müstahzarlar

Sistemik, yerel ve kombinasyon tedavisi

Doktor tarafından reçete Uygun ilaç

hazırlıklarını Listeye git

pamukçuk karşı preparatlar

alerji için ilaçlar

Daha ayaklarının üzerinde tırnak mantar tedavisi için? Bu üç şekilde yapılabilir. madde tırnak plakaya uygulanmaktadır, yöntem, yerel olarak adlandırılır. mantar enfeksiyonu ortadan kaldırmak için ilaçların mideye, yöntem, sistemik olarak kabul edilir. Sistemik tedavi güvenli değildir. Diğer ..

Yerel bir kaç vurgulamak istiyoruz. Tırnak mantarı ile İlaçlar:

 • Mikospor Set - eşsiz bir özelliktir 2 hafta boyunca çivi, tedavi edebilir. Ama tedavi çivi hasarlı kısım muamele süresince kademeli olarak kaldırılır ve bu rahatsızlığa neden olabilir, oldukça agresif.
 • Ekzoderil (çözelti) - de çivi içine, en mantarlara karşı etkilidir ve bu şekilde zararsızdır. Pobochki talimatlarında açıklandığı, ancak olasılık çok düşüktür. Eğer temiz bir tırnak büyümeye kadar gerekli uygulayın.
 • Lac Batrafen® - ucuz değil, ama bunun nedeni, uzun süre sürer Nadiren (haftada 1 kereye kadar başında 2 gün başına 1 ila) uygulanması gerekir. ortalama bir butylki başparmak çivi sürer.

Daha iyi emilim "kompres yapmak" zorunda kalacak için - - pamuk yün çivi krem ​​uygulamak ve bantla kapatılmış krem ​​ve merhemler cila ama rahatsız etmek için kullanılabilir. şekilde uygulanır günde 2 defa gereklidir. Ve verimi daha düşük olacaktır. Böyle tırnak dibinde altı ila on iki ay büyür, böylece seçmek karar.

cilt için:
 • Klotrimazolün - kütle orta. Treats en mantarlar, pobochek ve kontrendikasyonlar bir kuruş az değer.
 • Terbinafin ve bunun analogları - aktivitesinin en geniş spektrum ve kontrendikasyonlar az sayıda, kullanım kılavuzu bkz ..
 • Triderm (veya Akriderm GC ) - çok amaçlı anlamına gelir. merhem kaşıntı kaldırmak ve belirtiler mantarları yok etmek ve dermatit ve diğer yaralar yardımcı olur olacaktır - Size tam olarak ne bilmiyorsanız (hiçbir şekilde herkes tarafından!). Semptomlar gitme olursa, doktorunuza başvurun.
 • Ekodaks - ucuz ve çok etkili, ama cilde oldukça agresif pobochek bir yeri vardır. Yan etkileri vardı, tedavi hemen durdurulmalıdır.

ilaçların değil seçim -, mantar tedavisi en zor unutmayın. En zor şey günlük olarak işlem yapılması unutmamak ve tedavi yarıda terk etmezler olduğunu.

Herhangi Doktor ayaklarımın üzerinde tırnak mantar tedavisi için gerekenleri söyleyecektir. Her şeyden önce, o damla, spreyler ve tabii krem ​​var.

ilaçların tam listesi:

deri veya tırnaklar Mantar
Kremler ve merhemler tabletler Şanslı, damla, muhtelif
Ardıç (candidiasis)
Mumlar, fitiller tabletler Kremler ve merhemler
Dermatit, alerjiler, vb
antihistaminikler kortikosteroidler şelatörlerin
göz burun miscellanea
  yenilenme antimikrobiyaller antiviral
  immünomodülatörler probiyotikler miscellanea

  Ama ilk etapta kafa derisi yenilmesiyle, için birlikte
  dikkat şampuanlar

  tabletler

  Tabletochku acıyı saklamaya?

  merhem ve kremler kullanarak ayaklarının üzerinde kür tırnak mantar mümkün değilse, içeride antifungal ilaçlar alıyor sistemik tedaviye başvuruyorlar. Dermatolojik mutlaka sistemik mantar karşıtı ilaçlar ise reçete:

  • ileri bir aşamada Mantar ;
  • Alanın tırnak yarısını Hit;
  • Having hiperkeratoz ve onikolizis (veya tırnak yatağı delaminasyon tırnak plakasının kalınlaşma).
  • Yaya olarak çiviyi 2-3 çarptı.
  • diyabet var;
  • Hastanın yaşı 50 yıl boyunca bar aşıyor.

  için sistemik ilaçların birkaç türü vardır Mantar enfeksiyonlarının tedavisi . Alarak mantar ayak tırnaklarına hap , bu unutulmamalıdır:

  • Gebelik, süt verme, karaciğer hastalığı - sistemik ilaç ana kontrendikasyonlar.
  • Doktor herhangi Ketokonazol ve grizeofulvita, gerekli yerel terapi dışındaki ilaç ve bazı durumlarda, etkilenen tırnak plakasının kaldırılmasını atamak yapamıyorsanız.
  • daha kısa tedavi süresi, daha az yan etki olasılığı.

  Merhem ve vernikler

  krem

  Cila en iyi şekilde haklı kombinasyon tedavisi olduğuna inanılmaktadır. Tabii ki, yerel ajanlar olmadan - her yerde. Daha iyi kullanımı özel vernikler , aynı zamanda merhemler de unutmamak gerekir. topikal tedavi endikasyonları şunlardır:

  • Başlangıç ​​aşaması;
  • çivi yarısından daha az yenin;
  • Yenin tırnak 1 veya 2;
  • Ilımlı subungual hiperkeratoz.

  Yerel antifungal ajanlara mantar, doktorlar yok ya etkilenen tırnak azgın yapıyı kaldırabilir veya özel oje tayin başardık.

  Böylece tırnak mantar ilaç ayakların tedavisi topikal uygulanması iki aşamada gerçekleşir:

  1. tırnak mantarı etkilenen alanların çıkarılması.
  2. mantar karşıtı maddelerin kullanılması.
  testere bıçaklarının kullanılması

  İlk aşamada dik tabakalar (pense ve tırnak makas vasıtası ile) mekanik olarak çıkarılır. Her zaman alkol veya iyot ile tırnağın kalan kısmını yağlama, 10-15 gün içinde bu adam kendini bir kere yapar. ayaktan koşullarda düşen tırnak antiseptik ve antifungal maddenin yanında salisilik asit ya da üre içermekte olup içerisinde keratolitik yamalar çıkarıldı. 2-3 gün sonra bir yama değiştirme: giperketaroliticheskie kütle ayrılmış ve uygulanan topikal preparatlar tekrar tırnak plakası ile kapatıldı.

  etkilenen çivi çıkarın ve cerrahi olabilir, ancak diğer tedaviler bulunmadığı veya etkisiz olduğu zaman bu yönteme başvurmak.

  İkinci aşamada muamele Tırnak plakasının üst yüzeyi yerel antifungal ajanlar uygulanır. Bunlar sistemin çok daha fazladır. Onlar ayrılır:

  • Yerel mantar önleyiciler;
  • Topikal antiseptikler;
  • çok-bileşenli ilaçlar.

  oje - onlar onikomikoz birçok patojenlere karşı etkili olan ve şeklinde mantar enfeksiyonlarının tedavisi uygun biçimde mevcut olduğu için yerel antifungal kullanımı iyi bir sonuç verir. Bu mikospor, Batrafen®, Lotseril.

  tırnak mantarı

  Bunları aşağıdaki gibi kullanın:

  1. Adım: etkilenen alanlar çıkarın.

  Adım 2: vernik testere ekinde düzensiz tırnak plakasını oluşturmak.

  Adım 3: Bir spatula ya da fırça ile vernik uygulayın.

  Vernik çivi uygulanmış ise, bir alkollü bez bağlanmış vernik kaldırmak (sıcak banyo içine daldırılmaktadır tırnak ve tırnak makası çeneleri kazımak) için gereklidir. Tedavi boyalar süresi 9 ila 12 ay arasında değişebilir. Bu boya olarak Haftada 1 ya da 2 kere uygulanır. Diğer ..

  Şimdi, merak gidiş değildir büyük ihtimalle "Nasıl ayaklarının üzerinde tırnak mantar tedavisi için?" yanı mantar enfeksiyonları diğer tür olarak. ilaçların listesi sürekli poplnyaetsya, düzenli fiyatları izleme ve yayınlama olan yorumları olduğunu. Eğer en uygun olanı seçin ve sağlıklı olmak!

  Not:. Yağ ve kremler eczanelerde sunulmuştur, onikomikoz cilt tedavisi için daha değil üretti. çıplak tırnak yatağına uygulanan Ancak, onlar benim ayakları üzerinde tırnak mantar tedavisi için yardımcı olur.