mycologist veya dermatolog - Hangi doktor mantar davranır?

Dr siğili rsmatrivaet masraflı antifungal ilaçlar 8 aya 2'den alınmalıdır çünkü komplikasyonlar her türlü kurtulmak bu nahoş hastalığın tedavisinin zamanında başlaması ve mali kaydedin. Bu mantar tedavi eden doktorun adı böyle? Hangi uzman bir randevu?

Bir dermatolog - tüm cilt sorunları ile Medic anlaşma. Aldığı eğitim, onu deri lezyonları ve viral enfeksiyon tipini, tedavi sağlayan dermatit ve egzama, paraziter hastalıklar, döküntü her türlü tabii ter ve yağ bezleri ve, iltihabı, mantar patojenlerin neden olduğu hastalıklar . Dermatologlar her klinikte ve CYBE kliniklerinde var, yani ilk anket doğrudan kendisine kaydedilebilir. dermatologlar tedavi üstlenebilir ve mycologist bir yön verebilir.

Mikoloji - Aynı dermatolog, ancak ifade arzu uzmanlaşma eski defterleri ve tırnağın mantar enfeksiyonu, cilt ve saç tedavisi ile sadece uğraşmak. Bu sadece her klinikte değil buna sahip değil, hatta her kasabada oluyor.

Bu arada, sadece saç ile ilgili sorunlar ve hastalığın türü, bir Trichologist randevu mantıklı tam olarak ne biliyorsanız. saçların tedavisinde uzmanlaşmış bir doktor, çeşitli mantarlar ve likenler dahil derisi herhangi bir hastalık ile başa çıkmak için iyi olduğunu. Yine, her zaman olmaz, bölgenizde bir uzman bulmak için.

Ben eklemek gerekir vajinal kandidiyazis çünkü, en iyisi kadınlar için jinekolog irtibata - (pamukçuk) öncelikle muayene daha doğru tüm jinekolojik ameliyatlarda yürütülen. İkincisi, belirtiler diğer hastalıklar veya "kadın doktoru" işlemek için iyidir kompleksin sorunları olduğunu gösterebilir.

Sen Moskova ya da St. Petersburg içinde dermatolojik merkezi bulabilirsiniz:

Mikolojinin yetkinlik içerir:

 1. Tedavi ve fungal ve negribkovykh deri hastalıkları, saç ve tırnakların önlenmesi. olmayan mantar için aşağıdakileri içerir: genel olarak tırnak renk ve görünüşte bir değişiklik, tırnak plakasının morarma, kallus. Onikomikoz, kandidiyazis, tinea, microsporia trihofitia - mantar hastalığı karakteri, onların haklı kalıp veya çünkü maya .
 2. laboratuvar testleri yapılması.

Yani, biz doktor tedavisi tırnak mantar bir mycologist denir, ama bir dermatolog da uygun tedaviyi atamak mümkün olacağını gördük. Bu mycologist için randevu sadece kalır.

Bir doktorun ofisinde

Derinin incelenmesi Sorun alanlarında ön görsel inceleme yapacak ardından doktor mikelog cilt ve tırnaklar ile ilgili sorunlar vardı ne kadar emin soracaktır ilk alımı sırasında, hisler deneyimli tanımlamak için sormak bir yaşam biçimi hakkında sormak ve. Ancak, yaralanma dış belirtileri mantar tür cilt ve tırnaklar gelen ölü deri pul kazımak için deri veya tırnak, bu nedenle mikelog (dermatolog) hakkında "yaşıyor" Ne belirtin ve inceleme için laboratuvara numuneleri gönderemez. Bazı malzemeler uzmanlar mikroskop altında çalışma olacak ve bazı özel kültür ortamında saçmak. ilk çalışma birkaç dakika sürer ve mantar tam yenilgiyi neden olup olmadığını belirlemek için tek verir. 10-14 gün malzemeyi alır ekim, sonuçları çivi enfeksiyonu veya cilt mantarı belirli bir tür teyit etmektedir.

İkinci istişare veri laboratuvar araştırma ve hastanın genel durumuna göre yazılır öngören mycologist biter. dermatolog (Mikoloji) tayin edilebilir:

 • oral formülasyonlar (tabletler)
 • Hazırlıklar yerel etkileri (merhemler, kremler)
 • Tırnak plakasının cerrahi olarak çıkarılması.

Özellikle kalıp nötralize etmek için tasarlanmıştır birini diğeri sadece mayalar üzerinde hareket edebilir: tamamen anlamsız bazı durumlarda kendi ilaçlarını almaya. o mantar ayak tırnaklarını tekrarlanır Buna ek olarak, doktor farklı bir reçete, daha önce değil ilacı kullanmak. Amaç - Bilinen yollarla mümkün mantar adaptasyonu önlemek için.

doktora Takiplerin mantarları kontrol etmek için gereklidir. uzun bir süreçten - mantar tedavisinde gerçeği. Bazen hastalık bir alanda dışarı ölür, ancak diğer yoğunlaşır.

Video daha, neden iş kendini veya anlamsız yaklaşımın tehlikesi daha iyi bir klinikte tedavi edilmelidir söyler:

3 comments

 • uydu alıcıları:

  teşekkür ederiz. Faydalı makale, şimdi ben doktor micrology gitmeli biliyoruz.

 • Stephanie:

  Hep ödenen doktorlara açın. Basitçe))) orada daha az kuyruk ve onlar serbest kadar biliyorum

  • Natalia:

   Çünkü içinde ücretli ve ücretsiz - Aynı doktorlar :) onlar kazanmak para ödenen ve ücretsiz - deneyim.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.