Kadınlarda ardıç. Nedenleri ve hastalığın tedavisi.

Ardıç veya vajinal kandidiyazis o bir seks hayat yaşıyor olsun ya da olmasın, birbirini kadın tanımadım kulaktan dolma değil. Tatsız hastalık - denilen maya mantarı faaliyetlerinin sonucu Candida . O kadınlar, nedenleri ve makaleden öğreneceksiniz tedavide mantar enfeksiyonu olduğundan öyle.

Bu nedir?

kadın-konuşma-to-doktor sayıları hızla büyümeye başlıyor eğer Candida mantar az sayıda sağlıklı kadının vajinasının normal mikroflorası, öyle ya da böyle, aynı pamukçuk (orada, mevcut daha fazla bilgi ). Vajinal mukoza bol, yanma, kaşıntı neden iltihaplı olur ve, tesadüfen, hastalık taşımayan hastalığın diğer belirtileri, cinsel yolla bulaşan.

Tehlike pamukçuk, diğer enfeksiyon, iltihap ve hastalıkların ortaya çıkması için mükemmel bir yer haline gelir vajinal mikroflorasını bozulur. Bir kadın ise hamile olduğunu , fetal enfeksiyon riski yüksektir. Vajinal kandidiyazis tedavisi uygun ve zamanında olmalıdır nedeni budur.

nedenleri

nedenleri anda iltihabı faktörlerinin meydana sayısı, oldukça çok yayan pamukçuk şunlardır: Doktor ipucu gibiydi

 • Hataları hormonal planı. Bunlar diyabet, tiroid problemleri, obezite, hipotiroidizm, menopoz sayılabilir.
 • HIV, kronik piyelonefrit, bronşit, siroz gibi somatik hastalıklar.
 • antibakteriyel ilaçlarla uzun süreli tedavi.
 • Hormonal kontraseptifler.
 • Depresyon, stres, iştahsızlık.
 • gastrointestinal sistem hastalıkları.
 • Ani iklim değişikliği, şiddetli adaptasyon.
 • kişisel hijyen İhmali.
 • adet sırasında yastıkları, tampon değiştirmek için başarısızlık.
 • kişisel hijyen için vajinal jeller, spreyler ve sabunlar sık ​​kullanılması.
 • Sentetik malzemeden yapılmış Aşınma iç çamaşırı.
 • Yetersiz beslenme, vitamin eksikliği, bağışıklık indirdi.
 • Gebelik.

nedenleri hakkında daha fazla oku

Bu yeri ve cinsel yolla bulaşan sözde evlilik kandidiyaz, alır, ama enfeksiyon bu formu yaygın değildir. Erkeklerde kandidiyazis Hakkında .

semptomlar

görüntüler Kadınlarda mantar enfeksiyonu belirtileri onları imkansız fark belirgin. İlk olarak şiddetli kaşıntı, yanma ve bol sevimsiz doğası ile kendini gösteren. bunlar pul olabilir, oldukça kalın, beyaz işaretleyin ve hoş olmayan bir ekşi bir kokusu vardır.

Dayanılmaz kaşıntı genellikle vulva, klitoris, vajina kızarması ile birlikte olabilir. Bazen hoş olmayan semptomlar ağrılı duyumlar eşlik edebilir, ilişki ve idrar yaparken olası ağrı da. Kaşıntı ve yanma banyo veya yatakta, örneğin, özellikle sıcakta, akşam ile yükseltilir. Tipik olarak, semptomlar ve kadınlarda vajinal kandidiyazis belirtileri regl başlamadan önce yaklaşık 1 hafta içinde meydana gelir.

Dikkat! pamukçuk olası eşlik eden yokluğunda bahsetmiyoruz olası sonuçlarını ortadan kaldırmayan bir belirli bir süre kadar kendini gösterebilir değil durumlar vardır.

tür

Pembe muayene masası Kadın genital organlarının iltihabı üç tipe ayrılır:

 • Vajinit . vajinit iltihabı vajina içine doğrudan oluştuğunda.
 • Vulvit . dış genital iltihabıdır.
 • Vulovajinit . daha sık meydana gelir, vulva bir mantar enfeksiyonu ve inflamasyonu birleştirir.

vulvovajinal iltihabı, akut ise, vajinit, vülvit ve vulvovajinit belirtileri hoş olmayan bir koku ile aşırı deşarj, sık idrara çıkma, şiddetli kaşıntı görünen daha belirgindir. aynı zamanda, vücut sıcaklığını arttırabilir kadınlarda akut biçimde, vajinal kanama olabilir.

Nasıl ve düzgün ne tedavi etmek

tabletler Avantajlı tedavi maya tabletleri ve mumlar da geçerlidir merhem ve kremler . İlaçlar, iki gruba ayrılır. İlk yerli ilaçlar atanması olduğunu. Bunları kullanarak karmaşık olmayan formlar pamukçuk kullanılan terapi tutumlu harcamak. Hastalık zor ise, anti-mitotik aktivite vasıtasıyla kombinasyon terapisinde kullanılabilir.

İkinci grup bütün vücut üzerinde bir etkiye sahip, genel işlem tabletleri içermektedir. ilaçların bu grup kandidiyazis ve nükslerin karmaşık formlarda kullanılırlar.

İlacın kullanımına sadece bir doktor yapabilir, kendini tehlikeli!

Kadınlarda pamukçuk tedavisi hızlandırıcı faktörler onun nedenlerinin ortadan kaldırılması ve ortadan kaldırılması ile başlar. mantar karşıtı ilaçlar ile muamele takip eder, vajina ve bağırsak mikroflora restorasyonunu gerçekleştirilir. kandidiyazis, hafif ve basit formlarında yerel Aşağıda belirtilen ilaçları kullanmak:

vajinal fitiller Kronik pamukçuk tedavi terapisi, antibiyotikler, aşağıdaki ilaçlar ile tedavi edilebilir güçlendirme içerir:

 • Flukonazol ve analogları : Enalaprin heksan, Diflucan®, Flucostat .
 • İtrakonazol (benzer Kanditral, Irunine , Rumikoz , Itrazol, Orun).
 • Pimafutsin (tedavisi ve gastrointestinal kandidiyazis önlenmesi için belirtilir).
 • Ketokonazol (benzer Fungavis, Oronazol, Nizoral).

Tedavinin ilk aşamalarında genellikle böyle olur:

halk ilaçları

Geleneksel tıp çok popüler.

Ancak, bir böylece hekim ile mutabık lazım, ev ilaçları sadece resmi tedaviye ek olarak uygulanabileceğini anlamalıdır.

4e85b81e7f6ca_x Aşağıda en popüler tarifler olan geleneksel tıbbın .

 • Soda . makul tıbbi etkiye sahiptir Belki tek yolu.
 • Med. Bal vasıtasıyla elde edilen, 10 orantılı 1 su ile seyreltilir, etkilenen mukoza yağlamak.
 • Deniz tuzu. Mantar enfeksiyonu kurtulmak için doğal deniz tuzu ile banyo yapmak yararlıdır. Tuz renkli ve aromalı olmadığı önemlidir.
 • Papatya ve nergis. ilaçlar, tıbbi papatya çorba kaşığı ve kadife çiçeği 2 yemek kaşığı almak hazırlamak için. Çim litrelik sadece kaynamış su dökün, süzüldü, 30 dakika, ısrar ve douching için de kullanılır.
 • Limon. Mantar enfeksiyonu kurtulmak için, limon bir dilim almak yoğurun ve kaynar bir bardak su dökün, 1-2 saat ve filtre ısrar ediyorlar. Limon infüzyon en az 10 gün, uzak douching ve yıkama için bir tedavi kursu için kullanılır.
 • Çay ağacı yağı. çay ağacı yağı, iki damla alın ve nergis yağı bir çay kaşığı ile karıştırın. Karışım bezi ıslatılır ve on beş dakika vajina içine yerleştirilir.
 • Antienflamatuvar suyu. bir ilacın hazırlanması için, eşit oranlarda, ısırgan otu kökü, meşe kabuğundan, alternatif ve lavanta karıştırılır. Bundan başka, bu karışımın bir kaşık alarak ve kaynar su 150 ml dökün. Et suyu süzülür 2 saat ısrar, daha sonra kaynar su ilave 150 mililitresi eklenmiştir. yıkadıktan için kullanılır.

bir dizi makale, bu hoş olmayan hastalık hakkında her şeyi öğrenmek ve başarıyla onu yenmek yardımcı olacaktır:

vulvovajinal kandidiyaz

Vulvovajinal kandidiyazis veya başka genital kandidiyazis - dişi üreme sisteminin bir hastalığı, vajina ve vulva mukozaları etkileyen. Hastalığın ana nedeni, çeşitli nedenlerle etkisiyle ortaya çıkan, mantar cinsinin Candida hızlı büyümesidir.

Devamı ...
Evde pamukçuk tedavi

Kandidiyaz yaygın bir hastalık olarak kabul edilir. Kadınlar daha güçlü hastalık semptomları olmadan geçebilir kime erkeklere oranla kendi vücudunda onun varlığı belirtileri, hissetmek vardır. Ardıç bağışıklık sistemini zayıflatan antibiyotik kullanımının arka planı oluşur ve vücudun koruyucu fonksiyonlarını bozabilir.

Devamı ...
Ardıç ve aylık

Doktorlara göre, hastalık "pamukçuk" her kıza tanıdık. Hastalık hoş olmayan semptomlar eşlik ancak pamukçuk adetin bir süre ile çakıştı eğer durum daha karmaşıktır edilir. makalemizi okuyun - Ne yapmalıyım belirtiler sonra veya adet sırasında ve nasıl üç durumda her pamukçuk tedavisinde, karşısına çıktı eğer.

Devamı ...
Çünkü pamukçuk var ne?

Doğru tedaviyi seçmek için izin nedenlerini belirleme ana ve yardımcı olduğunu. herkes bu tatsız hastalığı kendinizi kontrol edin ve çıktı (veya iade) ne öğrenmelidir nedeni budur.

Devamı ...
Kadınlarda mantar enfeksiyonu belirtileri

Kadınlar genelde nedeniyle Kandidiyazise tıbbi yardım isteyin - maya mantarlarının enfeksiyonu vulva ve vajina mukoza zarında. Bu hastalık onu "pamukçuk" denilen sadece zaman, Hipokrat zamanından beri bilinmektedir. Yani Vulvovajinal kandidiyazis ve tüm dünyada, modern kız ve kadınlar denir ve bunlar çoktur: Örneğin, ABD'de her yıl "pamukçuk" 13 milyon vaka teşhis edilir ..

Devamı ...
Genel Bakış ucuz fitiller

Eczane Zinciri İlaç çeşitli formlarda doludur. en tanıdık - bir içki ve etki için beklemesi gereken tablet. jinekoloji sık vajinal fitiller kullanmak ve tabletler ek olarak gelir. nasıl hakkını seçme kandidiyazis tedavisi için birçok araç vardır?

Devamı ...
Rus ve yabancı analoglar Flucostat
flukonazol

Fransa, İsviçre, Macaristan, Slovenya, Hindistan'da üretilen aktif maddenin Popüler analogları. Hepsi maliyet, yan etkiler, salım formu, uygulama yöntemlerinin, özel bilgiler kontraendikasyonlarda farklıdır.

Devamı ...