla. Sonuç hafif bir sızlama ve karakteristik kabarcık oluşumu olacaktır. Beş dakika sonra, yapıştırma, sıcak su ve sabun ile ayak yıkanarak uzaklaştırılmıştır.

Tırnak mantarı soda tedavisi mutlaka antifungal kremler ile tedavi ile kombine edilmelidir.

hidrojen peroksit

hidrojen peroksit Şimdi, tırnak mantar hidrojen peroksit tedavisi çok şüpheli olduğunu unutmayın. Bu yalnızca demektir etkilenen çivi dezenfekte ve ilaç serbestçe tırnak plakası derinliklerine nüfuz sağlayan yumuşatır. Eğer ayak veya çivi kesme tedavisinde peroksit kullanmak istemiyorsanız, daha fazla enfeksiyonları getirebilir.

Hidrojen peroksit kullanımı en popüler yollarını sıralar.

pamuk pedleri

antifungal ilaç kullanımı öncesi çiviyi yumuşatmak yardımcı olun. düşen tırnak mantar hidrojen peroksit ile ıslatılmış yün empoze buharlama sonra. Prosedür 3-4 hafta boyunca günde iki kez tekrarlanır.

peroksitle banyolar

% 3 hidrojen peroksit ve bunun içinde 2 dakika boyunca alt bacak sulu çözeltisi hazırlanır. su ve peroksit lapası yağlanmış prosedür tırnak plakaları sonunda.

"Üfürükçüleri" maruz

On youtube yazar mantar peroksitle tedavi olduğunu bildiren yerleri video var. ancak:

"Onco atomik oksijen hücrelerini öldürür, fakat normal hücreler gelişmek ve yaşamak" - Evet Nobel Ödülü smacks, bayanlar ve baylar: 1. Yazar diyen bir "profesör" Neumyvakina (tırnak) sözleriyle ifade eder! Dünya çapında Doktorlar yıllardır kansere karşı mücadele ediyoruz ve bu basit çıkıyor!

2. yazarı, hatta% 3, ağrılı ve hoş olmayan ve peroksit olduğu cildi aşındıran açıkçası belirterek, prosedürün birkaç ay geçirdi. Eğer varsa, sorulan sorulara tedavisi süresince Tırnaklarını başlattı , sen yenilerini Tam büyüdü değildir kadar onları karalamaya gerekir. Aynı eczane yerine peroksit satın alabilirsiniz yapmanız gerekenler: Ama başka bir soru var 50 ruble için merhem ve çok daha az ağrılı bir prosedür harcama?

Genel olarak, onların sağlığı merhamet et.

Soğan, sarımsak, limon

Fotoğraf - soğan, sarımsak ve limon Soğan, sarımsak ve limon - en geniş antimikrobiyal etkiye sahip bitkiler.

 1. Karanfil yağı. 2 yemek kaşığı soğan kabuğu ve 3 yemek kaşığı bitkisel yağ birlikte, 3 hafta (bazen sallayarak) ısrar ediyorlar. Lezyonlar Günde 3-4 defa yağlı.
 2. Soğan tentürü. 4 yemek kaşığı 200 ml infüzyon soğan kabuğu (parçalama). Karanlık ve serin votka 10-14 gün. Çiviler tentür ile günde 3-4 kere tedavi.
 3. Sarımsak çözüm. 1: su, meyve suyu, sarımsak ve alkol 10 arasında bir oranda alınır 1. Solüsyon sarsılmış ve günde çivi 2-3 kez uygulandı. Buzdolabında çözüm saklayın.
 4. limon Lapa. limon tırnak mantar tedavisi (kadar 1 \ 4) ezilmiş tırnak sıkıştırmak limon banyo ve 1 çay kaşığı buğulanmış az bir üstüste bitkisel yağ. Karışım parşömen kağıdı ile kaplanmış, ve yün çorap üzerine konulmuştur. 2nedeli boyunca her gün tekrarlayın. Not: Sadece pürülan sekresyon yokluğunda kullanılabilir.

Eh, son olarak, resmi tamamlamak için, halk ilaçları kullanmak konusunda ünlü hekimler dinlemek:

26 comments

 • Julia:

  Denenmiş peroksit ve iyot - tam sıfır. Mantar büyürken ve ayrıca büyüdü. Ben kendi kendine ilaç bırakmaya karar ve doktora gittim. O mikozanom tedavi ve şimdi sadece pick up nereye bir yere giderken yeniden onları yakalamak değil çivi konulmuştur.

 • Dmitry:

  Mantar potseplyu))) Sonra abonelikten eğer iyi bir yolu denemek! Tüm sağlık, iyi şanslar ve hasta alamadım!

 • Alice:

  Şimdi ben yardım istiyoruz, mantar reçete sinek, işler benim, nasıl gidiyor başka açıklama ...

 • sam1:

  Annem bir mantar asetik özünü tedavi etmeye çalıştı. Onun yaptığını tam olarak neyi nasıl biliyorum ama bir yanık zayıf değildir aldı yoktur. Demek istediğim tam olarak tam olarak bulunan tarife izleyin ve tüm tavsiyelerin dikkate gerektiğidir.

  • Julia:

   annem sizinkiyle aynı ve aynı zamanda bir gün kurtarmak için karar) ve o sonra yanık çıkardı ??

 • Elena:

  Ve iyot çözeltisinin kullanımı dayandığını bütün o - basitçe saçma tarifler Bölüm (aktif maddenin TZ korunması ile her iki olay anlamsız örneğin, soda kalit bakır sülfat veya damlama limon suyu neden belli değildir) - daha ve son derece tehlikelidir. Yetkili endokrinologlar uzun zamandır bu vlegkuyu otoimmün tiroidit gelişimine yol açtığı öğretilmiştir. Ama AIT, mantarlar aksine - bu yaşam için% 100'dür.
  "Kaşıntı ve ışık yanma. Bu şifa eylem konuşur. "- söyleme! Kimyasal yanık konuşuyor!
  İnsanlar iyot aşık atamazsın! Bu çok ciddi!
  bir yetişkin yaklaşık 500 kez günlük norm olarak iyot iyot tentür 1 mi!

 • Victor:

  video yorumlarınız için teşekkür ederiz, dislayknul :) Bu profesör nadir sharlotany görünüyor. İşte onun sitesidir:

  - kolonogidroterapiya (pahalı ve konvansiyonel tıp tanımayan bir garip prosedürü)

  (Bütün ?? o RAS karşılık gelen üyesi diyen bir adam tarafından yazılmış yani !!!) İnsan Biyo yapısının düzeltilmesi -

  - morötesi kan ışınlama, manyetik terapi, laksatifler ve uygulamaları - sharlotanstva için tam bir seti.

  • Irina:

   Ivan Pavlovich Neumyvakin - MD, profesör, Doğa Bilimleri, Bilgi Teknolojileri ve Enerji Bilgi Bilimleri, Tıp ve Teknik Bilimler Uluslararası Akademisi Avrupa ve Rusya Akademisi üyesi, Rusya onur mucit Devlet Ödülü ödüllü, çok sayıda ödül aldı. İşte böyle bir "vak" dir!

   • yönetici:

    R.A.E.N. karıştırmayın lütfen ve örneğin R.A.N. ya da diğer durum akademileri.

    V.L. Ginzburga, Nobel ödüllü ve Akademisyen sözler - "Rusya Doğal Bilimler Akademisi - RAS veya diğer cari Akademisi seçilmediği olanlar var sağlam ıhlamur, bir gönüllü kuruluş var".

    • Svetlana:

     Bence, orada RAS seçilmemiştir. bugünkü haliyle Rus Bilimler Akademisi bir iş aracı olarak ve batıda aynı olduğundan, iyileşmesinde hiçbir ilgi var ve sonsuz tedavisinde ilgi var

 • Julia:

  kronik mantar karanfil uçucu yağ 2 hafta Cure. Spila çivi sıfırdan testereyle ve günde 2 kez damlayan.

 • Vera:

  Tırnak mantarı, hidrojen peroksit ile muamele edilmiş, ancak hasta olmalıdır, öyle bu: 4 kısım halinde disk ve kesilmiş her çeyrek nemlendirilmiştir perekis.Cherez 2 bu işlemler tırnak yumuşatılmış değildir hidrojen peroksit daha uzun iki kez sarılır hasta tırnak ve bant uygulanır kalkmakta ve srezat.Ya çok kolay Temmuz ayında bir yerden başlamak, ama şimdi çivi kadar yeni ve tamamen sağlıklı. Ama yine de haftada Flukonazol 1 kapsül kabul ..

  • Psorik:

   "Ben hala haftada Flukonazol 1 kapsül alıyorum .."
   Son zamanlarda, gerçekten sevdim o)))

 • Eski Asker:

  O (ayak parmakları arasında) Sovyet Ordusu "YUGV" cilt mantarı servis oldu
  her saniye asker. Ben bir yıl sürdü, ama sonra da kaldırdı.
  çünkü Hastalık salgın belirtileri gösterdi, biz askeri güç düzenini okundu.
  "Sabah çiğ tüm çalışma" Ben çalıştırmak zorunda, ama bu çok iyi olduğunu söyledi vermedi. Ben bir mantar basitçe "yanmış" var. Ayak havacılık gazyağı - Zaman (6 5) dökülür. Birkaç ay sonra onu hatırladım, hiçbir şey yoktu - temiz durdurma!

  • Mila:

   küf üzerinde çalışan Barefoot genellikle sadece mantar istilasını durdurmaya neden olur.

 • Victor:

  kaşıntı çok iyi "ölü" su, basit bir gün ve kaşıntı hemen ortadan en az bir kez su ile ıslatılmış bir bez ile silin. tırnak mantarı itibaren de haftada bir veya iki kez -obrabatyvat yardımcı olur. su ( "yaşayanlar ve ölüler" su görmek) evde almak kolaydır.
  İkinci tarifi: (otomobil parçaları satılan) tırnak pas dönüştürücü tedavi etmek için, bu gribok.Ya böylece (deri altına sol) çalıştıran mantar başparmak kurtulmuştur öldüren zayıf fosforik asit içerir. Tedavi nemlendirilmiş sürüntü eski çivi çıkarmak için bir veya iki kez bir ay (ı pamuklu bir bez kullanılır) gerçekleştirilir.

 • Valera:

  Eğer kendimize, insanlar için üzülüyorum musunuz?

  Sirke size çivi üzerinde sülfürik asit sıçrama gibi iyi, tedavi edilecek, onlar kesinlikle deriyle slezut ama mantar ve% 100 öldür! :))))

 • Anatoly:

  periyodik (hap karaciğeri etkileyen) karaciğer kontrol tabletleri Kırlangıç, ama yardım etmedi ...

  • doc:

   Eğer tırnaklar mantar var? tırnak mantarı dış fonlara olmadan hapları tayin edilmez çünkü.

   daha damlacıkları veya vernik Need bunlar çivi geri sağlıklı büyür kadar anlatıldığı gibi, düzenli olarak kullanılmaktadır.

   Büyük bir kayıp ise - tırnağın etkilenen kısmının nogtimitsinom veya benzeri ilaçlar kaldırılabilir.

   Ve ayakkabı ve hijyen dezenfekte etmek önemlidir.

 • Elena:

  Tula FarmFabriki gelen Fukortsinom iyileştirdi. Fiyat soru yaklaşık 60 ruble.

 • Bir PL:

  Ben O ilaçlar ve halk ilaçları her türlü uzun süre tedavi edildi ... önerilerinizi okumak, henüz bu enfeksiyon tüm ayak tırnaklarını işgal edilmemektedir. Bir yerde ben normal 6-9% sirke okumaya devam edin. elinden geldiğince Her akşam kesim gnilo sirke ılık su 1.5-2 bardak 2-3 litre de ve sonra 20 dakika boyunca banyo yapmak. periyodik onlara aynı ayakkabıyı kolları, sabahtan çivi saf sirke, pamuklu çubuk yağlayın. Evet, ayak ve ayakkabı sirke kokusu, ama o bile \ diğerleri için, ölümcül değildir. Yavaş yavaş yeni, sağlıklı tırnaklar büyümeye başladı. yoluyla Ay 1.5-2 restore edilmiştir. Şimdi sabah B3-4 smear sirke çivi günün sadece zaman, iyi, 2-3 haftada bir, önlenmesi için banyo yapmak. Bu arada plantar ayak taraftan ciltte mantar önemli ölçüde aynı azalmaktadır. herhangi Nasırlarım ve siğiller yoktur (ya da denir ne olursa olsun). eczane için deli para harcamayın, o yardımcı olmuyor. tamamının veya aktif madde hiçbiri yoktur razbodyazheno. İyi şanslar

 • Galina Frolova:

  Ben diyabet teşhisi kondu. Bu yaz ben onun silah altında bir döküntü olduğunu gördük. doktora düzeltildi. Doktor bu deri kandidiyazis olduğunu teşhis. Metabolik bozukluklar Belki nedeniyle. Ben binafin yazdım. iki hafta tabletleri aldıktan sonra cilt yeniden normal hale geldi.

 • Alla:

  Sık sık formda kalmak için havuza gidin. Bir noktada sol bacağına parmakları beyaz fark ettim. Klorlu suyun İlk düşünce. Ardından tırnak kenarı çökmeye başladı. Resepsiyonda, doktor onikomikoz duş mantar almış olabilirler sahip olduğunu belirtti. Ekzoderil ilk sipariş, ancak hiçbir gelişme yoktu. LAMİSİL ilk önerilen, ancak bu yol uyardı. Ben ilaç ucuzdur istedi. Doktor binafin tabletleri dışarı yazmıştır. Bu arada, daha ucuz 2,5 kat. Neredeyse 5 aydır binafin aldı. Uzun süreli tedavi, tabii ki, ama şimdi sırayla çivi, ve ben havuza giderim.

  • doc:

   İzninizle, üzerinde yorum.

   Tabletler nadiren bu kadar uzun bir kurs ile belirlenir. talimatları binafinu için - 12 hafta maksimum bir tırnak mantar de. Sonra bir mola gerekiyordu.

 • Olga:

  Ülkede Nisan'dan Eylül'e kadar anne ve baba. Tüm yaz boyunca mantar toplamak için sabah, lastik çizme, yağmur, bahçe sulaması yapılacak. ülkeden geri verdi, baba çivi çökmeye şikayet etmeye başladı. doktora gitmek Zorla. Ben binafin yazdım. uzun bir zaman aldı, bir nüks vardı, ama şimdi her şey iyi, almayı unutmayın.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.