dermatit

cm4 Dermatit - inflamatuar deri lezyonları. Çeşitli uyarılara gibi agresif kimyasallar veya alerjen etkisi altında gerçekleşir. Vakaların% 99 olarak patojenik mikroorganizmalar ile ilişkili değildir ve bulaşıcı değildir.

Diğer cilt hastalıkları ile karışabilir. Aşağıdaki fotoğraf ve açıklama bakmak, bu durumu önlemek için:

en sık

1. Atopik dermatit (AD) . Tetikleyiciler ( "anahtarı") alerjenlerin çeşitli olabilir, ama onlar sadece hastalığın reaksiyon mekanizması çok daha karmaşıktır başlar.

Çocuklarda AD Fotoğraflar (ortaya çıkarmak için tıklayın)

Yetişkinlerde AD Fotoğraflar

AD için bir genetik yatkınlık olması gerekir hasta, risk büyük ölçüde biri ise artar ya da her iki ebeveyn alerjiniz var. Şimdiye kadar ilk kez bu tezahür erken çocuklukta . küçük hastalar için eski adı - "zayıflık".

egzama, atopik deri iltihabı, hem de tetik çeşitli komplikasyonlara - Eğer ham kronik olabilir. tedavisi hakkında daha fazla bilgi: Çocuklarda , erişkinlerde .

2. Alerjik D-T . AD Haricen benzer, az tehlikeli, ama buna muamele edilmemesi gerektiğini anlamına gelmez. alerjen ortadan kaldırılması ve gerekirse, antihistaminikler vakaların% 99 iyi bir etkiye sahiptir.

alerjik dermatit örnekleri

alerjen deri (ev kimyasalları) doğrudan temas olabilir veya mide-bağırsak yolunda (gıda alerjenleri) geçen solunum yolu (polen, toz) yoluyla girebilir. Bütün bunların sonucu - antikorlar ve alerjik döküntü gelişmesi, hasta kendisine yatkın olup olmadığını. semptomlar ve tedavisi hakkında daha fazla bilgi .

3. Basit kontak dermatit - ile doğrudan temas siteye agresif kimyasallara deri reaksiyonu. Ayrı bir paragrafta, çünkü reaksiyon antikorlar ve alerjenlere olmadan gerçekleşir. iş kimyasallar, temizlik malzemeleri, onlarla sürekli temas ile ilgili olup olmadığını Genellikle hastalık ilgilenen meslek.

fotoğraf

Ilk şey yapmak - bir irritan temas ortadan kaldırmak ve ileride bunu önlemek için. Örneğin o uymuyorsa, işyerinde koruyucu malzemeleri kullanmak, kozmetik ve ev kimyasallarını reddediyorum. Vostro faz özel merhemler kullanılabilir fazla .

4. seboreik dermatit - değil nadir vaka. Genellikle bazen derisini ve etkileyen yüz . Bu hastalık, derinin yağ bezlerinde aşırı boşalımını harekete CNS fonksiyon bozukluğu ile bağlantılıdır.

kaslı bir cilt hastalığı

yüzünde Sebroeyny D-t

Tipik olarak, sebore, küçük bir kozmetik kusur, ancak komplikasyon verebilir. Neyse ki bugün için (daha doğrusu yerleştirilmiş), seboreik dermatit başarıyla tedavi edilebilir daha .

dermatit nadir biçimleri

Dt Dyuringa . herpetiformisle - herpes, eşanlamlı dışarıdan benzer. Ama döküntü herhangi virüs veya bakteriler, otoimmün hastalık mekanizması olmadan başlar.

fotoğraf

Glutene karşı intoleransı olan bağlantısını bilinen veya iyi tolere edilemez. Ayrıca diyet tahılların istisna, gerekli spetsefichesky tedavi olup daha ..

yetişkinlerde eksfolyatif dermatit (eritroderma) - derinin% 90'dan fazla yenilmesi. atopik ve seboreik dermatit, sedef hastalığı, liken kırmızı - hemen hemen her zaman ciddi cilt hastalıklarının bir komplikasyonu olarak ortaya çıkar.

nedeni insanların araçlarını iyileştirmeye çalışıyor, ilaçların yanlış tedavi, kendini reçete olabilir. büyük ölçüde hastanın durumunu kötüleştirebilir ait ilaçların veya tahriş edici / alerjenlerle temas ile İdare da yeteneğine sahiptir.

Bir hastanede tedaviye ihtiyacı, tüm ilaç alarak durdurmak ve tıbbi yardım isteyin önemlidir daha .

Dt Ritter, soyma veya D-T yenidoğan - ağır pemfigus. Bakteriyel kökenli, oldukça tehlikeli. Etkilenen yenidoğanlar Çünkü sadece Onların cilt herhangi patojenlerin özellikle akut tepki ve özel bakım gerektirir.

fotoğraf

Tedavi doktor kontrolü altında sadece bir hastanede gerçekleştirilir fazla ..

Yukarıdaki koşullar alabilir büllü ya ağlayan kendi özellikleri ile formu. Her durumda oldukça yalnız tedavi reçete çalışırken daha bir doktor tarafından görülür.

en ilgili unutmayalım fotodermatit daha fazla ilgilidir, alerjik hastalıklara otoimmün daha.

Hastanın semptomları yukarıdaki örneklere benzer olup olmadığını Yani, - linke tıklayarak tedavi ve dermatit herhangi bir biçimde önlenmesi konusunda daha fazla bilgi için.

1 Son olarak genel kurallar:

  • Gereksiz özellikle hormonlar (glukokortikoidler) ilaçları kullanmayın. sadece uygun cilt bakımı gerektiğinde Onlar güçlü ama kısa süreli bir etki sağlarlar.
  • Küçük çocuklar periyodik cilt uygulanması gerektiğini yumuşatıcılar . agresif bir ortamda Nazik Çocuk deri, kolaylıkla onları korumak için bariyer özelliğini kaybeder ve bu ilaçları kullanılabilir.
  • bunlar oluştuğunda, gastrointestinal sorunlar bertaraf edin. bifıdobakterilerin dysbiosis prop oranı durumunda, neyse bunlar herhangi bir eczane satılmaktadır.
  • Cilt hastalıkları tehlikeli olabilir ve, fotoğrafların üzerine ya da uzaktan onları tanımlamak her zaman mümkün değildir olabilir kliniği ile hızlı ve sonuçları olmadan sorunu çözmek için için.
  • Eğer tanı emin değilseniz, "makalesine bakın ciltte mantar Fotoğraf ve açıklama " boğaz antifungal merhem tedavisi gerekebilir.
  • , Abur cubur yemek (hareket etmiyor, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek diyet öneriler ). Sonsuz çalışmalar birçok kez ilişki yaşam tarzı ve sağlık doğruladı.

Daha detaylı olarak hastalıkların belli biçimlerinin ilgili maddelerinde açıklanmıştır:

kortikosteroidli merhem listesi

gibi üzerine dermatit, alerjik döküntüler ve doğası gibi dermatolojik patolojilerin tedavisinde kullanılan ilaçların oldukça büyük bir grup mevcuttur. eczacı arasındaki Bu ilaçlar kortikosteroid adı. Genel bilgiler Kortikosteroidler - veschestvennoobmennyh süreçleri düzenleyen böbreküstü bezleri tarafından üretilen bir hormon madde. Bu hormonlar, aslında, enflamasyon başlatıcılardır prostaglandinler, oluşumunu engeller. Sonuç olarak, kortikosteroid fonların doğru kullanımı [...]

Devamı ...
Nesil antihistaminikler

Her yıl, dermatit gibi alerjik reaksiyonlar sayısı sürekli nedeniyle çevresel bozulmanın ve medeniyet bakımından bağışıklık sisteminin "boşaltma" için, artmaktadır. Bu ilaçların H1 histamin reseptörlerine bağlanır ve onları engellemek. Böylece histamin reseptörü temas edemez. Efektler alerji çökmek.

Devamı ...
Çocuklarda Atopik dermatit

İstatistikler ilk yılda alerjik reaksiyonların doğum yaklaşık 6 ila 10 çocuk arasından etkileyen beri bildirir. Ve 5 yaşından sonra - bu genellikle diğer hastalıklarla ilişkili olduğu için kronik tekrarlayıcı bir durum gibi sadece 2 10'un Treat çocukları, çok zordur.

Devamı ...
Yetişkinlerde Atopik dermatit

yetişkinlerde Atopik dermatit - kronik seyirli geliştirmek için ve iç hastalıklar, alerjik reaksiyonlar, dış uyarıcılara maruz kalma etkisi altında eğilimi Enfektif olmayan bir deri hastalığıdır.

Devamı ...
atopik dermatit

uyaran-alerjen etkisi oldu önkoşulu olan cilt iltihabı, - Genel gerçekler Sınıflandırma Belirtileri ve Teşhis Tedavi Fotoğraf Alerjik dermatit neden olur. patoloji kızarıklık, kaşıntı hissi, ülserler ve veziküllerin görünüm gibi tipik belirtileri ortaya çıkar. atopik dermatit (zayıflık) Ebeveynler genellikle hasta hala masanın altına yürüyerek yürür anlıyorsanız, alerjik dermatit sıklıkla erişkinlerde ayrıcalığıdır [...]

Devamı ...
Kontakt dermatit

Bu yazıda basit bir alerjik olmayan kontakt dermatit doğaya bak. sürtünme ya da yüksek (düşük) sıcaklık kimyasalların: Bu tür hastalıklar tahriş edici ile ciltle temas ortaya çıkar.

Devamı ...