Mantar ayak merhem nasıl uygulanır

Nedeniyle mantar fenomenlerin sıklığındaki ilaç pazarındaki merhem örneklerin çok etkili olup çok fazla. Nasıl böyle bir çeşitliliği anlamak ve tüm etkili merhem de olsun ki?

Avantajları ve antifungal kremler dezavantajları

krem uygulaması ayakları üzerinde mantarlara karşı Merhem bariz bir çok avantaj vardır. Bunlar arasında:

 1. eylemlerin büyük bir aralık. Sen evrensel merhem ve krem ​​gibi satın ve sadece çivi veya ayak parmakları arasında enfeksiyon ortadan kaldırmak için uzmanlaşmış olabilir.
 2. Genel kullanılabilirlik ve nispeten düşük maliyetli.
 3. Kullanım Kolaylık ve ilacın uygulama kolaylığı.

tuba avantajları olmasına rağmen, merhem bazı dezavantajları, daha kesin olarak, uyarılar ile karakterize edilir. İlk olarak, kendi kendine ilaç arzu edilmez. O tıbbi test sonuçlarının bir bekleme döneminde caizdir dışında olduğunu.

İkinci olarak, merhem etken madde üzerinde entegre bir etki sağlar. % 85 maksimum tıbbi etkinliği göre ayak arasında mantar tedavisi sadece takviyesi antimikotik preparasyonlar durumunda elde merhemler.

Üçüncüsü, tedavi merhem biri bir tekrarlamanın ortaya çıkmasını tehdit etmektedir. dış hastalığın belirtilerini ancak enfeksiyon öncesinde neredeyse güçsüz kaldırır gibi.

Merhem listesi

biz yalnız antifungal merhem düşünürsek bazı özellikle etkili ve dolayısıyla popüler tanımlamak mümkün değildir. Onlara bir (alfabetik sırayla) tek tek inceleyelim.

Fotoğraf: merhem Zalain ayaklarım merhem "Zalain" konulu tırnak mantarı tedavisi için Zalain günde iki kez kullanılmış ve bir ay 2 hafta sürer. Bu süre içinde, bir krem ​​bulunan nitrat sertikonazol, zararlı mantar hücrelerini yok etmek için yönetir. kontrendikasyonlar arasında belirtilmelidir ki ilacın bileşenlerine bireysel hipersensitivite sürece. merhem etkilenen bölgelere günde iki defa uygulanır. Tedavi süresi - 2-4 hafta.

Fotoğraf: Krem "Candida" Candide (satın rehber fiyat,) Amaç - tırnak mantar ve cilt ortadan kaldırılması. Bir hazırlık Merkez maddedir klotrimazol mantar sporlarının zarını yok eder. Uygulama virüslü yere günde 2-3 kez merhem kaplayan edilir. tedavi süresi 4-5 aylık olan, fakat farklı olabilir. En azından Unutulmamalıdır ki mantarın yok edilmesinden sonra bir ay boyunca bile durmaz ilaç uygulamak için prosedür.

İlaç ve karaciğer hastalığı şüphesini artıran olarak sıralanır Kontrendikasyonlar.

Fotoğraf: merhem "LAMİSİL" LAMİSİL en güvenli ve etkili antifungal ajanların biridir. Belki de bu etken madde nedeniyle terbinafin . merhem tırnak bazında ve çevredeki cilt üzerinde ince bir tabaka halinde uygulanır ve sürülür. sürecini günde 1-2 kez tekrarlayın. Tedavinin gidişatı 14 gün 1 ay sürer. Genellikle ilk sonuçlar ilk iki hafta sonra zaten görebilir. hiçbir gelişme gözlenmesi halinde LAMİSİL başka bir ilaç ile değiştirilmesi gerekir.

İlaç hem yetişkinler hem de 2 yaş arası çocuklar için izin verilir.

Kontrendikasyonlar: İlaç bileşenlerine kronik böbrek hastalığı, karaciğer yetmezliği, aşırı duyarlılık.

Fotoğraf: merhem "Nizoral" Nizoral merkez madde - ketokonazol. maya enfeksiyonlarına yüksek verimlilik ile karakterizedir. Bu etkilenen cilt bölgelerine ve komşu sağlıklı üzerine günde bir kez uygulanır. Tedavi en fazla iki ay sürer. Semptomlar nizoral kullanarak 4 hafta sonra kaybolur.

Gebelik, karaciğer ve böbrek hasarı (3 yıla kadar çocuk) kullanımı yaşa dayalı göstergelere ilişkin kısıtlamalar.

ekzoderil - fotoğraf Exoderil (şeklinde de imal damlacıkların naftifin hidroklorür - aktif bileşen). merhem enfekte tırnak uygulanan ve günde iki kez sağlıklı cilt alanları çevreleyen. Tedavi 2-6 aydır. antifungal kremler başka sınıflandırma

ayakları üzerinde mantara karşı da kabul ilaç da tedavi merhemler olmayan markalı ürünler oluşur. Bu liste içerir:

 1. Salisilik merhem. Etkilenen bölge Günde 1-3 kez bulaşmış ve 10-20 gün süreyle düzenledi.
 2. Çinko merhem. Gebeler, emziren anneler ve küçük çocuklar için tavsiye edilir. 4-5 günde uygulayın.
 3. Sülfürik merhem. tıp fazla 7 gün boyunca günde iki kez kullanılır.

mantara karşı merhem uygulaması için öneriler

tube2 Yukarıdaki eylemler merhem etkinliğini artırmak için, basit, az ama zorunlu kurallara dikkat edilmelidir. yapmanız gerekir:

 1. ilaç uygulama iyice temizlenmiş işlem öncesi ve kuru feet (sabun ile sıcak su içinde yıkanır). Su ot veya soda ilave edilebilir.
 2. Merhem hafifçe etkilenen tırnak sürtme yanı sıra peri bölgede, ince bir tabaka uygulayın.
 3. Düzenli ayakkabı ele virüslü ayağıyla temas ve ev eşyaları.
 4. mukoza zarı (burun, ağız ve gözler) merhem girişini engellemek için,.
 5. cilt ve tırnakların her hastalıklı kısımların eşzamanlı tedavisi.
 6. kafa derisi yakınında etkilenen alan ise kullanılarak bir antifungal şampuan önlenmesi için.

Burada ilaçların tam listesini bulabilirsiniz.

Son olarak, son kural: Kendi kendine tedavi iki hafta herhangi bir iyileşme görülmez sonra, her zaman bir doktora danışmalısınız.

4 comments

 • Michael:

  oğul mantar ikinci haftasında, Nizoral satın kullanmak göründü şikayetler belirgin akmaya başlar.

 • Konstantin:

  Ben çok iyi 2 hafta herşey gitti anlamıyla içinde lamisii yardımcı oldu.

 • Diana:

  Ben krem ​​Akriderm GC eklersiniz varlıkları listelemek gerekir. Çabucak olarak, tedavide yardımcı olur Bu anti-mantar, anti-enflamatuar, antibakteriyel ve hatta anti-alerjik bir olduğunu.

 • Natalia:

  Hoşgeldin!
  topuğuna mantar ile muamele edilmiş ve Şekil 4 ve 5 parmak ilk Lamifen jel arasındaki, daha sonra Mikofin bir aydan fazla sprey. topuklar kaşıntı ayak parmakları arasında çatlak, - hepsi gitti. Sadece bitmiş kullanarak ilaçlar tekrar bir kaşıntı vardı. Ben bir kez daha ayak parmakları arasında çatlaklar olacağı korkuyorum. Eğer bu ilaçları kullanmaya devam ederse, artık etkili olabilir. Eğer verimli Ne önerirsiniz?

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.