candida balanit

9114804_s erkeklerde Candida balanitis neden olan madde, insan durumun bağışıklık sistemi tarafından belirlenir patojenite olan bir mantar Candida vardır. patojenik mikrofloranın vücuda mükemmel bir şekilde sağlıklı insanlar mevcuttur üzere Mantar enfeksiyonu ifade eder. yan faktörlerin etkisi altında iltihabı neden olan mikroorganizmaların aktif tekrarlanır. cinsel yolla bulaşan ve benzer bir rejimi yer alır, çünkü, Candida balanit cinsel enfeksiyonlar ile ilgilidir. Nadir istisnalar dışında, hastalık sünnet derisi iltihabı eşlik eder - balanopostit .

hastalığa yakalanma olasılığını artıran faktörler:

 • diyabet ve diğer bazı endokrin hastalıkları,
 • kişisel hijyen kurallarının ihmal,
 • Mantarların aktif çoğalmasını teşvik kasık bölgesinde normal ısı kontrolüne bozan dar sentetik çamaşırlar, yıpranma,
 • gelenle seks,
 • korunmasız seks,
 • fimozis,
 • uzun süreli antibiyotik ve kontrolsüz kullanımı
 • bağışıklık azalmıştır.

semptomlar

karıştı adam Eğer kafa açmaya çalıştığınızda temel klinik belirtisi balanitisi kaşıntı ve penis, kötü yakılması olduğunu.

Candida balanit özel tezahürleridir:

 • glans penisin kızarıklık ve şişlik,
 • Bir duş hemen sonra görünen genital gelen tatsız ekşi koku,
 • çıkarıldığında parlak kırmızı bir cilt ortaya çıkarır ve kan gidebilirsiniz kafasının üstünde beyazımsı mevduat varlığı,
 • sevimsiz boşaltma gri veya krem ​​rengi
 • koronal sulkus sevimsiz pul birikimi,
 • zaman içinde başında leke ya da hareketi sırasında ağrı ile kendini gösteren, çeşitli şekil ve boyutlarda, erozyon vardır.

Vücut ısısı, baş ağrısı artışı ve genel tonda bir azalma - Akut mantar enfeksiyonu genellikle zehirlenme belirtileri eşlik eder.

Uyarı! İçerik görüntülemek için nahoş olabilir

glans penisin kızarıklık, sağlıklı cilt kırmızı lekeler, sevimsiz kaplama, kesecikler, erozyonlar sınırını çizmek varlığında: fotoğrafta Candida balanit belirtileri.

tanılama

Tipik klinik tablo uzmanlar arasında şüphesiz. İlave çalışmalar hastalığın neden olan maddeyi belirlemek için yapılmıştır. Bunu yapmak için, üretradan bakteriyolojik smear atayın.

Genişletilmiş teşhis balanit şunlardır:

 • genital enfeksiyonlar varlığında polimeraz zincir reaksiyonu
 • Kan ve idrar genel analizi,
 • Kan şekeri seviyesi belirler.

tedavi

pills2 Candida Tedavi entegre ve aşamalı erkeklerde balanit. Bu mantar enfeksiyonu, tetikleyici faktörlerin ortadan kaldırılması ve ilgili hastalıkların tedavisinde kurtulmak oluşur.

topikal tedavinin kullanılması iltihap belirtilerinin hastayı rahatlatmak için, ancak bir enfeksiyon kazanmadı. Bu nedenle, lokal madde antimikotik tedavi ve destek ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için ilaç ile kombine edilmelidir.

 • Lokal tedavi% 1 krem "uygulamaktır Clotrimazole " ve% 2 krem "mikonazol" . Penis başının uygulanan ilaçlar, semptomların tamamen ortadan kalkana kadar günde 2 kez. Krem "Nistatin" diğer ilaçlarla ve onlara yüksek direnç için alerji için de kullanılır. antifungal krem ve merhem güçlü inflamasyon ile birlikte uygulanırsa hidrokortizon .
 • Genel tedavi 150 mg oral uygulama ile dayanır flukonazol ticari isimleri bir çeşitlilik vardır, - " Diflucan® ", " Flucostat ", "Diflazon".
 • İlaçsız tedavisi - lazer radyasyonu immünomodülatör ve immünostimülatör etkileri vardır. Helyum - Candida balanit tekrarlayan ve inatçı kursuna neon ışık gösterisi.

Candida tedavisi bağımsız karakteristik klinik semptomlarının varlığı ya da yokluğu, hem cinsel eş gerçekleştirilir balanitis.

önleme

karıştı-man11 Önleyici tedbirler cins Candida mantar direnç garanti etmek, bugün yok. Hastalığın önlenmesi ile ilgili genel de aktif olarak kullanılabilecektir geliştirilmiştir.

 1. Kalıp ile yağlı, tuzlu, tütsülenmiş, tatlı yiyeceklerin pişirme ve basit karbonhidratlar, herhangi maya ürünleri, mantar ve peynir hariç bir diyet. Yemekler protivomikoticheskimi özelliklere sahip vitaminler, süt ürünleri, fındık, sarımsak, kırmızı biber, kızılcık ve diğer ürünlerin büyük miktarlarda içermelidir.
 2. aşırı kilo ile mücadele.
 3. Eksiksiz hijyen prosedürleri.
 4. Antibiyotik tedavisi ve hormon tedavisi için reddi.
 5. Sünnet - bir konjenital fimozis de yapamaz onsuz gerekli bir önlem. Neredeyse hasta balanit kandidiyazis ve hastalığın diğer formları sünnet derisi sünnet erkekler.
 6. balanit yayılmasını önlemek ve hatta düzenli bir ortağı ile kondom kullanmalıdır Candida enfeksiyonu kendinizi korumak için.
 7. Hastalık ve tedavi süresince tamamen her iki ortağın hayatında seks ortadan kaldırmak için gereklidir.
 8. enfeksiyonun yayılmasını önlemek için, iç giyim ve yatak çarşafları ve yatak işlemi antiseptik gazetesine değişmelidir.
 9. Tedavinin gidişatı gerekirse vücutta enfeksiyon varlığını kontrol etmek ve olmalıdır sonra - bunu tekrarlamak için.

cins Candida Mantarlar kadınlara göre erkeklerde patolojiye sebep olduğu çok daha az muhtemeldir. Bunun nedeni erkek cinsel organına mantarların üretra ve kötü "engraftment" dan idrar basit liç etmektir. Erkeklerde klinik belirtiler karşılık gelen görünüm bir organizmadır enfeksiyonları, cinsel yolla bulaşan hastalıklarda bağışıklık koruması veya varlığını azalmış olduğunu gösterir.

Hastalığın ilk belirtileri de derhal bir doktora danışmalısınız. Daha önce hastalığı teşhis ve tedavisi, nüks riskinin daha az başlatılır. Candida balanit sık nükseder. Hatta doğru ve zamanında tedavi her zaman tamamen enfeksiyonu ortadan değildir. antifungal tedavi yolu, çoğu zaman tekrarlanır.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.