Bağırsak kandidiyazis: Hastalığın belirtileri ve inceliklerini tedavisi

Bağırsak kandidiyazis - fırsatçı mantarlar cinsi Candida neden olduğu bir hastalıktır. % 50'den fazla bağırsaklarında bulunan tek hücreli organizmalar, sağlıklı bireylerden (kandidiyazis belirtileri olan doktorlara açmazlar insanlara atıfta) - mikromitcety çünkü fırsatçı denir.

geliştirme ve klinik belirtileri nedenleri

mikroskop altında bağırsak bakterileri Bağırsak kandidiyazis Etken maddeler mantar Candida vardır. Bunlar (Candida glabrata farklı türlere ait olabilir , Candida albicans , Candida tropicalis, Candida krusei Candida dubliniensis'in Candida lusitaniae, ve Candida parapsilosis bölgesinin), fakat insan vücudunda, normal olarak, bunların varlığı göz ardı edilebilir. koloniler mukozayı kapsar bifidobakteri, E. Coli, laktobasiller, enterokoklar büyümesini hem de epitel hücre musin glikoproteini duvarı inhibe eder. Son epitel hücrelerine mikropların yapışmasını önler.

Organizma Candida ana bilgisayarda Önemli etkisi yoktur ve sadece vücut savunmasının baskısı altında, bağışıklık mantar azalma aktif çoğalmaya başlar ve bağırsak farklı bağlantıları istila. Ve normal bağırsak florası, ve bariyer bileşimleri mükemmel bir antifungal direnci (esneklik) katkıda bulunur ve bastırılması veya bu faktörlerin bir aktivitesinin azaltılmasında vücut savunması ve maya mantarları iç ortama nüfuz zayıflar.

Hangi antifungal direncinde azalmaya yol açar? Çeşitli durumlar ve hastalıklar:

 • Kanser (kanser tedavisi bağışıklık sistemini bastırır ve vücudun savunma epitel kapağını bağırsak inhibe);
 • fizyolojik immün yetmezlikler (yaş ve devlet: Erken çocukluk ve yaşlılık, stres koşulları ve gebelik, bağışıklık yetersizliği);
 • endokrin bozuklukları (dekompanse diyabet);
 • bağışıklık yetersizliği sendromu edinilmiş
 • alerjik ve oto-immün hastalıklar;
 • neden olur ve buna karşı bozulmuş emme ve yiyecek sindirimi olduğu bir hastalıklar (bu işlemler, mikroorganizmaların kolonilerin aktif büyüme eşlik);
 • organ nakli

antibiyotik ve dengesiz diyet - Aynı en sık nedenleri. Denge bağırsak mikrobiyal biocenosis kolayca antibakteriyel ilaçların uzun süreli kullanımı rahatsız etti. Benzer bir şekilde, bakterilerin aktivitesi mideye proteinin yeterli miktarda etki fagotsitarov.

midede İştah kaybı, yorgunluk, şişkinlik ve ağırlık, beyaz, süzme peynir benzeri, dışkıda lekeler, mide, gevşek dışkı ağrı ve tamamlanmamış bağırsak tahliye rahatsız edici bir duygu - bu bağırsak kandidiyazisin klinik belirtileri tam listesi değildir. Gördüğünüz gibi, bunlar mutlak özgünlüğünü yok, bu yüzden doktor bakmaya değer ve tam bir klinik ve laboratuar muayene geçmesi ve sonra da bu oldukça tatsız ve tehlikeli hastalığın tedavisini başlar.

tanılama

mikroskop altında mikrofloranın Tanı kandidiyazis etkeni pasif bağırsak bulunabilir gerçeği ile karmaşık ve patolojik süreçte yer almakta.

Çoğu zaman, klinik ve laboratuvar araştırmaları içerir:

 • Endoskopik muayene. Bu, sen mukoza zarı durumunu değerlendirmek için izin verir ülser ve beyaz çiçek varlığını ya da yokluğunu teyit etmektedir.
 • Bağırsak radyografi.
 • Mikrobiyolojik inceleme. Size ait patojenin türlerini belirlemek ve antimikotiklere için uygun tedaviyi seçmenize olanak tanır. Teşhis önemi dışkı kültürleri olduğunu. Bu nedenle, teşhis teyit edilir. gram başına 105-106 CFU tespit koloni sayısı ise.
 • Histolojik inceleme. bağırsak mukoza biyopsi beşik ile Kazıma, fırça biyopsi biyomateryal veya kromik asit tedavisi boyanarak, Candida pseudomycelia algılayabilir.
 • Invaziv ve invazif olmayan fokal bağırsak kandidiyaz

Bağırsak kandidiyazisin klinik belirtileri mantar Candida dokusunun uygulama mekanizmasına bağlıdır. Mantarın ipliksi formu dokuya sızmış değildir ve Candida Yani, eğer aktif bir non-invazif kandidiyazis olarak kabul edilir, bağırsak lümeninde çarpar. Bu kandidiyazis bu formu sadece kaviter, paryetal sindirimi bozulur.

Hasta duygu:

 • kaşıntı anüs
 • oluşmamış dışkı
 • bağırsaktaki hissi şişkinlik
 • tantana
 • Kramp tarzında karın ağrısı
 • Hafif zehirlenme belirtileri

Hiçbir diyet, antibiyotik tedavisinin hiçbir bırakma rahatlama getirmiyor. Pozitif dinamikleri sadece antifungal ilaçlar tedavisinde gözlenmektedir.

bir mantar epitel tabakası ve temel zar içine, invaziv kandidiyazis teşhisi bağırsak yerleştirilir. Bu şiddetli karakterize ve peptik ülser hastalığı 12 bağırsağı ülseri belirtiler eşlik eder.

Hasta duygu:

 • Karın ağrısı
 • İshal kan ve mukus ile karıştırılmış
 • tantana
 • hafif ateş
 • Fenomen perianal kandidodermita

Zaman diğer organların mukoza zarının lezyonları olan sistemik kandidiyaz içine bağırsak, kendi dönüşümünün olasılık invaziv kandidiyazis tedavi başlamıyorsa.

Bağırsak kandidiyazis Tarifleri medikal tedavi

pills2 Terapötik alanları, hangi göre plan bağırsak, birkaç kandidiazı tedavisi maliyetidir.

 1. Seçici bağırsak dekontamitatsiya, yani Candida - etken madde ortadan kaldırır ilaçların uygulanması.
 2. Birincil ve ilişkili hastalıkların tedavisi.
 3. pre ve probiyotikler dersin amacı bağırsak mukozasının doğal anti-mikrobiyal mikroflora geri yükleyin.
 4. Diyet tedavisi.

Bütün mantar karşıtı (anti-mantar) ilaçların mantarların hücre duvarı ergosterol biyosentezi inhibe eder. Bununla birlikte, bazı anti-mantar maddeler bağırsağın üst kısmında emilen ve kolon lümenindeki ve elde edilemez yeterli konsantrasyonda bunları ileum, ne var ki bir yerlerde bağırsak kandidiyazis ana odak mantar kolonileri. gibi antifungal ilaçlar bu randevu ile bağlantılı olarak ketokonazol , amfoterisin B, flukonazol , itrakonazol hiçbir etkisi olmaz. Aksine, toksik hepatit ve çoklu yan etkilerin gelişmesi mümkündür.

Bu nedenle, tedavi emilmeyen anti-fungal uygulanmalıdır.

hazırlık harmanlama
pimafutsin
 • Gastrointestinal sistemden absorbe edilmez
 • Normal bağırsak mikroflorası inhibe etmez
 • ilaca mantar direnç gelişmez
 • izin çocuklar ve hamile

4 kez 7-10 gün bir tablet (100 mg), bir gün - yetişkinler.

Günde 2 defa 1 tablet (100 mg.) 5-10 gün için.

İlacın bileşenlerine karşı aşırı duyarlılık.

Levorinum Yetişkinler: 10-12 gün 500 000 ED.Deti 2-4 günde bir kez (kg başına).: 25-30 ° 2 yıla kadar, 000 lU, 2-6 yaşında, 20-25, 000 IU .. 6 yıldan fazla - 200-250 000 adet. 2-4 kez den.Protivopokazaniya: peptik ülser, pankreatit, gebelik, 2 yıla yaş yukarı, böbrek yetmezliği.
nistatin Tedavi süresi - 10-14 dney.Vzroslye: 500 000 IU dozunun. 3-4 kez den.Detyam: bir yıla kadar - üç kez için ¼ 3 yaşına kadar 250 000 IU, bir dozda tabletin günde - Aynı dozda 3-4 kez, günde 3 yılda - günde 4 kez daha büyük. 13 yaş, 1 milyon adet maksimum dozu. den.Protivopokazanie içinde: Bireysel neperenosimost.V gebelik ilaç onaylanmıştır.

semptomlar ortadan ve veri mikolojik araştırma mantarların sayısını normale önerir eğer antifungal ilaçlarla tedavi etkili olarak kabul edilir. Bir pozitif kültür, aslında, bir hastalık değildir, bunlardan Candida taşıyıcı göstergesi olabilir olup.

Paralel tedavi yandaş. Örneğin, peptik ülser ve gastroözofageal reflü hastalığı salgı kesici ilaçlar (lanzap, neksium) ve histamin H2-reseptör blokerleri işlemden geçirildi. H. pylori tedavisi amoksisilin omeprozolom gerçekleştirilir. Prebiyotikler (sözde uyarıcılar, normal mikrofloranın büyümesi intenstinalnogo) ayrıca diyet dahil edilmelidir. diyet lifi, amino asitler ve vitaminler açısından zengin bir hazırlık, - Mükemmel bir başlangıç, laktuloz, Eubikor pektin olacaktır. değişikliğe uğramadan Diyet lifi, kalın bağırsak ve metabolize Mikrobiyota ayrılır. Son mukus ve hücrelerin, bifidobakteriyi ve laktobasil rahat bir his üretimini uyarırlar.

süt, çilek, şeker, şekerleme, kvass, bira, bal: terapi, bağırsak kandidiyazis sırasında, uzmanlar basit karbonhidrat açısından zengin gıdalar yemeye durdurmak önerilir.

uğursuzluk tıbbi tedavi kabul etmemek herhangi sebeplerden dışında olanlar, geleneksel tıbbın bir kaç tarifleri sunuyoruz. Her zaman olduğu gibi, biz hatırlatmak: kendinden emniyetli, doktorunuza danışın.

üç saat boyunca kaynatılır yulaf (5 Resimler. 15 hububat sanat. Su), elde edilen suyu, süzüldü ve 100 gr ile oral yoldan günde 3 kez alınır. ısı şeklinde. Tedavi süresi - 4 aya kadar.

konyak ¾ bardak 3 yemek kaşığı ekleyin tuz, tuz kristalleri eritmek için karıştırın. Suya oranı 1 kaynar yarım saat seyreltik tentür sonra: 3. 2 yemek kaşığı ekleyerek günde bir kez ortaya çıkan ilaç içmek, 6 yemek kaşığı likör Yemeklerden önce 1 saat boyunca su. Tedavi süresi - 25 gün.

halk ilaçları veya ilaç tedavisinin hiçbir tedavi başarısız olursa, tanı netleştirmek ve özel mikolojik klinikte muayene geçmesi mantıklı. Hiçbir tedavi parankimal organ lezyonları ve bağırsak delinmesi ve mantar sepsis gelişimi doludur.

9 comments

 • Elena:

  makale merak sonra bağırsak sorunları zaten yarım yıl ..., muhtemelen hala geciktirmek için yeterli olacaktır doktora gidin ..

 • Kirill:

  Bu gerçekten yararlı bilgiler, ve benzeri, ve bizim doktorlar her şeyi biliyorum, ama basit dille izah edilemez.

 • Konstantin:

  aylarca Bağırsak sorunları,
  Hâlâ hastaneye gitmek için ücretsiz bir zaman bulmak gerektiğini düşünüyorum ...

 • ala:

  Çocukluğumdan beri sindirim sisteminde candida muzdarip ... yorgun (Bu sadece bir süspansiyon iki aşamada üzerinde 10-12 şişeleri günlük içmek için karar olarak herhangi bir geçerli ilaçlar ve diyetler son amfoterisin B sistemini sürdürmek mümkün değildi sayım değildir ve çünkü onun ulaşmak yine 14 adet / gün 250 adet sipariş denemeye karar vermiştir sert sadece 100 adet oldu ve ... (arka candida (9 gün yeter ... Bu hastalığın üstesinden ... kişisel deneyimlerinden bilen aniden birisi, bana bir e-posta yazarsanız umut kav28leta84 mail.ru @ ... teşekkürler

  • yönetici:

   İyi günler,

   Tabletleri pimafutsin çalıştı? Bu sadece gastrointestinal sistem, en müdahaleci seçenek için.

   • ala:

    Tabii ki, nistatin ve pimafutsin ve aynı zamanda yorgun gördüm ... ve amfoterisin B ne yapacağını ... yardım etmedi şahsen ??? ne yardım etmek eğer ... 89 ********* benimle temasa geçin.

    • Lena:

     soda içmeye çalışın!

     • Svetlana:

      Sadece soda sönmüş! Sen soda / tuz ile hala lavman can. Sadece kolon temizlenmiş.
      Ve tüm (bu gelişmiş için) çeteler-prakshalanoy temizlenebilir.

  • Eugene:

   aylık kurs sporobaktery Bacillus subtilis deneyin. Sporobacterin, Vetom vb: hazırlıklarında İçerdiği
   Altı ay sonra, tekrarlayın. Sandalyenin bozukluklarda - enterol
   Ve diyet ömür boyu tutmak gereklidir !!! beyaz ekmek ve kon pişirme, şeker eleyin. ve tatlılar ve şekerli içecekler, alkalgol, süt, mayonez, ketçap!,!. Azaltmak upotrebelenie pryaogo, akut, konservirovonogo, füme.
   daha sarımsak ve taze otlar ye! Daha Protein - yağsız et, balık, kümes hayvanları, soya peyniri ve yumurta. Zencefil.
   en az bir yıl boyunca her gün - Geceleri, sıvı küçük bir miktarı ile sarımsak karanfil doğranmış emin yediği olun!

   ucuza gelmesini - bazı diyet takviyeleri Ne bir ilk yardım kiti ellerinden geleni prop kursu atacağım

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.