Ardıç ve gebelik sss

doktor

S: tedavi edilmediği takdirde o pamukçuk için tehlikeli mi?

Erkekler çoğu zaman sadece hastalığın taşıyıcısı ve sadece kadınlarda belirtileridir. Ve kadınlar mantar Candida daima hastalığa neden olmaz. maya beri - dişi kısmın en sık hastalıklardan biri mikrofloradaki jinekolog ve pas testlerinin düzenli ziyaretler gerektirir. Ana semptomlar ekşi bir koku ile, homojen olmayan bir beyaz peynir akıntı yanma kaşıntı.

mantar enfeksiyonu tedavi edilmezse, bu komplikasyonların çok verebilir. Servisitis (rahim ağzı candidiasis), sistit (mesane enfeksiyonu), üretrit (idrar yolu iltihabı). kandidiyazis diğer cinsel yolla bulaşan enfeksiyon ile birlikte geçtiğinde, hatta kısırlığa yol açabilir. Ama pamukçuk hızlı tanı ve acil tedavi ile komplikasyon genellikle meydana gelmez.

Soru: Nasıl bir hastalık bulaşır? Ben pamukçuk seks miyim?

Hastalık cinsel yolla bulaşan edilir. bir ortak ise kandidiyazis bir taşıyıcı hem de tedavi edilmelidir. İlacın dönemi için samimiyet reddetme ve hatta oral seks sırasında prezervatif kullanmak zorunda daha iyidir. Ardıç daha az hoş semptomları doludur ağız, dahil görünebilir.

Soru: Hamile engeller pamukçuk musunuz? Nasıl bir kronik mantar enfeksiyonu olan bir çocuğun planlamak için?

- İzole Kendi başına, pamukçuk hamile kalmaya çalışıyor, fakat vajina asidik ortamın çoğu sperm hala yumurta yolda ölünce ciddi bir sorun değildir. Bu nedenle, bir adam gebe başarılı girişimi olarak yaygın değildir tamamen uyum ve maksimum mobilite sperm olmalıdır.

Gebelik bile o hasta olmamıştı olanların bir mantar enfeksiyonu provoke edebilir. Teslimat bebeğin enfeksiyon riskini azaltmak için doğum kanalını yeniden organize etmek olmalıdır Önce - Bu vurgunu jinekolog danışın.

Hamilelik sırasında değil hastalık kendisi ve doğmamış çocuğa zarar verebilir tedavi, tehlikelidir. Bir hamilelik planlarken, ve kronik mantar enfeksiyonu bir doktor tarafından düzenli izlenmesini gerektirir. gebe kalmak hastalığı ve başarısız denemeden kronik esnasında sıklıkla klinikte tüp bebek önerilmektedir - bu kanıtlanmış ve etkili bir yöntemdir, ancak ek mali maliyetler gerektirmektedir.

Soru: Hastalığın önlenmesi için ne tavsiye?

Kızlar Genital hijyen konusunda dikkatli olmalıdır. Değişim yastıkları ve tamponlar 4 saat başına bir kez daha az olmalıdır. Eğer hastalık antibiyotik alır sırasında, daha iyi bir sağlıklı bağırsak florasının korumak için probiyotikler bir ders içmek için. Aynı zamanda rahat iç çamaşırı giymek ve G-string külot terk etmek önerilir. Ve tabii ki, düzenli jinekolog resepsiyonu geçmek unutma. Erkekler bir taşıyıcı olma değil

pamukçuk sayesinde her iki kadından gerçekleşir ve doktorlar bunun ciddi bir hastalık olarak görmüyorum. Doğru bakım ve kandidiyazis uygun bir tedavi ile hamile önleyebilir. Eğer doğmamış çocuğu da dahil zararlı etkilerini önlemeye yardımcı olabilecek bir doktor iyi seçilmiş tedavi ve danışmanlık - hatta gebelik sırasında vücutta hormonal değişikliklerin arka plan üzerinde sağlıklı kızlarda pamukçuk görünebilir Fakat, merak etmeyin.

Ayrıca Oku: Kadınlarda pamukçuk nedir? İşaretler ve fotoğrafları

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.