Ardıç ve aylık

Doktorlara göre, hastalık "pamukçuk" her kıza tanıdık. Hastalık hoş olmayan semptomlar eşlik ancak pamukçuk adetin bir süre ile çakıştı eğer durum daha karmaşıktır edilir. makalemizi okuyun - Ne yapmalıyım belirtiler sonra veya adet sırasında ve nasıl üç durumda her pamukçuk tedavisinde, karşısına çıktı eğer.

kandidiyaz ve menstruasyon Bağlı?

Doktor ve hasta Ardıç veya başka kandidiyazis - genital mukozasında bir mantar enfeksiyonu.

Serve nedenini antibiyotikler, hormon yetmezliği ve zayıflamış bağışıklık uzun ders olabilir hastalığın.

Bu hastalık, hızlı olan sakin kronik, nokta olur ve keskin bir alevlenme sahiptir. Doktorlara göre, genellikle birkaç gün kanama öncesi ya da adetin başlangıcında ağırlaştırılmış Kandidiyaz.

Adet öncesi ardıç normal?

gün döngüsü ve mantar gelişimi arasında doğrudan bir ilişki var mıdır? Hayır, neden pamukçuk ay olamaz. Ama âdet olarak, mantarın üremesini hızlandıran yapabiliyor:

  • Bu mukoza formlarda adetin ilk günlerinde patojenik bakterilerin gelişimi için en uygun ortamdı.
  • keskin vücudun hormonal dengesini değiştirerek kritik günlerde.
  • Ek belirtiler nedeniyle sık hijyen ve genital mukozasında asidik ortamı değiştirmek özel kozmetik, kullanımına oluşabilir.

yoldan gidemez kandidiyazis döngüsü nedeniyle olursa olsun form ve hastalığın ciddiyeti, mantar enfeksiyonu, ayın süresini etkilemez.

Semptomlar ve gecikme

! konu üzerine soru

o ay gecikme pamukçuk nedeniyle olabilir mi?

Hayır, ama ilaç nedeniyle - Tamamen.

Aynı zamanda arka plan pamukçuk ay zamanında gelmediği durum, özel dikkat etmek değer. Birçok kadın yanlışlıkla bu hastalık gecikmelere neden olabilir inanıyoruz, ama aslında maya adet döngüsünün üzerinde neredeyse hiçbir etkisi yoktur. Bu durumda gecikme tür nedenler olabilir:

  • Bir kadın 45 yılı aşkın Eğer âdet yokluğu ve pamukçuk eşlik eden gelişme menopoz başlangıç ​​dönemi anlamlara gelebilir. Vücut Bayanlar Şu anda ciddi hormonal değişiklikler bu mantarın çoğalmasını tetikler oluşur.
  • Bazen kritik günlerin başlangıcı genellikle candida mücadele için reçete edilen bu ilaçları vardır geciktirir. Uyuşturucu döngüsünün kaldırılması kurtarır sonra bu durumda, tamamen geçmesi terapi önerilir.
  • pamukçuk için gecikme için en "pozitif" nedeni - gebelik. Eğer kandidiyazis belirtileri hakkında endişe, hem de sürdü yer korunmasız cinsel ilişki varsa, acil ihtiyaç hamilelik testi almaya. Sürece testi yapmazsanız gibi bazı ilaçlar fetüse zarar verebilecek şekilde pamukçuk tedaviye başlamak için tavsiye edilmez.

döngüsü çerçevesinde Tedavisi

Resepsiyonda, Hepimiz pamukçuk için bir tedavi sistemik (haplar) olduğunu biliyoruz ve yerel (fitil)

Tabletler (ağızdan uygulama için). Bu yöntem kesinlikle büyük bir artı, döngünün bağımsızdır. Genellikle hızlı hareket, bir kez götürmek için bazı ihtiyaç, bu da bir artı. Bütün tabletler gibi vücut, kontrendikasyonlar, sistemik yan etkileri üzerinde toksik etkiye sahiptir.

Modern tabletler minimumda tutulması pobochki, bu nedenle herhangi bir sağlık sorunları varsa, bu çok iyi bir seçenektir.

Mumlar , çok daha güvenli, çoğu durumda, iyi bir etkiye sahip, fakat tavsiye edilmez menstruasyon sırasında bunları kullanmak.

Adet öncesi

rkjuaC3LM1qcmrp8 Çoğu zaman bu bir mantar hastalığı Adet öncesi özellikle hafta sadece Adet öncesi kadının bedenini saldırır olduğunu. Son birkaç gün içinde, vücut bağışıklık sisteminin koruyucu işlevini azaltır giderek ay için hormonal değişiklikler hazırlamak başlar. Şu anda, mantar en kolay hızla çoğalmaya başlar edilmektedir.

Bir kadın kandidiyazis, kronik evrede geçirilen eğer, o daha sık yükselmek olacaktır bu süre içindedir.

Günlerden ne vücudunuzun döngüsünde biliyorum ve yakında aylık başlamalıdır, bu hapı kullanmak en iyisidir.

tabletlere kontrendikasyonlar varsa, aylık bekleyin ve mumlarla tedaviye başlamak gerekir.

Tabii kandidiyazis - Bu bir kaç güne kadar ciddi zarar verebilir bir hastalık değildir, ama yine de ihmal böyle bir durumda doktora danışmak gerekmez.

Kritik günlerde

65a6770fff61405246dff95e0fd757ef Bu durumda öncelik tabletlere verilen.

"Bugünlerde" zamanından önce başladı ve tedavi mum harcamak Ama eğer, o zaman kesintiye olmamalı, sadece biraz tavsiyelerine uymak zorunda:

mumların girişten sonra ilaç dışarı sızdırılmış değil, böylece yarım saat kalkmak tavsiye edilmez. Ve en iyisi gece bir mum koydu. Hijyen kullanım pedleri.

Kritik günlerde yasak douching .

Adil seks birçoğu o pamukçuk bulup adet dönemi aynı olamaz, ancak bu görünüm yanılıyor. Bu mantar hastalığı döngüsünün sonunda görünebilir. kandidiyazis belirtileri nahoş, ancak kadınlar için özellikle rahatsızlık adet dönemindeyse neden olur. Bu dönemde Mantar farklı davranabilir:

  • Hemen hemen her zaman, genital bölgede yanma hissi ve kaşıntı.
  • hoş olmayan bir kokuya sahiptir kritik günler mukus, olağandışı görünebilir.
  • Regl akış geçici olarak kaybolur ve mantar hızla büyüyor eğer tekrar geri gelebilir.

Tüm bayanlar adet sırasında genital hijyenine özellikle dikkat gerektiğini biliyoruz. Aynı anda daha fazla ve mantar gelişmekte Ve eğer iki kat temiz olmalıdır. Bu durumda, en az günde iki kez duş ziyaret yanı sıra güçlü bir koku ile kozmetik jellerinin kullanımını ortadan kaldırmak için önerilir. Eğer kokulu pedler ve tamponlar tercih gerektiğini unutmayın.

Bir ay sonra

Zdest basit Bu süre kandidiyazis entegre tedavisi için en uygun olarak, oral ve topik formülasyonlar bırakılır.

Çok kuru mukoza zarı ve doğal bakteriyel ortamını bozan Bazen maya sabun sık kullanımını neden olabilir.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.