eğer İnterdijital mantar ne kendi ayakları üzerinde yapılacak

Hastalığın bu formu iki şekilde kendini gösterebilir:

 1. veya ayak parmakları arasında ayak mantarı mantar;
 2. ayak parmaklarında onikomikozis veya tırnak mantarı.

Yukarıdaki iki biçimi doğanın biraz farklı tezahürleri, ancak bir benzer olmasına rağmen - direnç, enfeksiyon ve rahatsızlık kolaylığı. iyi haberler var - hastalık, ancak, hastanın Biraz çaba ve sabır tedavi edilebilir gerektirir. Ama herşeyden önce ...

nedenleri

ayak mantarı hayati fonksiyonları antropofilnymi bir mantar ayak mantarı kaynaklanan cilt görünümü. Bunu "yerleşme" patojen için parmak altında ya da aralarındaki kıvrımlar seçer. Onlar da ayağın yan acı ve özellikle komplike vakalarda olabilir - tüm ayak tamamen.

En sık listesinde nedenleri mantar ayak ve tırnak ortaya çıkması gibidir:

 1. Düşürdüler bağışıklık. Bu, ikincil enfeksiyon olasılığını dışlamaz.
 2. ayağa kan akışını azaltır bacakların damar hastalıkları,.
 3. Ayak parmakları arasında aşınmalara ve çatlakların oluşması.
 4. Diabetes mellitus.
 5. nemli ortamda uzun süre ayak kalmak. Aynı zamanda, ayak ya da tersine, aşırı kuruluk aşırı terleme içerir.
 6. Düşük kaliteli, sıkı ayakkabılar da ayak başparmağında kalıp neden olabilir. Bildiğiniz gibi, rahatsız ayakkabı veya bot dan büyük hasarın yani başparmak verdirdiler.

hijyen hastalık eksikliği, alt-bezi isilik ve hatta düz için güvenlik artar. göze alarak ayağa (sporcular, işçiler, askeri, vs.) ve büyük kentlerin sakinleri uzun kalmak ile ilişkili çalışmaları aşırı kilo (kan dolaşımı daha muhtemel patolojiler şunlardır) ile insanlardır.

Hasta kişiyle temas halinde halka açık yerlerde (havuz, sauna, giyinme odası), veya başkalarının havlu, Manikür için aksesuarlar kullanırken olabilir tırnak mantar ayak başparmağı olarak bir "sevinç" almak için.

Semptomlar ve işaretler

ayak-w Yukarıda belirtildiği gibi vakaların% 30'unda, birbirlerine eşlik rağmen, ayak ve tırnaklar etkileyen enfeksiyon belirtileri, biraz farklıdır. Ayak parmakları arasına mantar klinik tablo önemlidir belirtilerin hastalığın evresine bağlıdır.

Bu nedenle, hastalık formları:

 1. Aşınmış veya zayıf ifade aşama. ayak parmakları arasında küçük çatlaklar ve ayakların hafif soyma vardır. Çoğu zaman üçüncü ve dördüncü parmak ve dördüncü parmak ve küçük parmak arasındaki bölgeyi etkilemektedir.
 2. Skuamöz giperkeratoticheskaya aşaması. Ayağın derisi kırmızı rengini alır, cildin en üst tabakasını pul pul olmaya başlar. Bunun yanı sıra, {büyük ayak parmaklarında mantar} sarımsı "nasırlarım" neden olur. Hasta ayrıca etkilenen alanların yanmasını ve kaşıntı hissetmeye başlar.
 3. Intertriginoznoy - erozyon değişen, interdijital alanlar ve derin çatlaklar şişlik eşlik.
 4. Disgidroticheskaya - kabarcık oluşumu ve daha yoğun bir kaşıntı ortaya çıkması.

Görünüm:

Uyarı! İçerik görüntülemek için nahoş olabilir

Bu arada, mantar ellerin parmakları arasına aynı fotoğraf hakkında görünür:

Uyarı! İçerik görüntülemek için nahoş olabilir

ellerde semptomlar ve fotoğraf mantarlar hakkında daha fazla bilgi

atlet hak tırnak mantarlarının belirtilerine özel önem. Uzun bir fotoğraf ekrana test hastalığın ayırt edici işaretler olduğu mantar ayak, onikomikoziste hareket yeteneğine sahip olduğunu gözlemlenmiştir. Bu durumda, rahatsızlık tırnak plakasının deformasyonu eşlik edecek. Bu nedenle, daha yoğun hale gelebilir ya da tam tersi, incelir. Değişim ve çivi görünümünü. O ilk bulutlu hale gelir ve daha sonra tüm sarı veya kahverengi, yeşil ve hatta siyah renk elde edebilirsiniz. tırnak plağı nodülleri ile kaplı, çökmeye başlar.

Eğer bir tedavi ayak parmakları arasında mantar başlarsanız sadece gereksiz olduğu gibi, sen çivi kaybetmek yapabilirsiniz.

Tırnak keratin oluştuğu bilinmektedir. Ve bu da, malware ideal güç kaynağıdır ve mantar hızla çoğalmasına katkıda bulunur. O alerjik reaksiyonlar üretir - bağışıklık sisteminin koruyucu tepkiyi.

Tedavi metotları

Gibi daha mantar tedavisi için ayak? Oldukça önemli mümkün olduğunca erken tedaviye başlamak için. Bu yalnızca prosedürü kendisi basitleştirmek olmaz, aynı zamanda nüks önlemek için. Not: enfeksiyon kendisi tarafından değil, ama eldeki araçlar genellikle tamamen etkisizdir. Sonuçta, ne zaman onun ayak parmakları tedavisi üzerine mantar doktor dermatolog tayin.

Yani sağlık tedbirleri genellikle antifungal hazırlıklarını yerel etki dahil hastalıkla mücadele için - örneğin özel losyonlar, kremler ve merhemler,:

Bir tırnak çarpması, özel çözümler veya vernik işlemek için daha iyidir:

Bazen ilave olarak bir tablet atandı, ancak hekimin takdirine olduğunu.

ilaçlar hakkında daha fazla bilgi

Eğer bir mantar ayak ilaçları tedavi önce, kabuğu gevreği gibi hazırlık işlemleri yürütmek için gereklidir. Önemli bir unsuru da enfekte ayak veya tırnağın düzgün bakım olduğunu. Ve hijyen önlemleri iptal edilmedi!

45 comments

 • Irina:

  Ben yarım yıl önceden tedavi edemez ..

 • Alena Pak:

  Irina trimazole de bana yardımcı oldu. Ben size tavsiye

 • Dasha:

  bronzlaşma sonra bu enfeksiyon kapmış ... önlemleri tavsiye Böyle tekrarlardan kaçınmak için

 • Vladimir:

  yorum kaldırıldı

 • Misha:

  Ve bunu anlıyorum. Ama tam olarak değil mantar, sporcuya yakın olmasına rağmen. ayak ve tırnak üzerinde hiçbir hareket olmadığından Ama değil. Ve en önemlisi, hiçbir peeling. Bu yerde tüm parmaklar, kaşıntı, ateş, üzerinde Kızarıklık. İlginçtir, kür troksevazin. Periyodik oluşur. Son yıllarda (bir ya da iki yıl) içinde yok. Ne olduğunu bilmek Sadece merak? İnternette, böyle bir şey bulunamadı.
  Ama burada 15 yıllık (diz ve ayak arasında) orada bacağım bazı bok, periyodik kaşıntılı ve pul pul aktive bu. Sonra duraklar. tek şey bir yakın buldum - bu egzama numeralnaya. Ancak o zaman yine oldukça (gerçi, ben bir resimlerin çifti olduğu gibi hissettim): oval, ancak hiçbir açıkça tanımlanmış sınırı, mokreniya yoktur, nokta kaynar (ya da denir ne olursa olsun). vücudun diğer bölgelerine hiçbir üreme asla mantar aksine, o da var zihniyeti vardı. Yani nihayet bu çöp ile başa çıkmak için karar verdi. Sadece tavsiye? çok yönlü fakat pahalı Triderm tür. Polshtuki kurtuluş için harcamak üzgünüm ama size yardımcı olacaktır olmasın? şimdiden teşekkür ederiz.

  • yönetici:

   karşılama

   semptomların bakılırsa dermatit veya egzama veya etajer bir türü olabilir. muayene olmadan histoloji olmadan bazen belirlenir ve edilemez.

   Doktorlar ne diyor?

 • aşk:

  Ne darbe ve büyüyor parmaklarımın arasına Poskazhite ama kaşınma değildir zheniya. Nasıl yok bende bulamıyorum nerede, ne yapacağımı bilmiyorum hayır bakmak.

 • Albina:

  Benim sözde yanan herpes, kaşıntı, soğuk ve kaşıntı yapmak engebeliğini dışarı parmaklar? ve daha fazlası arasında ...

  • doc:

   Merhaba Uçuk, asiklovir deneyin oldukça mümkündür. doktora - birkaç saat içinde ise hiçbir etkisi yoktur.

 • Andrew:

  ve ben bir ayak gevreği çivi tedavi daha iyi adamlar düşebilir rağmen, kaşınıyor var?

  • doc:

   karşılama
   Herhangi bir eczane olarak ketokonazol, klotrimazol, Lamisil, Mikozoral gibi bir çok anlamına gelir. Formatsevt Belki başka bir şey bildirecektir.

   Ve nedense, tırnak düşebilir?

 • Artemije:

  kurtulamıyorum 8 ay günde semptomlar sadece çorap değişiklik 3 kez azaltmaya yardımcı olur ve ayaklarımı tara Ben öğrenci ve ayakları (12 saat) tüm gün duyuyorum ne yapacağını söyle izin vermez irade + herkese (şehirde yaşıyoruz kısacası Beta House) mantar oluşumu için tam bir set.

  • doc:

   "Nefes" ayakkabı Need.

   Kışın, bir odada tutulan varsa, ayakkabılar uzun bir süre değiştirmeniz gerekir.

   Ne ilaçlar çalışılmaktadır? Sadece çok mantar geçmez.

 • Irina:

  Oğlumu Hoşgeldin, bu saat orduda olduğunu ve son zamanlarda ayak çatlaklar arasına ayaklarına, bunu daha da mantar geliştirmek olmaz korkuyorum. Ne merhem onu ​​satın alınır? İsimler bir çok kayboldum ...

  • doc:

   karşılama

   Bu makale mantar tüm spektrumunu kapsamak popüler ürünler listelenmektedir. Bir tek tek analizini yaparak tespit edilebilir ki, diğer bir durumda daha iyi ve diğer olacaktır.

   aksiyon çok geniş bir yelpaze, 2 haftalık tedavi - terbinafin seçin.

   aniden işe yaramadıysa, o ise ketokonazol, 3-4 hafta, çok olası değildir.

 • Irina:

  Eğer, tavsiye takip ederiz ...

 • Vyacheslav:

  Şekil 3 (ayak parmakları arasında bir mantar) Welcome istemi, ben de aynı durum, onun sonuçların daha iyi ne vasıta var?

  • doc:

   karşılama

   Makalenin sonunda en popüler ilaçların bir listesi anda, herhangi seçin.

   liste düğmesine basarak çıktısı alınabilir.

 • Arthur:

  Merhaba, ancak sarı mısır mantar ilaçları kullandıktan sonra temizlenmeli veya yine de onları başka bir için olduğu kadar temizlemek gerekir mi? sağol

 • Alex:

  ayak parmakları arasında mantar mücadele 3 hafta. Klotrimazolün - 1,5-2 hafta efektli sıfır, daha kötü oldu. Daha sonra Lamisil® (520 pe) - yıkandı ve bacaklar, kurutuldu ve sonra yayma hafta, 2 kez, günde en sonunda da sıfır -effect. Belki insanlar para var? Bana insanlara yardım !!

 • efik:

  Zdravstvuyte.u ben mantar arasındaki uzun parmaklar çizilme ihtimali olamaz var. ayak terleme, beyaz renkli bir yaz olmak için yükseltilir patlayabilir nogi.pri ayak üst deri çıkarılabilir kurutulduktan.

  • doc:

   karşılama

   standardın Öneriler, makale eczanelerde yaygın olarak bulunmaktadır ilaçların büyük bir listesi vardır, fiyatlar 50 s başlar.

   senin durumda, ayrıca tabletler içmeli, ancak reçete mevcuttur, bu nedenle en yakın dermatolog gidin.

 • Inna:

  İyi günler !!!! çocuk kırmızı sivilce kaplı büyük bir parmak bacaklar, soyma ve çizilmeye vardır. O doktor oldu. Analiz maya mantarı gösterdi. Candide (toz) ve Zalain (krem) atanmıştır. Akşam toz, krem ​​sabahı. 3 hafta boyunca Yani. Sonuç tam bir iyileşme değildir. Bir şey biraz daha iyi, kötü sonra tekrar. Porazhon sadece büyük parmak. Başka ne bu hastalıktan benim düğmesine rahatlatmak için ne yapabilirim?!?

  • doc:

   karşılama

   Tedavi bir ay bir buçuk sürebilir. Her gün para koymak prosedürü atlamamak çok önemlidir.

   Tekrar doktora çocuğu gösterin.

 • Maria:

  salisilik asit ve Ihtiol: ayak parmakları arasında çatlaklar da iki basit araçlar ile desteklenmektedir. Pan Bacaklar, salisilik asit içindeki bir çözeltisi ile muamele kurumaya bırakın ve daha sonra ihtiyol merhem ince bir tabaka, çatlaklar, kuru ve özellikle yer sildi. Şiddetli kaşıntı için, o zaman sabah-akşam sınırlı olabilir, günde yordamı birkaç kez tekrarlayın. Hızla geçer. gıdalar ve şeker ve et içeren yemekler yemeyi durdurmak - bu malzeme size geri gelmeyecek sağlamak için en emin yolu yoktur başka -the erişimi en zor, aynı zamanda!

 • Inna:

  Yıllardır sadece korkunç ayaklar çivi üzerine Kocam. bunak, deforme, budaklı Kalın. sonuçları olmadan davranır Ekzoderilom olarak bir yıl. O 40 yaşında, bir doktor sterlin değil. Daha etkili bir tedavi memnun tavsiye ediniz.

  • doc:

   karşılama

   Böyle bir koşu durumda, ilk çiviyi kaldırmalısınız, özel hazırlıklar var - Nogtivit, Nogtimitsin. talimatlara göre kullanın. Bundan sonra, damlacıklar daha iyi tırnak plakasını nüfuz başlar.

   Buna ek olarak, tablet ekleyebilir. İtrakonazol veya 1 hafta 3 ders - günde 200 mg'dır. 3 hafta dersler arasında aralıklarla.

   Ya da flukonazol, bu önemli bir gelişme kadar bir kaç ay için, 150 mg, haftada 1 defa alır.

   • Victor:

    Modern dermatolog size ayakkabı dezenfekte gerekenler hakkında konuşmak yok neden Doktor olursa olsun o mantar kaçınılmaz geri ayakkabı gelecektir tedavi nasıl, aksi takdirde lütfen cevap. 30 yıl önce, bu kez doktor haftada merhem ile tedavi ve klor ağartma maddesi ayakkabı çözeltisi ile muamele tavsiyesi üzerine, mantar ivme kazanmıştır. Bu teknoloji, suyun klor ağartıcı için iki çorba kaşığı bir pint yanında, sıkın ve ayakkabı içine koymak hafif ıslak buruşuk bir kağıt alır. Daha sonra, plastik bir torba içinde ayakkabıyla kravat ve gece bırakın ve hepsi tedavileri var. 5 yıl önce, bir kez daha hala mantar edilir aldı merhem yayma ve tekrar geri lanetledi. O, tüm eczaneler, klorominler yan yol var ve bazı yoktur. Nereye gitti?

 • Svetlana:

  İyi günler! Aralarında olsa ıslak cilde olur ve daha sonra soyulabilir olarak duygu benim ayak parmakları slaziet deri arasındaki Büyükanne. Bir dermatolog oldu, bunun bir mantar, us şey ne yardımcı oldu o reçete merhem değil söylendi. Resimler baktığımızda bu mantar gibi görünüyor. Genel olarak nogievuyu plaka damla ekzoderil ile. bir şey tavsiye? Bu ilaçlara harcamak şey olabilir? şimdiden teşekkür ederim

  • doc:

   karşılama

   doktora tekrar git, doktor tanısı ile yanlış olabilir ve ilaç sadece sana yakışmıyor olabilir.

 • Arthur:

  küçük parmak ve bir sonraki parmağı arasında beş yıl için başvuruda suhoe.ne sadece bezpokoit kokusu çok daha fazlası, beyaz bir miktar artış bez deri nekrozu ile silinebilir değil, anlamak değil gelmez, klotrimazol bulaşmış kayboldu birkaç hafta içinde tekrar ortaya durdurdu, doktorlar Bildiğiniz olabilir, böyle biz yok ve ne yapacağını bilmiyorum.

  • doc:

   karşılama

   Evet, açıklama mantara benzer. Klotrimazolün eksik değil, günde 2 haftalar, 2 kez yayma gerekir. Artı hijyen izlemek için ayakkabı, günlük değişim çorap, dezenfekte.

 • Katya:

  Merhaba !!!! Ben dilim myaso.kak ondan kurtulmak gibi o kadar artar bunda da çivi arasında bir resmine sahip nogoh başparmak problema.Uzhe 2goda.Tak çıkıyorum

  • doc:

   karşılama

   Açıklamaya göre, hiç kimse tam olarak ne olduğunu, doktora gitmek söyleyebiliriz.

 • Victor:

  Merhaba küçük parmak ve isimsiz ayak beyaz eğitim arasında. Pul pul. O - söyle?

 • Nastya:

  Zdravstvuyte.Podskazhite, I lütfen Sol elindeki parmakları arasına mezintse sağ taraftan kızarıklığa lokalize olan ve 2 hafta vpered.Chto için nogah.Shelusheniya doktora sadece kaşıntılı ve giperemiya.Zapis benzer desen yaklaşık belki nedir?

  • doc:

   karşılama

   Bu olabilir pitiriyazis veya saçkıran, dermatit veya bazı otoimmün reaksiyon, seçenekler çok olabilir. Maalesef dermatoloji küçük muayene olmadan söylenebilir.

   gelişmeler, Triderm veya başka bir kombinasyon ilacı kullanın, ancak doktor hala kayıt edin.

 • olga:

  Merhaba. ayak parmakları arasında ayakları üzerinde Kocam çok cildi çatlamış. Kaba. Kaşıntı falan hiçbir şikayet eschk. Ama çok tatsız koku. Yarım ayakkabı içine bir saat ve koku korkunç. Bu bir fabrikada çalışıyor ve bütün vardiyalı çalışma çizmeler geçirir. Eğer tedavi etmek daha neler yapabileceğini tavsiyelerde? doktora işe yaramaz götürmek.

 • Natalia:

  Hoşgeldin!
  Burada 4 ile 5 arasında parmakların çatlak ve soyma, kaşıntı ile birlikte, yanma ve daha acı olarak var. Ve topuk menüsü. Tedavi ilk Lamifen jel, daha sonra Mikofin bir aydan fazla sprey. topuklar kaşıntı ayak parmakları arasında çatlak, - tüm giderek geçmek geldi. Sadece bitmiş kullanarak ilaçlar tekrar bir kaşıntı vardı. Ben bir kez daha ayak parmakları arasında çatlaklar olacağı korkuyorum. bir sıcak ütü ile ütülenir Çorap, ve ayakkabı işleme formidon. Ben etkisiz aynı antifungal ilaçlar kullanılarak biliyoruz. , Etkili hangi ilaçların mikoz dolechit olabiliriz öneriyoruz? Ve ayakkabılar işlenmesinde en etkili dezenfektanlar nelerdir?

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.