Klotrimazol, krem

Clotrimazole birçok üretici tarafından üretilmektedir

analogları

fiyat

: 56 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * : 56 r.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Tüp, kutu, araçlar. Klotrimazol krem ​​(merhem) harici kullanım için antifungal bir topikal ajandır.

Merhem Vazelin temelinde yapılır ve krem ​​daha uzun emer ve daha uzun sürer, ancak yağlı cilt inopportune olabilir.

Kremin etkisi geniş bir yelpazeye sahiptir ve neredeyse tüm bilinen patojenik mantarların yanı sıra insanlarda enfeksiyöz hastalıklara neden olan bakterileri hedeflemektedir. Bunlar arasında dermatofitler, dimorfik mantarlar, blastomikozlar, küf mantarları, mayalar, protozoa, bazı Gram-pozitif koklar, corynebacteria türleri ve kremin de trifonomasit etkisi vardır.

Ters tarafı Klotrimazol kreminin etkisi mikroorganizmaların büyümesini yavaşlatmayı amaçlamaktadır. Küçük bir konsantrasyonda, krema mantarın büyümesini engelleyen mantar öldürücü bir etkiye sahiptir ve büyük ölçüde, tam bir ölüm sebebi olan, zarlara zarar veren mantar hücrelerine onarılamayacak şekilde zarar veren bir mantar öldürücü etkiye sahiptir.

Ayrıca, merhem, hücresel yapının bileşenlerini tahrip: organizmalar, yaşam için önemli süreçlerin bozulmasına yol açar: proteinler, polisakkaritler, yağlar, amino asitler. Krem, fungal hücrelerin enzimleriyle etkileşime girerek, hidrojen peroksidin konsantrasyonunu zehirli bir düzeye çıkarır ve bu da ölümlerine yol açar.

İlaca dirençli mantar türleri pratik olarak bulunmaz, sadece Candida mantarlarının bazı suşları için veriler vardır. Klotrimazole duyarlı mantarlara karşı direnç gelişmesine dair bilgiler bildirilmemiştir.

Öneriler: İyileşmeden sonra, nüksü önlemek için ayakkabıları özel bir ilaçla dezenfekte edin .

tanıklık

Krem ve merhem Klotrimazol 1 Krem 20g Clotrimazole, preparat mantarlarına dirençli deri ve mukoza zarlarının mantar lezyonları için kullanılır.

Şu saatlerde geçerli:

Kontrendikasyonlar

Alerjik reaksiyonlar veya ilacın aktif maddesine veya diğer bileşenlerine aşırı duyarlılık, adet dönemi (vajinal uygulama ile). Hamileliğin ilk üç ayında ve emzirme döneminde kremin uygulanması önerilmez.

Doz ve Yönetim

tutarlılık Klotrimazol dış kullanım için kullanılır, vücudun daha önce temizlenmiş ve kurutulmuş etkilenen bölgelerine günde 2-3 kez hafif masaj hareketleri ile uygulanır. Bir uygulama için, alanın alanına bağlı olarak, genellikle 5 mm'lik bir kolondan oluşan az miktarda krem ​​kullanın.

Tedavi süresi bireysel olarak verilir, mantarın suşuna, hastalığın şiddetine ve tedavinin etkinliğine bağlıdır. Ortalama olarak tedavi yaklaşık 4 hafta sürer. Önemli eklemeler: Hastalığın tüm belirtilerinin kaybolmasından sonra, ilacı 1-2 hafta daha uygulamak gerekir, bu relapsların önlenmesine yardımcı olur.

Dermatomikoz 3-4 hafta, renkli liken - 1-3 hafta, kandidal vulvit - 1-2 hafta, eritralar - 2-4 hafta boyunca tedavi edilmelidir.

Vajinal olarak, 5 g'lık krem ​​kısmı 3 gün boyunca günde bir kez vajinaya derinlemesine yerleştirilir. Balanit veya kandidal vulvit ile krem, 1-2 hafta boyunca günde 2-3 kez, daha sık ve daha uzun süre uygulanır. Ayrıca, tedavide, etkisini arttırmak için kremayı dış genital bölgelere uygulayabilirsiniz. Hastalık tekrarlanırsa, kurs tekrarlanabilir.

Yan etkileri

Yan etkilerden, kaşıntı, kızarıklık, cilt dökülme, şişme, yanma, kabarcık gibi krem ​​bileşenlerine lokal reaksiyonlar meydana gelebilir. Ayrıca, ilaca alerjik reaksiyonlar mümkündür: kovan, kaşıntı.

aşırı doz

klotrimazol_glakso İlacın büyük dozlarının harici olarak kullanılması, herhangi bir olumsuz reaksiyona ve yaşamı tehdit eden koşullara neden olmaz.

İçerideki kremayı alırken başağrısı ve baş dönmesi, mide bulantısı, kusma olabilir. Bu durumda, hasta semptomlar için tedavi edilmelidir.

Uygulama özellikleri

Merhem veya krem ​​Clotrimazole gözle temasından kaçınmak için göz çevresindeki deriye uygulanmamalıdır.

Alerjik reaksiyonlar veya ilaca duyarlılık belirtileri olduğunda, kullanımı durdurulmalıdır.

4 haftalık tedaviden sonra etki gözlenmediyse, tanının güvenilirliğini doğrulamak gerekir.

Genital fungal enfeksiyonlar için tedavi edilirken, ilacı her iki partnerde kullanmak gereklidir, bu tekrarlanan enfeksiyonlara karşı korunacaktır.

yorumlar

Havuzda alabildiğim uyluğumdaki mantarın tedavisi için klotrimazol reçete edildi. Krem uygulandıktan hemen sonra kaşıntı durdu. Dört gün sonra, etkilenen bölge kurudu ve kızarıklık azaldı. Doktor muhtemelen uzun vadeli tedavi hakkında uyardı rağmen, gelişmeler kısa sürede geldi. Herkese tavsiye ederim. Елена, Rusya, Ekaterinburg

Mantarın ancak bacakların ilk belirtilerinde, ben, bakıcı bir kız olarak, bu harika ve ucuz ilaçları bana veren doktoru seçtim. Gerçekten sevdiğim Clotrimazole, çok makul bir maliyeti var ve şüphesiz ki etkili, ilk uygulamadan hemen sonra iyileşme fark edildi. Hiç hoş olmayan hisler hissetmedim. Ürünü sadece harici olarak kullanmanız gerekir, bu nedenle yan etkilerden korkmanıza gerek yoktur, bunların oluşma olasılığı düşüktür. Bloodycookie, kadın, Rusya, Moskova

Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın!

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

68 yorum

 • Jeanne :

  Günaydın!
  Göğsümde, beyaz bir merkezle kırmızı lekeler ortaya çıktı, testlerden geçtim, maya mantarı, lekeli klotrimazol ve lekeler daha büyüktü. Şimdi Madam pimafucin, clotrimazole bulaşmaya değer mi? Pimafucin ile uyumlu mu. Çok teşekkür ederim!

 • Vladimir :

  Birkaç hafta önce penisin başında 3 tane sivilce vardı, şimdi daha çok var. Sünnet derisinde hiçbir şey yoktur. Rahatsızlık beni getirmiyor, kaşınmıyor. Prezervatifte bir partnerle cinsel ilişki. Prezervatif için bir alerjim olabileceğini düşündüm, ama pamukçuk gibi görünüyor, çünkü bu sivilceler, google "pamukçuk" daki aramadaki fotoğraftakilerle aynı. Bu merhemle penis başı kullanmalı mıyım?

 • Vladimir :

  Merhaba, bilgisayar başında kırmızımsı bir döküntü ortaya çıkmış, sünnet derisinde de benzer bir durum söz konusudur: İdrar yaparken ağrı yoktur, bazen kolay bir kaşıntı ile harekete geçer. Klotrimazol kullanmaya değer mi?

Bu ürün hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, moderatör tarafından doğrulandıktan sonra sayfada görünecektir.