Çocuklarda ardıç: tanımak ve yenilgi

çocuk şaşırttı Stomatit - tanı, muhtemelen bilinen tüm veliler. Hastalık sıklıkla bulunduğundan, ciddi yetişkin sayısına ait olmadığı. Ve boş yere (ağızda pamukçuk), kronik oral kandidiyazis, sistemik organ hasarına neden olabilir, çünkü. Bu nedenle, kandidiyazis çocukların kesinlikle gerek tedavi etmek. Ben söyleyeceğim - Nasıl ve hangi.

Hastalığın nedenleri ve farklı aşamalarında belirtiler

Ne yazık ki, çocuklar için ana tehlike - yetişkin vardır. Özellikle yeni doğanlar için, ağızda pamukçuk ana kaynağıdır.

Yapılan araştırmalara göre, hemşirelerin% 45 kandidonositelyami vardır. Uygulamada, bu şuna benzer: kandidonositelem yenidoğan personeli, bakımı cildi dokunursa, o zaman Candida organizmalar başka 2 saat boyunca canlı kalacaktır. mantar oyuncak ya da bir şişe üzerine yerleşmek, sonra başka bir 15 gün bebeği bulaştırmak mümkün olacak.

Ebeveynler - hatta bazı taşıyıcılar mantarlar. Hamilelik sırasında veya doğum eylemi ve doğum (kronik mantar enfeksiyonu anne gözlenir durumlarda) sırasında enfekte çocukların sadece küçük bir yüzdesi. Tabii annem ve babam, benim cips öp ve böylece çocuğu enfekte çünkü doğumdan sonra hasta kalan.

kandidiyazis doğrudan giden bir yol - anne meme başının candida ve sonra emzirme olabilir. Bazı anneler yemek tatma, şişenin ağzına bir emzik almak çünkü Oral kandidiyazisin yapay beslenme olasılığı da büyük olduğunda. Birimler onlar vajinal kandidiyazis muzdarip olduğunu bildiğimiz halde, bebeğinizle birlikte banyo yapmak bile yönetmek.

İşte fotoğrafta pamukçuk gibi görünüyor örnekler verilmiştir:

o dünyanın aktif bir çalışma başladığında bir yıl sonra, bu hastalığın başlıca nedenlerindendir birbiri ardına çocuklar tek ağzına çekti oyuncaklar var bulunmaktadır. Stomatit okul öncesi dönemde neden - bağışıklık sisteminin zayıflaması veya antibiyotiklerin uzun süreli kullanımının bir sonucu.

Kışkırtıcı faktörler de olabilir ağızda pamukçuk:

 • şeker oranı yüksek olan karışımlar besleme;
 • Hastanede kalış süresinin uzaması, yoğun bakım ünitesi;
 • Doğru oklüzyon için diş teli veya aşınma plakaları;
 • Diyabet ve prematüre doğum.

Yukarıdaki faktörlerden en az biri hayatında varsa pamukçuk ilk belirtilerini kaçırmamaya şekilde, o zaman, çocuğun göz kulak. Bu, iki nedenden dolayı önemlidir: ilk olarak, ağrı meme reddetme bebek zorlar ve bu da istenen bir durum değildir, ve ikinci olarak, bir düzine hastalıkların mantar mukoza ağ geçidi ile enfekte olacaktır.

Çocuk yemez Mantarların neden olduğu, hafif, orta ve şiddetli stomatit ayırt eder. Her adımda Semptomlar farklı olacaktır.

kolay:

 • Ağızda Sevimsiz plak, sadece dilini ortaya çıkarır, aynı zamanda cennette, yanaklar, vb Şüpheniz varsa, öyle, plak kaldırmayı deneyin. sütten Plak kolayca kaybolur ancak Candida whitish filmi çıkarılarak kanama olabilir.
 • Belirli asidik nefes.
 • Reddetmek yemeye.
 • emzirme sırasında Anksiyete.
 • mukoza zarının şişmesi.
 • Sarsıntılı, huzursuz uyku, uyanması bir ağlama eşlik eder.
 • Çocuk bezi alanı sahip olan alt-bezi isilik olarak (mantar bağırsağa nüfuz eder ve dışkı yoluyla hassas cildi tahriş).
 • Döküntü, ağız çevresinde grip tahriş.

Orta ve şiddetli:

 • 38 dereceye vücut sıcaklığının artış.
 • Sarı-gri ton, kaplama.
 • Şişmiş lenf düğümleri.
 • Kaldırmak çalıştığınızda Mukus plak kanamaya başlar.
 • Dil ( "kaplı pamuk gibi" ifadesini unutmayın) ağır bir şekilde kaplanmış.
 • Çatlak ağız köşeler.
 • tat kaybı.
 • Ağrı yutma.

ilaç

tabletler Uygun tedavi ile pamukçuk ile bebek 1-2 gün içinde daha iyi hissetmeye başlar, ancak doktorun ilaçları belirtilerin tamamen ortadan kalkmasına kullanılmalıdır. Kronik (nedolechennaya) pamukçuk mutlaka diş sırasında veya aşı aşılamadan verilmesinden sonra kendini gösterir.

Eğer bir doktor değilseniz, herhangi bir ilaç dozunu artırmak veya gereğinden fazla sık kullanmayın. Gerçek şu ki, bakteriyel pamukçuk tahrik "güçlü" veya geleneksel antiseptikler, ancak bir yükleme dozu uygulanabilir. taşikinin ailesi, patojenik bakterilerin ağız mukozası ve proliferasyon yüzeyi üzerinde normal bir mikroflora ölüm ortaya çıkar. Antiseptik ile tedavi edilecek yerine, özel antifungal ajanların bir ders içmek daha iyidir.

Çocuğun sağlığını riske yok, bir çocuk doktoru danışın.

pamukçuk ile eylemleri örnek bir dizi aşağıdaki gibi görünebilir:

 1. Doktor tanı ve tedavisini takiben açıklık getirmektedir.
 2. doktorun talimatlarına göre ilaç almak.
 3. Kaynama oyuncaklar, emzik ve bir soda çözeltisi muhafaza meme, her bir besleme önce sabun olmayan meme (emzirme) sıcak su yıkayın.

Şimdi ana antifungaller olumsuz bir çocuğun oluşmamış vücudu etkilemez yerel eylem, fakat ağızda mantar çarpma bastırmak göreviyle mükemmel bir iş listesi.

1.% 1 soda çözeltisi: gazlı bez sarma ya da parmak yünü (yanakları ve diş eti unutulmadan) ağız boşluğu işlemek için çözelti içinde nemlendirmek ve gün başına en az 3 kat olun.

2. Çözüm "Candid"

Bir çözelti, yukarıda bahsedilen araçların daha verimli olarak kabul edilir. Bu tatlı tat maddesi verir Klotrimazol ve gliserol oluşur.

Kullanım Yöntemi: tek doz - 10-20 düşer. Onlar bir pamuklu çubuk ile mukoza üzerinde dağıtılmaktadır. Tedavi süresi - 10 güne kadar.

Candide - Bu doğmuş bebekler için izin birkaç üründen biridir.

3. Diflucan® (veya analog - flukonazol )

merhem kandida günlük doz 3 mg / kg / gün geçmemelidir stomatit zaman. Diflucan® yenidoğan atanmışsa, ilacın ilk 2 hafta, aynı dozda uygulanır ancak 72 saatlik bir aralık ile bir. 3-4 hafta arası çocuklar Diflucan® 48 saat ara ile verilen.

4. nistatin ve levorinovaya merhem.

Tabanlı merhem Nystatin çok nadiren atanan bugün. nedeni bu tür kaşıntı, şişme, yanma ve alerjik reaksiyon gibi komplikasyonların yüksek risktir. Levorinovaya merhem 2 yaşından küçük çocuklarda kontrendikedir.

mukoza geri kazanılması için 5. Hazırlık

A vitamini yağlı çözelti

arasında seabuckthorn yağ çözeltisi

Vinylinum (ikinci ismi - Shostakovskiy melisa) - ya da bir gazlı bez ile tedavi durulama en az 3 kez.

Geleneksel ilaçların Tedavisi

halk sredstava Çocuk organları - geleneksel tıbbın çare eğer savunmasız ve hassas, bu yüzden, çok bileşenli ücretleri reddediyorum. Alerjik reaksiyon herhangi çim meydana gelebilir ve kabartma saldırının ne tür bilmek daha iyidir.

Bitkisel infüzyonlar:

papatya suyu (200 ml başına 1 çay kaşığı besleme stokunun. kaynar su) durulanması

Güçlü yeşil çay veya bir kaynatma nergis (durulama için)

adaçayı, meşe kabuğu, elecampane, dulavratotu, ekstraktları civanperçemi (her yemekten sonra durulama için)

Aloe (etkilenen bölgeyi yağlamak nokta)

Doğal yağlar:

keten tohumu yağı

kuşburnu yağı

Persic ve bir yağ (hepsi durulama sonra kullanılır)

zarar verme için ...

Sağlıklı bebek - mutlu bebek Şimdi pek çok anne ve büyükanne kendi bilgi veya arkadaş deneyimi güvenmek çünkü en çocuklarda mantar kandidiyazisin kendini tedavi bahsedelim. Bazen bu "tedavi" çocuk geri teper olabilir.

Güvenli biz mukoza tedavisi için tavsiye edilen ilk görme soda, az, zaten hasarlı mantar ağız yakabilir. bebek yanlışlıkla bir soda solüsyonu yutar, muhtemelen şişkinlik, kramplar ve kabızlık (şimdi kendini durulama şeydir). Bunu önlemek için, bir% 1 veya% 2 soda çözeltisi hazırlamak için gereklidir. Büyük konsantrasyon yanıklara yol açacaktır.

Karmaşık bir kurs stomatit neden olabilir ve ağız bal tedavisi. bal onun tatlı orta mantarlar ve diğer patojenik mikroorganizmaların ciddi alerjik reaksiyonlar çoğalacak neden olabileceği gerçeği yanı sıra.

Frenk üzümü, havuç ve diğer meyve suları - Sağlıklı bir bebek için bir incelik. sümüklü ağız ülserleri kaplı olduğunda tahriş oluşur ve bebek ve böylece sonra hastalık nedeniyle huzursuzca davranırlar.

En tehlikeli araçlar - Katra tetraborat, ya da sadece gliserol içinde delin. Bu preparat yüksek derecede toksik olarak sınıflandırılır. Bebeği saymıyorum, sadece 10 gram ölüme kadar Yetişkin. çocuklara bu ilaçların üç yıla kadar reçete yoktur.

Mantar stomatit böylece ilk kez son olmayacak gerçeğine hazırlıklı olmak, relaps eğilimli. Ve doğaçlama ve hedef uzmanları gerçekleştirmek için daha iyi değil. tıbbi tedavi komplikasyon riski sıfır eğilimindedir.

2 comments

 • Anastasia:

  İyi statya.Mne sadece bu bilgileri gerekli.

 • Olga:

  Havuç suyu büyük bir açık ceket profilaktik olduğunu. ama kaşık ve 1-2 damla bir aylık olabilir havuç suyu içmeyi Grudnichka. Sadece biraz su seyreltmek ve Karapuzikov bu ışığı emzirmeye gitmeden önce "kompotik" bir kez bir gün verir. Yavaş yavaş damlacıklar suda ve yıla artmaya sayısı zaten sessizce suyu 5 çay kaşığı günde kadar verilebilir gelmiştir.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.