Halk ilaçlarıyla tırnak mantarını bacaklara uygularız

Halk ilaçları ile ayak tırnaklarında mantar ile başa çıkmaya çalışabilirsiniz. Bununla birlikte, böyle bir tedavi sadece ilk semptomlar göründüğünde etkili olacaktır (bkz. Resimler ), yani. tırnak plağının lezyonunun ilk aşamalarında ve sonra her zaman değil.

Bir doktora başvurmanızı veya eczane kullanmanızı kesinlikle öneririz.

iyot

iyot mantarlara karşı yardımcı olur İyotun alkol solüsyonu evdeki tırnak mantarı için en popüler tedavi yöntemidir . Nedenini açıklayalım. Bu güçlü antiseptik, mantar öldürücü özellikleri kanıtlamıştır.

Ayrıca, iyot proteinleri pıhtılaştırabilir, onları yok edebilir.

Bu özellik ve iyot mantar hastalıklarıyla savaşmaya yardımcı olur çünkü Mantarın bir protein yapısına sahip olduğu bilinmektedir.

İyotun ucuzluğu nedeniyle kitlelere sunulan, sadece çivi restorasyonu için değil, aynı zamanda ayakların zedelenmiş bölgeleri, interdigital bölgeler için de kullanılır. Fakat tırnak mantarını iyot gibi bir ilaçla tedavi etmeye başlamadan önce şunu unutmayın:

 • İyot mantarların çoğunu öldürür, ama hepsi değil.
 • İyot, alerji oluşumunu tetikleyebilir, bu yüzden önerilen tedavi sürecinin başlamasından bir gün önce, dirsek kıvrımına bir damla iyot damlasın. Tedavinin kontrendikasyon kaşıntı veya kızarıklık oluşması olacaktır. Bu durumda, mantar tedavisi için başka bir halk yolu deneyin.
 • İyot tedavileri, çiviyi sarı renkte lekelemeye yardımcı olur.
 • Olası yanıklar, dermatit ve hatta tiroid bezi ile ilgili problemler.
 • İlaç, mantarın çiçeğin 1 / 3'ünden daha azını etkilediğinde, ilk aşamada mantar enfeksiyonu ile enfekte olmuş tırnaklar için uygundur.

Şimdi tırnak mantarını iyotla tedavi etmeyi biliyorsunuz ve doğru tarifi seçme zamanı.

Seçenek 1 Günde iki kez% 5'lik alkol solüsyonu uygulanmalı, fungal etkilenen tırnak üzerinde bir damla. Pamuklu çubukla rahatlıkla yapın. Sağlıklı tırnaklarda iyot da uygulanır, ancak daha küçük bir dozajda: iki günde bir damla.

Seçenek numarası 2. Havzada sıcak su ile iyot ekleyin ve 10 dakika boyunca ayaklarınızda buharlayın. Daha sonra enfekte olmuş tırnak parçaları kesilir ve cilde% 3 hidrojen peroksit uygulanır. Antibakteriyel merhem ile pansuman işlemi tamamlar.

Seçenek numarası 3. Kurs 6 haftadır. Tırnakların ilk iki haftası fucorcin , sonraki iki - iodin çözeltisi ve son iki -% 9 sirke ile günde iki kez tedavi edilir.

Seçenek numarası 4. Ayrı bir kapta (uygun tıbbi flakon), 1 çay kaşığı dökün. iyot, nitrophungin , asetik öz, sarımsak suyu. Ortaya çıkan karışım, daha önce buğulanan ve gevşek kısmı keserek hasar görmüş bir çivi ile yağlanmalıdır. Sallama mutlaka sarsılmadan önce ilaç geceleri uygulanır.

Seçenek numarası 5. Kurs - 1 ay. Her akşam 30 dakikalık bir tuz banyosu (1 litre sıcak su 2 yemek kaşığı deniz tuzu ve 1 çorba kaşığı soda) yapmalısınız. Yarım saat sonra, bacakları sudan çıkarmadan, cilt ve tırnakların etkilenen bölgeleri tırnak törpü ile zemine veya makasla kesilir. Daha sonra ayaklar sabunla yıkanmalı, eldivenin ellerine konulmalı ve iyotlu ayakların tüm yüzeyine, tırnak silindirlerine, parmakların arasındaki bölgelere sürülmelidir . Mantardan etkilenen tırnaklarda, her katın kurumasını bekleyerek, üç kez iyot uygulanır.

İyot ile tedavi genellikle yaklaşık 2 ay sürer.

Hangi tarifi kullanırsanız kullanın, unutmayın: tırnaklarla enfekte olan tırnakları aynı araçlarla tedavi etmek imkansız! Aksi halde, mantarlar sağlıklı bir tırnak plağına göç eder.

Her zaman olduğu gibi, halk ilaçlarının sadece geleneksel tıbbın bir ilavesi olabileceğini hatırlatırız. Bir doktora danıştığınızdan emin olun!

Çay Mantarı

pislik Çay mantarından 7-8 gün boyunca bir şeker solüsyonu içine daldırılarak, küflü ekşi-tatlı bir içecek ortaya çıkar. Aralarında patojenik bakterileri öldürme ve büyümelerini geciktirme gibi birçok iyileştirici özelliği vardır.

Bu yüzden halk şifacıları mantar tırnak enfeksiyonunu tedavi etmek için bir çay mantarı kullanırlar.

Çay mantarını iki şekilde kullanın: sürtünme ve bir kompres uygulama.

Sürtünme. Çay mantarının küçük bir parçası filmlerden serbest bırakılır ve ezilme haline getirilir. Mantardan etkilenen tırnak plakalarına günde 2-3 kez sürülmelidir.

Sıkıştırır. Çay mantarından, bir tabakayı ayırın, suya batırın. Bunun üzerine, sıkıştırma için hazırlıklar bitmiştir. Akşamları mantarın bir parçası tırnak plağına sürülmeli, üzerine selofan konulmalı ve kirli yatak örtüleri almamak için 2-3 çorap giyilmelidir. İlk birkaç prosedürde ortaya çıkan acı, iyileşme uğruna, kalıcı olmaya değerdir.

Sabah, kompres çıkarılır, ayaklar ılık suda yıkanır ve sonra çivideki ölü parçaları çıkarmaya başlarlar. Hasarlı yüzey güçlü bir potasyum permanganat veya zelenok çözeltisiyle bulaşır. Çivi mantarının çay mantarı ile tedavisi 3-7 gün sürer ve önleyici amaçlar için 1-2 gün daha sürer.

Ve evet, resmi tıbbı göre, bu aracın etkinliği sorgulanabilir.

Bakır sülfat

Mantardan her zaman vitriol kullanılmıştır. İyileşme halk yöntemlerinin bakır sülfat fanlar hem bulaşıcı hastalıkların tedavisinde hem de bacaklarda tırnak mantarının tedavisinde kullanılır . Çoğunlukla, tırnak mantarının bakır sülfatla tedavisi, ilaç almakla birleştirilir.

Bakır sülfat kullanmak için iki seçenek vardır:

1. Bakır sülfat çözeltisi. Bu şekilde hazırlayın: 1 litre. kaynatılmış su 1 çay kaşığı çözülür. kezzap. Bu konsantre bir çözeltidir, bu nedenle kullanımdan önce seyreltilmelidir - 1,5 litre suda 1 yemek kaşığı çözelti.

 • Banyo için su ısıtılır (sıcak olmalıdır)
 • Gerekli miktarda çözelti ekleyin.
 • Bacaklarınızı banyoya 10-15 dakika kadar indirin.
 • Tırnak plakalarını doktor tarafından verilen ilaçla tedavi edin.

2. Merhem. Bakır vitriol (1 çay kaşığı) bir tavada renk değiştirene kadar kalsine edilir - beyaz veya griye dönüşmelidir. Sonra da alınan 1 çay kaşığı karıştırın. sarı kükürt tozu, katran (veya kaz yağı). Tüm bileşenler karıştırılmış ve ısıtılmıştır. Ortaya çıkan merhem, hasta tırnaklara uygulanır.

Huş katranı ve katran sabunu

bir kavanozda tar huş eczane Huş katranı, huş kabuğu kuru damıtma ile elde edilen bir üründür. Antiseptik ve antienflamatuar ajan olarak başarıyla kullanılmaktadır. Tırnak mantarının huş katranı ile tedavisi de etkilidir çünkü keratinize cildi mükemmel şekilde yumuşatır. Halk şifacıları, cildi saf huş katranı ile yağlamak ve katran bazında hazırlanan katran karışımları ve merhemleri tatbik etmeyi önerir.

Ön işlemden geçirilmiş ayaklara doğal huş katranı uygulanır: bir sabun banyosunda (15 dakika) buğulanır, sonra çivi mantarla kesilir ve ölü deri ayaktan çıkarılır. Interdigital bölgeler kuru olarak silinir ve huş katranı cilde hafifçe sürülen bir pamuklu çubukla etkilenen bölgelere uygulanır.

1.5 saat boyunca hareket etmeli ve giyecek bir şey almamalısınız. Merhem hava girişi ile cilde emilmelidir. Daha sonra doğal malzemelerin çorapları ayaklarına konur. 2-3 gün sonra, ayaklarınızı soğuk suda yıkayın ve prosedürü tekrarlayın. Tedavi sırasında huş katranı ve astarı ile tedavi etmek mümkündür.

Tırnak mantarının katranla tedavisi merhem ile mümkündür. Hazırlanması için, herhangi bir yağ bazını (örneğin, bebek kremini veya iç yağı) almalı ve üzerine katran katmalısınız. Tedavinin başında, konsantrasyonu% 5'i geçmemelidir. Daha sonra,% 15-20'ye kadar katran kullanılabilir.

Bazıları kükürt katranı merhem kullanmayı tercih ediyor. 3 parça katran, 2 parça kükürt tozu ve 10 parça yağlı temelden oluşur. Bu bileşenler homojen hale gelene kadar ısıtılır ve karıştırılır. Bu merhem çiviye uygulanır ve üst alçıya konur.

Sohbeti kullanmak en uygun olanıdır. Gliserin ve katran, 50 ml ve 70 ml alınır. alkol. Malzemeler karanlık bir kapta karıştırılır ve etkilenen tırnaklar günde birkaç kez yağlanır.

Huş katranının yaklaşık% 10'u katran sabunu içerisinde bulunur. Evet, hoş olmayan kokuyor, ama cilt dezenfekte ve hızlı bir şekilde geri yüklenir. İşte tar katran sabunu kullanmak için sadece birkaç seçenek.

Seçenek 1. Ayaklar için tepsiler. Ezilmiş sabun ezilmiş, 2 yemek kaşığı ölçün. Bu miktar 2 litre sıcak suda çözünmeyi tamamlar ve daha sonra 15-20 dakika boyunca ayağın çözeltisine indirilir.

Seçenek 2. 1 çorba kaşığı. Rendelenmiş sabun biraz su ile seyreltilir, 2 çay kaşığı ekleyin. kabartma tozu ve aktif olarak karıştırın. Ortaya çıkan karışım etkilenen çiviye sürülür. Bunu dişler için sert bir fırça ile günde bir kez yapın.

Seçenek 3. Çivi, katran sabunuyla ve sabun serpin tırnakların üzerine tuzla dikkatlice sabunla. Parmaklar ve ayaklar estetik nedenlerle bir bandajla sarılır. Sabah, bandaj çıkarılır ve ayaklar ılık su ile yıkanır. Mantarın bir hafta içinde geri çekilmesi gerektiğine inanılıyor.

Deniz ve sofra tuzu

mikoz için bir çare olarak deniz tuzu Masa tuzu patojen mikroflorayı dezenfekte ederken deniz tuzu çiviyi yumuşatmaya yardımcı olur ve antiseptik gibi davranır.

Bu tedavi ile ilgili değil, sadece destekleyici tedavi hakkında.

 • Tuz ve soda soğuk suda çözünmelidir. Malzemeler bir kaşıkla alınır. Seans - 10 dakika sonra ayaklar ılık su ile yıkanır.
 • Tuz ve sirke banyoları her gün yapıyor. Çözelti 100 gr. tuz (deniz veya yemek), 4 litre su ve 4 yemek kaşığı. sirke.
 • Etkili bir yol, doğranmış nane ile karıştırılmış etkilenmiş tırnak plakaları tuzuna uygulamaktır.
 • Pamuklu çubuk, konsantre deniz tuzu (bir bardak su bir kaşık dolusu tuz) solüsyonuna batırılmış bir şekilde birkaç dakika süreyle çiviye uygulanır. Prosedürün sonunda, ayaklarınız sodalı su ile yıkanır. Tedavi süresi 10 gündür, yanma ve kaşıntı normal kabul edilir.
 • Deniz tuzu ve esans yağları içeren banyolar da 10 gün boyunca yapılır. Onlar için, havzayı 1 litrelik sıcak su ile doldurmanız gerekecektir. su 1.5 çorba kaşığı. tuz, tuz kristalleri tamamen çözünene kadar karıştırın ve 1 litre oranında ekleyin. su veya 1 çay kaşığı. uçucu yağ veya 1 çay kaşığı. limon veya 0.25 ml. iyot. Tabii - art arda 10 gün boyunca günde bir kez, daha sonra 2-3 gün kırın.
 • Tırnak mantarı çalıştırmak sarımsak suyu ile tedavi edilir. Bir bardak su içinde yapmak için, bir kaşık tuz ve ezilmiş karanfil sarımsak çözün. Tamamen soğuduktan sonra, çözelti süzülür ve başka bir 4 çorba kaşığı eklenir. tuz. Sarımsak suyu ile, lezyonlar günde iki kez tedavi edilir.
 • Bir paket tuzu bir kaba dökülür, suya batırılır ve tuzla ovulur. Daha sonra kuru tuz ıslak olarak toplanır, kalan kısım fırçalanır.

Sirke: elma, şarap ve sirke özü

% 9'luk bir konsantrasyonda sirke kullanın, daha fazla değil

bir kapta elma sirkesi Mantar asidik bir ortamda ölür. Bu yüzden sirke mantar tırnak enfeksiyonundan kurtulmak isteyenler ile çok popülerdir. Tırnak mantarının asetik asitle tedavisi özellikle ihmal edilen vakalarda bile yardımcı olabilir. Ama uzun bir tedavi ve olası yanıklar için hazırlanmanız gerekir.

Sirke kullanmanın en basit versiyonu tırnaklarını nemlendirmek, doğal malzemeden yapılmış yoğun çorapları koymak ve yatağa gitmek. İyot ve% 9 sirkeyi eşit oranlarda karıştırabilir ve oluşan çözeltiyi tırnak plakaları ve ayaklarıyla yağlayabilirsiniz.

Herhangi bir güçlü asit gibi, sirke de mantarı öldürür. Ve herhangi bir asit gibi, yanıklara neden olabilir. Böyle bir tedaviye başlamadan önce kendinize sorun, neden sirke yerine bir ilaç almıyorsunuz?

Ayak banyosu

Bileşenleri: bir su havzası, 250 ml. sirke (masa veya elma). Tedavi ve süre ilkesi: Su ısıtılır, sirke dökülür, bacaklar aşağı indirilir ve 10-15 dakika boyunca yatmadan artar. Ayaklar durulama olmadan silinir ve doktor tarafından reçete edilen antifungal ajanlar uygulanır. Bu banyoları 2 günde bir yapın.

Sirke ile becerikli alet

Malzemeler: sirke% 9. Tedavi ve süre ilkesi: Bir pamuklu çubuk, sirke içinde nemlendirin, sıkın ve bir mantarla enfekte olan çiviye yapıştırın. Tampon, çividen dışarı çıkmamalıdır. Bir pamuklu çubuk yapıştırıcı sıva ile sabitleyin, bir çorap takın. Tedavi süreci - 7 gün, günde bir kez bir seans, daha sonra 2-3 gün boyunca bir mola.

Bileşenler: l. esanslar, 3 tavuk proteinleri (alternatif - 1 yemek kaşığı gliserin), 2 yemek kaşığı votka. Tedavi ve süre prensibi: çözelti, gazlı bez veya pamuklu çubukla ıslatılır, bu da etkilenen tırnak plağına 15 dakika sürülür. Tedavinin akışı 6-12 aydır, prosedür her gün.

Malzemeler: bitkisel yağ, eşit oranlarda elma sirkesi. Tedavi ve süre prensibi: çözelti bir sıva ile sabitlenmiş bir gazlı bezle çözülür. Yeni çivi büyüyene kadar uygulayın.

merhem

Bileşenler: 2 yemek kaşığı. kaşık% 70 sirke, 1 çorba kaşığı. dimetil fitalat, 1 çorba kaşığı. gliserin, 1 çorba kaşığı. zeytinyağı Tedavi ve süre ilkesi: Bileşenlerin dikkatli karıştırılmasından sonra merhem kullanıma hazırdır. Masaj hareketleriyle tırnak plakasına günde bir kez uygulanmalıdır (pamuklu çubuk kullanabilirsiniz). Ayrıca ayaklar selofan torbaya konur, çoraplar. Sabah, ayaklar sabun ve ılık su ile yıkanır.

kırlangıçotu

Şekil kırlangıçotu Saflık - bitki zehirlidir , ancak makul miktarlarda kullanırsanız, ihmal edilmiş durumlarda bile ayaklarınızın üzerindeki tırnaklarla hızlı bir şekilde baş edebilirsiniz. Mantarla mücadele için fitoterapistlerin hem kırlangıçotu suyu hem de tıbbi banyolar, merhemler ve tentürler kullanmaları tavsiye edilir. Hazırlıkları için bazı seçenekler.

Kırlangıçotu suyu

Taze temizlenmiş kırlangıçotu bir kıyma makinesinden geçirilir ve elde edilen posadan meyve suyu çıkarılır (bunu 3-4 kat gazlı bez ile yapın). Yaklaşık 200 ml bırakılmalıdır. suyu. 200 ml ile kombine edilir. % 70 alkol ve 24 saat ısrar ediyor. Hazırlanan meyve suyu, etkilenen tırnakları yağlamak için kullanılır, ancak tedavi sadece 10 dakika buğulamadan ve tamamen kurulandıktan sonra gerçekleştirilir. Günde 3-4 seans yapın. Her zaman olduğu gibi tedavi, sağlıklı çivi büyümeden önce gerçekleştirilir.

Ayak banyoları

Ayak banyosuna bir kırlangıç ​​otu infüzyonu eklenir. Bu şekilde hazırlayın: bir litre kaynar suya 15-20 dakika 100 gr. kurutulmuş kırlangıçotu . Filtrelemeden sonra infüzyon kullanıma hazırdır. İnfüzyon ve su banyoya 1: 1 oranında dökülür. Ayakları buharlamak için 15-25 dakika gereklidir.

merhem

Merhem bileşimi içinde 5 damla kırlangıçotu suyuna ek olarak 4 yemek kaşığı da yer almaktadır. kaynatılmış soğuk su, 2 damla kekik ve 2 damla marigold tentürü . Bileşenler karıştırılır ve sonuçta ortaya çıkan merhem mantardan etkilenen tırnaklara, günde 3 tedaviye uygulanır.

Kırlangıçot tentürü

Alkol tentürü şeklinde çivi mantarı saflık çok dikkatli kullanılır. Tentür yapmak için, 2: 1 oranında votka ve kırlangıçotu çim gerekir. İlaç 12 gün boyunca infüze edilir ve daha sonra tedavi için kullanılır. 5 damla ile başlar ve sayılarını giderek 20'ye çıkarır.

Kırlangıçotu

Bir eczaneden satın alınabilir veya bağımsız olarak hazırlanabilir. Daha karmaşık bir yol izlerseniz, düzeni takip edin. Kırlangıçotunu kurutun, bir cam kavanoza koyun, herhangi bir yağla doldurun (örneğin ayçiçeği, badem, şeftali). Çimlerin 2-3 cm üzerinde yükselmelidir (miktarı hatırlayın). Karışım sıcaklıkta bir saat, soğuk ve karanlık bir yerde bir hafta sürmelidir. 7 gün sonra, aynı miktarda yağ eklenir. Şimdi kullanıma hazır.

Bacaklar buharlaşır, peroksit ile tedavi edilir, daha sonra tırnakları tedavi eder (etkilenen plakları çıkarır, kenarları keser) ve yerel kırlangıçotu yağı uygulayın. Kurs - tam iyileşme kadar.

soda

soda İşte soda dayalı birkaç yemek tarifleri:

Sabun ve soda banyoları

Tıp tedavisinin yerini tamamen alamazlar. Ana avantajları, tırnakların merhem ve kremlere nüfuz etmesini engelleyen azgın tabakaların yumuşatılmasıdır. 7-10 litre su için bileşenler:

 • 3 çorba kaşığı. soda
 • 3 yemek kaşığı Bir rende rendelenmiş sabun (ekonomik veya katran)

Bileşenler iyice karıştırılır (sabun ve soda çözülene kadar) ve sonra ayaklar 15-20 dakika boyunca buğulanır. Prosedür tırnakları keserek, etkilenen bölgeleri temizleyerek, kurutulmuş tırnaklara ve antifungal ajanların ayaklarına uygulayarak sona ermektedir. Ders 3-4 gün içinde bir prosedürdür.

Soda, samimi bir mantarla çiftleşmek için kullanıldığını söylemeye değer. iyi Candida mukoza cinsinin mantarları ile başa çıkmak. Tırnakların tedavisi için kullanımı büyük bir sorudur.

Soda yapıştır

Gerekli miktarda soda, sulu bulamaç durumuna göre su ile seyreltilir. Üniform bir kütle oluşana kadar iyice karıştırın. Soda macunu, tırnak üzerinde aynı kalınlıkta bir tabaka uygulanır. Birkaç damla limon suyu soda üzerine damlatılır. Sonuç hafif bir karıncalanma ve karakteristik kabarcıkların oluşmasıdır. Beş dakika sonra macun çıkarılır, ayaklar ılık su ve sabun ile yıkanır.

Tırnak mantar tedavisi antifungal merhem ile tedavi ile kombine edilmelidir.

Hidrojen Peroksit

hidrojen peroksit Sadece mantar pürelerinin hidrojen peroksit ile arıtılmasının son derece şüphelidir. Bu sadece etkilenen çiviyi dezenfekte etmek ve yumuşatmak anlamına gelir, bu da ilaçların tırnak tablasına engel olmadan nüfuz etmesini sağlar. Ayağın işlenmesi veya çivi kesilmesi sırasında peroksit kullanmıyorsanız daha fazla enfeksiyon getirebilirsiniz.

Hidrojen peroksit kullanmanın en popüler yollarını listeleyelim.

Pamuk pedleri

Antifungal ilaçlarla tedaviden önce çiviyi yumuşatmaya yardımcı olun. Buharlamadan sonra, hidrojen peroksit içine batırılmış pamuk yünü, mantardan etkilenen çiviye uygulanır. Prosedür 3-4 hafta boyunca günde iki kez tekrarlanır.

Peroksitli banyolar

% 3 hidrojen peroksit ile sulu bir çözelti hazırlayın ve 2 dakika boyunca bacaklara indirin. Prosedürün sonunda tırnak plakaları, su ve peroksitten gruel ile yağlanır.

"Şifacıları" açığa çıkarırız.

Youtube'da yazarın mantarı peroksitle iyileştirdiğini belirten bir video var. ancak:

1. Yazar belli bir “profesör” Neumyvakin'in sözlerini şöyle ifade eder: “atomik oksijen, kanser hücrelerini öldürür ve normal hücreler çiçek açar ve yaşar” - evet, Nobel Ödülü, bayanlar ve baylar kokuyor! Dünyanın her yerindeki doktorlar on yıllardır kanserle savaşıyor, ama her şeyin bu kadar basit olduğu ortaya çıkıyor!

2. Yazar, aylarca acı verici ve hoş olmayan bir durum olduğunu ve peroksitin% 3'ünün bile cildi koruduğunu belirterek prosedürleri birkaç ay boyunca gerçekleştirdi. Tedavi süresi boyunca, hiçbir şey yoktur, eğer tırnaklarınızı çalıştırırsanız, yenileri dönene kadar onları temizlemeniz gerekir. Ama başka bir soru var: Neden 50 ruble aynı eczane merheminde peroksit yerine satın alabilir ve daha az acı verici bir prosedür yürütürseniz?

Genel olarak sağlığınıza üzülün.

Soğan, sarımsak, limon

fotoğraflar - soğan, sarımsak ve limon Soğanlar, sarımsak ve limon en geniş antimikrobiyal etkiye sahip bitkilerdir.

 1. Soğan yağı. 2 yemek kaşığı Soğan kabuğu ve 3 çorba kaşığı. bitkisel yağı birleştirin, 3 hafta ısrar edin (arada sırada). Lezyonlar günde 3-4 kez yağ ile yağlanır.
 2. Soğan tentürü. 4 yemek kaşığı Soğan kabuğu (ezilmiş) 200 ml'de ısrar edilir. Tam karanlıkta ve serinlikte 10-14 gün votka. Tırnaklar günde 3-4 kez tentür ile tedavi edilir.
 3. Sarımsak çözeltisi. Su, sarımsak suyu ve alkol 10: 1: 1 oranında alınır. Çözelti çalkalanır ve tırnaklara günde 2-3 kez uygulanır. Çözeltiyi buzdolabında saklayın.
 4. Limonun sıkıştırılması. Limonlu tırnak mantarının tedavisi, bir banyoda kırılmış çiviye ezilmiş limon (yeterli 1/4) ve 1 çay kaşığı bir kompresin uygulanmasıdır. bitkisel yağ. Karışım parşömen kağıdı ile kaplanmış ve üstüne yün çorap konulmuştur. 2 hafta boyunca her gün tekrarlayın. Dikkat: sadece pürülan akıntının yokluğunda kullanılabilir.

Son olarak, bütünlük uğruna, iyi bilinen doktorlar , halk ilaçları kullanarak değer olup olmadığı hakkında dinlemek için :

26 yorum

 • Julia :

  Peroksit ve iyot denedim - sıfır dolu. Mantar büyüdü ve büyümeye devam etti. Kendi kendine ilaç almayı bırakmaya karar verdim ve doktora gittim. Miksin ile tedavi edildim ve şimdi sadece tırnaklarımda uygularım, böylece onu alabileceğim bir yere gittiğimde tekrar yakalayamam.

 • Dmitry :

  İyi bir yöntem, eğer mantarı becerirsem deneyeceğim))) Sonra aboneliğinizi iptal edin! Tüm sağlık, iyi şanslar ve hastalanma!

 • Alice :

  Şimdi reçeteli mantarlarımı tedavi ediyorum, umarım yardımcı olur, sonra nasıl yaptığım hakkında yorum yapacağım.

 • sam1 :

  Annem, mantarı asetik özüyle tedavi etmeye çalıştı. Ne ve nasıl yaptığını tam olarak bilmiyorum, ama yanık zayıf değildi. Demek istediğim, tarifi tam olarak takip etmeli ve tüm önerileri takip etmelisin.

 • Elena :

  Tariflerin bir kısmı sadece aptaldır (örneğin, bakır sülfat veya sodada limon suyunun neden döküleceği tam olarak bilinmemektedir - aktif maddenin şu andaki bakımıyla ilgili önlemler anlamsızdır) ve iyot çözeltisinin kullanımına dayanan tüm olanlar ÇOK TEHLİKELİDİR. Yetkili endokrinologlar, bunun otoimmün tiroidit gelişimine yol açtığını uzun zamandır açıklamışlardır. Fakat AIT, mantarların aksine, yaşam için% 100'dür.
  "Kaşıntı ve hafif yanma hissi. İyileştirici bir eylemden söz ediyor. "- gülme! Bu kimyasal yanığa işaret eder!
  İnsanlar, iyot ile şaka yapmayın! Bu çok ciddi!
  İyotun 1 ml iyot tentürü bir yetişkinin günlük normundan yaklaşık 500 kat daha fazladır!

 • Victor :

  Videoya yorum yaptığınız için teşekkür ederim, beğenmedim :) Bu profesör nadir bir charlotte gibi görünüyor. İşte onun sitesi:

  - Kolon hidroterapi (resmi ilacın tanıdığı pahalı ve oldukça garip prosedür)

  - İnsan biyo-alan yapısının düzeltilmesi (bu, kendisini RAS'ın bir üyesi olarak adlandırılan kişi tarafından yazılmıştır!)

  - kan, manyetoterapi, laksatifler ve aplikatörlerin ultraviyole ışınlaması - charlotnosti için eksiksiz bir set.

  • irina :

   Ivan Pavlovich Neumyvakin - Tıp Doktoru, Profesör, Avrupa ve Rus Doğal Bilimler Akademileri Üyesi, Uluslararası Bilişim ve Enerji Bilişim Akademisi, Tıp ve Teknik Bilimler, Rusya'nın Onurlu Mucidi, Devlet Ödülü Sahibi, sayısız ödül aldı. Bu bir "charlatan" dır!

   • Yönetici :

    Kafa karıştırmayın lütfen. ve örneğin R.A.N. veya diğer devlet akademileri.

    "Doğal Bilimler Akademisi sağlam bir ıhlamur ağacıdır, RAS veya diğer gerçek akademilerde seçilmemiş olan gönüllü bir kuruluştur" - Rus Bilim Akademisi Nobel ödüllü ve akademisyen VL Ginzburg'un sözleri.

    • Svetlana :

     Benim düşünceme göre, RAS'da seçilmemiş. RAS şu andaki haliyle batıda olduğu gibi aynı iş aracı olduğu için, kürlenmeye ilgisi yoktur, ancak sonsuz tedaviye ilgi vardır.

 • Yulya :

  2 hafta esansiyel yağ karanfil içinde tedavi edilen kronik mantar. Çiviyi testere bıçağıyla sıfırın altında gördüm ve günde 2 kez damladı.

 • Inanç :

  Tırnak mantarını hidrojen peroksit ile tedavi ettim, ama hasta olmak zorundaydım, bunu yaptım: Diski 4 parçaya böldüm ve her çeyrek hidrojen peroksit ile ıslatıldı, hasta bir çiviye uygulandı ve iki kez bir elektrik bandı ile sarıldı, böylece peroksit kurumadı. Bu tip iki prosedürden sonra tırnak yumuşadı kesmek çok kolay, Temmuz ayında bir yere başladım, ama şimdi çivi yeni ve kesinlikle sağlıklı büyüdü. Ama yine de haftada Fluconazole 1 kapsül aldım.

 • Eski Asker :

  Sovyet Ordusu "YuGV" cilt mantarında (ayak parmakları arasında) servis edildi
  her ikinci asker. Bir sene sürdüm ama sonra onu da aldım.
  çünkü Hastalık bir salgın belirtileri gösterdi, biz bir grup asker için bir emir okuduk.
  "Herkes sabah çiğnemeye koşar" diye koşmam gerekmiyordu, ama yardımcı olduğunu söylediler. Mantarımı yaktım. Havacılık gazyağı ile birkaç kez (5 - 6) feet döktü. İki ay içinde hatırladı, hiçbir şey olmadı - temiz bir durak!

 • Victor :

  Kaşıntı, “ölü” suya iyi gelir ve en az günde bir kez su ile nemlendirilmiş bir çubukla silinir ve kaşıntı hemen ortadan kaybolur. Tırnakların mantarından da, haftada bir veya iki kez yardımcı olur. Evde su almak kolaydır (bkz. “Yaşayan ve ölü” su).
  İkinci reçete: çivi bir nötrleştirici ile (oto parçalarda satılır) işlemek için, mantarı öldüren zayıf ortofosforik asit içerir.Bu yüzden başparmakların mantarından kurtuldum (deri altına). Tedavi, bir çivi ile (bir pamuklu çubuk kullanıyorum) bir - iki kez ayda bir eski çivi çıkarılarak nemlendirilerek gerçekleştirilir.

 • Valera :

  Kendin için üzülmüyor musun, insanlar?

  Tedavi edilecek sirke, aynı başarı ile sülfürik asidin tırnaklara veya tırnaklara sıçraması ile mümkündür, kesinlikle bir deri ile birlikte aşağı inerler, ve bir mantar% 100 öldürür! :))))

 • Anatoly :

  Yutulan tabletler, periyodik olarak kontrol edilen karaciğer (haplar karaciğeri etkiler), ama bana yardımcı olmadı ...

  • Doc :

   Tırnaklarında mantar var mı? Çünkü çivi mantarı ile harici araçlar olmayan tabletler reçete edilmez.

   Daha fazla damlacık veya verniğe ihtiyacınız vardır, bunlar, sağlıklı çivi büyüyene kadar, talimatlara göre düzenli olarak kullanılır.

   Lezyon büyükse - çividen etkilenen kısım tırnak veya benzer ürünlerle çıkarılabilir.

   Ayakkabıları dezenfekte etmek ve hijyen sağlamak çok önemlidir.

 • Elena :

  Tula FarmFabrika'dan Fukorcinom iyileşti. Sorunun fiyatı yaklaşık 60 ruble.

 • Bir PL :

  Tavsiyelerinizi okudum ... Her türlü uyuşturucu ve halk ilaçları ile uzun bir süredir tedavi görmüştüm, bu enfeksiyon bacaklarımdaki tüm tırnakları yakalayana kadar. Her zamanki% 6-9 sirke okudum. Her akşam 20 dakika banyo yaptım, 2-3 litre ılık su, 1.5-2 bardak sirke ve onlardan sonra en iyi şekilde çürümeyi kestim. Sabah, tüm çivileri saf sirke, pamuklu çubukla yağladı ve periyodik olarak ayakkabısını tedavi etti. Evet, bacaklar ve ayakkabılar sirke kokuyordu, ama çevrenizdekiler için bile ölümcül değil. Yavaş yavaş yeni, sağlıklı tırnaklar büyümeye başladı. 1.5-2 sonra Ay her şey geri yüklendi. Şimdi sabahları 3-4 gün içinde sadece bir kez sirke çivileri sürüyorum, 2-3 haftada iyi ve zaman yapıyorum ya da profilaksi için banyo tablaları yapıyorum. Bu arada, ayaklardaki plantar taraftaki derideki mantar önemli ölçüde azaldı. Herhangi bir kabarıklık ve siğil yoktur (ya da her ne derlerse). Eczaneye veya yardım etmeyen bir şeye para harcamayın. Orada her şey razboyazheno ya da aktif bir ilke yoktur. Iyi şanslar

 • Galina Frolova :

  Ben diyabetes mellitus teşhisi kondu. Bu yaz koltuk altlarımda kızarıklık olduğunu fark ettim. Doktora başvurdu. Doktor bunun bir deri kandidiyazı olduğunu teşhis etti. Muhtemelen bir metabolik bozukluk yüzünden. Binafin yazdı. İki hafta hapları aldıktan sonra cilt tekrar normalleşti.

 • Alla :

  Sık sık formda kalmak için havuza giderim. Bir noktada, sol bacağımın parmaklarının beyaz olduğunu fark ettim. İlk başta bunun klorlu su olduğunu düşündüm. Sonra çivi kenarı çökmeye başladı. Resepsiyonda doktor onikomikoz geçirdiğimi, muhtemelen duşta mantarı aldığını söyledi. İlk önce ekzosil reçete ettim, ama iyileşme yoktu. Önce lamizil teklif ettim, ama bunun pahalı olduğu konusunda uyardı. Daha ucuz bir ilaç istedi. Doktor tabletler binafine reçete. Bu arada, 2,5 kat daha ucuz. Yaklaşık 5 aydır binafine aldı. Elbette uzun tedavi, ama şimdi tırnaklar sırayla, ve ben yine havuza giderim.

  • Doc :

   Yorum yap, eğer istersen.

   Tabletler, bu kadar uzun kurslarla nadiren reçete edilir. Binaphin talimatlarında - çivi mantarı ile maksimum 12 hafta. O zaman bir molaya ihtiyacın var.

 • Olga :

  Baba ve anneden Nisan-Eylül ayları arasında. Tüm yaz lastik çizme, sonra yağmur yağdı, sonra bahçeyi suladı, sonra sabahları mantarlar üzerinde. Şafaktan döndüğümüzde, babam tırnakların parçalandığını şikayet etmeye başladı. Beni doktora gittim. Binafin yazdı. Uzun zaman aldı, almayı unuttu, bir nüksetti, ama şimdi her şey yolunda.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, moderatör tarafından doğrulandıktan sonra sayfada görünecektir.