kafa derisi mantar hastalıkları

idiva_answers_receding_hair Eğer mantar kafa derisi hastalığı gibi sinir bozucu sorun çok tehlikeli olmadığını aldık mümkün, ama önemli ölçüde bozabilir: En normal kez gür ve parlak saçlar aniden kaşıntı, saç incelmesi ve dışarı düşmesini solmaya başlarsa, alarm sesi zamanı hayatın, pek çok küçük sıkıntıları karmaşık hale getirdi.

Ancak, umutsuzluk yok: kafa derisi mantar tedavisinde başarı örnekleri modern tıp bu hastalık ile baş edebilmek olduğunu göstermektedir.

semptomlar

Tabii ki, her hastalık kendi özellikleri vardır, ancak mantar kafa derisi ortak belirtileri vardır. Bunlar arasında:

 • Keskin bir bozulma ve ahlaksız görünüm saçlar.
 • Kuru ve kırılgan saç dökülmesi.
 • bol kepek görünümü (kuru ve yağlı hem de).
 • Kaşıntı, cilt kızarıklığı, plakların görünümü küçük, sarımsı / grimsi terazi olabilir yuvarlak, pembe.
 • Kafa derisinin mantar bazı formlarında bile irinli iltihap oluşabilir.

Eğer saç için kozmetik değişmez ve çok stres tabi değildir, ancak yine de bu belirtilerden bir veya birkaçını var olmadıysa, hemen bir uzmana danışın. Doktor trichologist saç dış belirtilerine mümkün, hem de kültür testlerinin sonuçlarını kullanarak ve Bakteriyolojik ekimin arasında, sana vuran (aynı zamanda mantar olarak da bilinir) sporcuların ayaklarının türünü belirlemek için.

Ortak hastalıklar ve belirtileri

çırpılmış ipuçları

 • Microsporia. en hızlı yayılan mantar hastalıklarının biri. Onun ayırt edici özellikleri sonra orta boy kabarcıklar ile örtülebilir cilt kızarıklık, görünen o vardır. yerinde Saç kırılgan hale ve dışarı düşmeye ateş yayıldı.
 • Trihofitia. Hastalığın adının daha sık sürümü - saçkıran. diğer mantar hastalıkları olduğu gibi, hastalık deride kırmızı lekeler, saç kırılmasına görünüşü, hem de gri saç kırılması sitesinde plak oluşumunun pullanma, kaşıntı şeklinde kendini gösterir. kırmızı veya mavimsi bir renk tonu açıkça görülebilir konturlu topakların oluşması ile karakterize edilir Trichophyton, derin bir şekilde bulunmaktadır. Bu inflamatuar lezyonlar küçük kabarcıklar ve irin birikir, içinde kabuklar olabilmektedir. Ayrıca, ne zaman, derin mantar şekli gibi genel yorgunluk, vücut döküntü, bölgelerdeki şişmiş lenf düğümleri, tırnak plakaları deformasyonu gibi semptomlar gösterebilirler.
 • Favus. Onun diğer adı - grev kırıcı. Hastalık genellikle bizim enlemlerde tipik değildir, Asya ülkeleri ve Ortadoğu'da yaygındır. Ancak, hastalık olguları Avrupa ülkelerinde bulunurlar. Hastalık kabuklar görünümünü sarımsı renk, tedavi edilmezse, hızla çoğalan ile başlar. lezyonlar atrofi altında Saç ve kellik yol dökülür.

Uyarı! 'Mantar kafa derisi tanısı' - İçerik görmek hoş olabilir

nedenleri

Mantar tedavisi başkanı hastalığın nedenini bilmeden, başlatılamaz. Daha sık bu soruna duyarlı olmamasından daha mantarlar, virüsler ve bakterilere karşı vücut daha savunmasız hale bağışıklık sistemi, stres, genel bir zayıflama kaynaklanır.

Buna ek olarak, kişisel hijyen kurallarına uyulmaması, başka insanların taraklar ve şapkalar kullanımı da kafa derisi ile sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, mantara karşı korumak için, her şeyden önce, bu tür durumlardan kaçınmak için olmalıdır.

Tedavinin Özellikleri

özel şampuan - birinci araç! Çünkü hastalığın karmaşık karakterinin büyük bir risk olurdu kendilerini kendi başlarına prosedürlerini ve uyuşturucu atayın. Bu nedenle, doktor kafasına bir mantar tedavisi ne karar versin.

Ayak mantarı doktor çeşitliliği bağlı olarak vücut üzerinde karmaşık sistemik etkisi ile bazı ilaçlar reçete. Karmaşık bir faktor genellikle etkili olduğunun ortaya kalanı için yerli antifungal ilaçların çoğunluğu kontrendikasyonları sahip olduğunu savunmaktadır.

Örneğin, çoğu istenmeyen bir kan hastalıkları, metabolik bozukluklar ve kanser hastası böbrek sorunlarınız hastaları alır.

İç yerel ilaçların yanında da reçete ilaçlardır. Bunlar, her şeyden önce, dahil mantar önleyici şampuanlar :

ve benzeri gibi Balsam ve merhem.

belirli örnekler göz önünde ilaçlar kafa derisi özel bir mantar hastalıkları.

 • merhemler - muamele microsporia yerel ürünler kullanırken Terbizil ve Termikon etkilenen bölgeye günde 1-2 kez uygulanır. ince bir tabaka ile kafa derisine uygulanmış ve fon hafifçe sürün. yerel ürünler verilerin kullanımı ortalama terimi 2-4 haftadır. Ağız yoluyla verilen ilaçlar için olduğu gibi, tahsis etmek gerekir griseofulvin : o (. bkz gıda ile günde 3-4 kez kullanılır Öğretim ). İlaç daha iyi emilir için, bir çay sahte bitkisel yağda götürün önerilir. Tedavi doktor tayin eder, ama genellikle yaklaşık bir buçuk ya da iki ay sürer.
 • Trichophyton tedavisinde zaman trihoforii aynı merhem atar. Ayrıca, bunlar, ince bir tabaka uygulanır, iki hafta kullanımı mikrosporlar merhem için günde bir kez olabilir. kronik, seviyeye geçirilir, stratum corneum'un ayrılması için bir yöntem Arievich atanabilir. daha sonra% 2-5 salisilik veya yeni kompres ile değiştirilir laktik, salisilik merhem, uygulanan iki gün için bir kompres olarak salitsilovo- çinko merhem. cımbız - Daha sonra, stratum corneum küt neşter ve saç siyah noktaların kalan kaldırılır.
 • kabuklu saçkıran olarak trichophytosis aynı ilaçları etkileyebilir. Ayrıca 1 kez içinde bir gün tayin Irunine , tedavinin seyri 21 gündür. Dahili olarak, 14 gün boyunca günde iki kez hastalıklı cilt noktaları üzerine ince bir tabaka uygulanır Batrafen® merhem de dahil olmak üzere, kullanılabilir.

ethnoscience

dandruff2 Kafa halk ilaçları mantar tedavisi birikmiş yüzyıllardır birçok yolu vardır. Ama nouzhno bunların etkinliği sıklıkla şüpheli olduğunu anlıyoruz. 300 ruble için eczaneden Antifungal şampuan çok daha etkili olacaktır.

Tabii ki, güvenmek yalnızca geleneksel tıp üzerine tamamen doktorunuzun tavsiye görmezden gelerek akılsızlık olur ama geleneksel tıp halk tamamlayacak - az ya da çok kabul edilebilir bir seçenek.

Okaliptüs yağı mantar kafa derisi hastalık hafif bir formu temin üzerindeki etkisi etkili bir araç olduğu düşünülmektedir. Tarak üzerinde yağ birkaç damla damla ve saç ve kafa derisi üzerinde öyle bir şekilde uygulamak için tavsiye edilir.

derinizde kaşıntı ve kızarıklığa dinlenmişti iseniz, aşağıdaki tarifi kullanabilirsiniz. Sen zeytinyağı ve limon suyu aynı miktarda sarımsak suyu bir çay kaşığı karıştırın gerekir. Pamuklu bir sünger ile elde edilen karışım, daha sonra, bir lezyon için bir kap ya da bir baş şirinklenebilir sarma filmi aşınma ve bir saat beklemeye gerek uygulanır. Sonra şampuanla saçınızı yıkamak zorunda. asetik su hazırlama saç durulama: su 2 çorba kaşığı sirke (kantin) bir litre içinde seyreltilmesi gerekir.

Sen köklerinden kompres yapabilirsiniz kırlangıçotu . Bunu yapmak için, votka 0.5 litre doldurmak için söz konusu bitki materyalinin 300 gram eziyet tıkayabilir ve serin ve karanlık bir yerde bir hafta demlenmeye bırakmak infüzyon ihtiyacını hazırlar. infüzyon hazırlandığında, kabın, drenaj ve kompres sallamak için gereklidir.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.