Çünkü pamukçuk var ne?

Mantar enfeksiyonu altında yatan nedeni belirlenmesi başarılı bir tedavi için ilk adımdır. Kandidiyaz nedenleri çoktur ve bunlar tam anket ile belirleyebilir.

Peki hastalığın gelişimini etkileyen?

Kadın-okuma-a-kitap-on-kanepe Kadınlarda ardıç veya ölümcül olmasa da vajinal kandidiyazis, ancak hastalığın semptomlarında oldukça tatsız. Şiddetli yanma, kaşıntı neden rahatsızlık, cinsel yaşam üzerinde olumsuz etkisi - kandidiyazis sadece tezahürü ana değil.

hızlı ve etkin bir hastalığı tedavi etmek için kadınlarda mantar enfeksiyonu temel nedenlerini bulmak gereklidir ve ilk bakışta göründüğü gibi o kadar küçük değildir. Hastalık faktörünü provoke aydınlatılması öngörülen tedavi doktor etkinliğini ve gelecekte hastalık alevlenmesine etkiler etkisini ortadan kaldırmaktadır.

Genel nedenler

her kadın ve Üreme çağı olan kız, vücut bu nedenle iç ve dış olumsuz faktörler iç organların işleyişi hakkında tamamen farklı etki etkisi farklıdır ve. Yani tek bir nedene tetiklediği edilemez vajina maya mantarı seviyesini yükseltiyor.

kadın-konuşma-to-doktor Hastalığın presipite faktörünü belirlemek için kendi hastaları, aynı zamanda tedavinin kalitesini etkiler ve sadece birkaç gün için bir kadın refahı geliştirmek için Deneyimli jinekolog çalışır. Vakaların çoğunluğunda mantar enfeksiyonu nedenleri vücutta bu değişikliklerin etkisi altında oluşur:

 • dokunulmazlık azaltılması ile.
 • antibiyotikler ve diğer ilaçlar grubu ile tedavi sırasında.
 • Ne zaman vücutta hormonal yetmezliği.
 • endokrin bozukluklar çerçevede.
 • Bulaşıcı hastalıklar sırasında.
 • Uzun süreli psiko-duygusal stres etkisi altında.
 • Başarısızlık gerekli hijyen uymak.
 • alerjenlere etkisiyle.

Bu tetikleyiciler en sık sadece olanları pamukçuk için rapor, ancak zorunlu değildir. Bazen nedenini bulmak için sık sık kandidiyazis teşhis bir dizi tedbir geçmek gelmiş şiddetlenir ve mantıklı değil varsaymak gerek yoktu.

Vajinal kandidiyazis ana ve en önemli nedenlerinden izahı hamile veya gebelik düşükle sonuçlanabilir bile edemeyen kadınlar için özellikle gereklidir. Bazen seyri üzerinde olumsuz etki pamukçuk hamilelik ve yenidoğanda candida enfeksiyonu nedeni olabilir.

Azaltılmış bağışıklık sistemi fonksiyonu

dokunulmazlık iç organların veya şiddetli hastalık geçiren kronik hastalıkları olan kadınlarda teşhis çoğu durumda ardıç.

Vücudun bağışıklık sistemi zayıflamış oluşan tüm biyokimyasal reaksiyonları ve olumlu mikroflora seviyesini düzenlemek ve bu nedenle mantarların büyüme var değildir.

Sıklıkla gastrointestinal sistemin kronik hastalıkları olan hastalarda görüldü maya benzeri organizmaların sayısında artış.

Kandidiyaz genellikle ilk kez ortaya çıkar veya cerrahi, karın ameliyatlarından sonra ağırlaştırılmış. Bu açıklanmıştır ve vücudun genel zayıflaması ve antibiyotikler ve diğer farmakolojik ajanların alıyor.

antibiyotik

antibiyotikler insanlık icadıyla binlerce hayatı iddia birçok hastalık baş başarmıştır. aktif bileşenler saldıran hastalık bakteri ile baş ve sadece birkaç gün içinde bir kişiyi tedavi için izin hızla antibiyotiklerdir.

antib2 Ama bu madalyonun bir de öteki tarafı var - Devam eden antibiyotik tedavisi patojenik organizmaların büyümesini kontrol eden vücuttaki yararlı mikroflora azalma etkiler.

Vajinanın laktobasilinin ve bağırsak İmha hızla maya mantarları çoğalmaya başlar gerçeğine götürür. Bu uzun süreli antibiyotik tedavisi sonrası dönemde kadınlarda pamukçuk göründüğü budur.

Neyse ki, hızla örneğin vajinanın mikroflorasını geri yükleyebilirsiniz takviyeleri vardır:

endokrin hastalıkları

diyabet hastası kadınlar, genellikle kandidiyazis periyodik tırmandığı dikkat edin. Ve bu gerçeği makul bir açıklama vardır. Kandaki glikoz yüksek vajinal ortamın asiditesine değişikliği etkilemektedir. vajinal salgılar şeker ile salgılanan maya mantarları için uygun bir ortam yaratmak katkıda bulunur.

hormonal dengesizlik

estrojen, formül vücuttaki belirli bir kadınlık hormonları seviyelerini artırmak mayaya benzer bir mantar hızlı ve kolay bir şekilde geliştirmek ki burada alkalin asidik bir değişime yol açar. Hormonal dengesizlikler olabilir Neden:

 • Gebelik. pamukçuk ortaya çıkması, herhangi üç aylık dönemde, şu anda tedavi özellikle çocuk üzerinde etkileyebilir kandidiyazis olarak gereklidir oluşabilir.
 • Hastaların çoğunda ardıç Adet öncesi birkaç gün var. sıcaklığı da mantar için uygundur ovülasyon, sırasında yükselirken bu progesteron bir artışa bağlı olarak, ve.
 • Climax.
 • Doğum Kontrolü. hormonlar ile Doğum Kontrol mantar hızla gelişen edildiği alkalin vajinal ortamı, değiştirebilir. Rahim içi araç uzun kullanımı da mantar kolonilerinin büyümesi için bir nedendir.

Doğru doğum seçerseniz doğum kontrolü nedeniyle Hormonal dengesizlikler, sen ayarlayabilirsiniz.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar

Çoğu zaman pamukçuk hastalıklar, cinsel yolla bulaşan hastalıkların arka plan üzerinde görüntülenir. Chlamydia Trichomonas, gonokok ve diğer mikroorganizmaların kendi büyüme yönünde maya mantarının seviyesinin bir sapmaya neden vajinal mikroflora, değişir. pamukçuk cinsel yolla bulaşan hastalık değildir, ancak ilişki sırasında ortağına ortağından geçirilebilir rağmen.

Maya sürekli şiddetlenir ve tedavi uzun süreli remisyon getirmezse, o incelemek ve kalıcı bir ortak için gerekli olduğunu hatırlamak gerekir. Erkeklerde, pamukçuk tamamen asemptomatik oluşabilir, ancak bu maya benzeri mantar düzeyi normal olduğu anlamına gelmez.

Hijyen uyulmaması

Hello Kitty pedleri Vajinal kandidiyazis ana nedenlerinden biri yani genital organların, uygunsuz hijyen geçerli:

 • Sabun ve çeşitli jelleri ile aşırı büyüleyicilik. samimi kozmetik Sabit kullanımı normal mikroflorası ve maya mantarları için ideal bir ortam gelişmekte bozar.
 • pedleri nadir bir değişiklik. ped içine girilmesi, mantar hızla gelişmesi için uygun şartlara alır ve bu değişim nadiren hijyenik kadın ürünleri konusu ise, mikroorganizmalar geçmek ve vajina olacaktır.
 • Maya gut bir mantardır ve dışkılama sonrası hijyen gözlemlemek yoksa, bu mikroorganizma vajinal mukoza üzerinde geçecek.

Uygun olmayan hijyen göre, sentetik ya da dar giysi giyen atfedilebilir. maya gelişimini tetikler vajina değişikliklerin bu külot asitlik, giyen zaman.

Mantar enfeksiyonu birincil korunma yukarıdaki etkenlerin hepsi ortadan kaldırmaktır. Antibiyotik tedavisi probiyotikler ve diyet ile bağırsak mikroflorası geri daima önemli olduğunda. dokunulmazlık sürekli geliştirilmesi de genital hastalıklar, sadece özel durumlarda meydana gerçeğine katkıda bulunur. Sadece iyi bir hesap duş soda hastalığını önlemek için.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.