Pamukçuk ile soda ile şırınga

Gıda soda Soda tedavisi, geleneksel tıp için de önerilen pamukçuk için en iyi halk ilacıdır. Doktorlar, soda kullanımının, hastaların neredeyse yarısında güçlü bir terapötik etkiye sahip olduğunu ispatlamışlardır. Bunun nedeni, alkali çözeltinin mantarı olumsuz etkilemesidir, çünkü candida böyle bir ortamda yaşamaya uyarlanmamıştır. Bu, mantarın mikro fiberlerinin çözünmesine ve kimyasal yapısının yok olmasına neden olur.

Pamukçuk ile tıbbi amaçlar için Soda, yıkama ve şırınga için bir çözüm olarak kullanılabilir. Pamukçuk ile şırınga yapmak, ana semptomların kaybolmasından hemen sonra tedaviyi durdurmaz:

  • cinsel organların kaşıntı ve kızarıklığı;
  • asidik bir koku ile peynirli akıntı;
  • idrara çıkma ve cinsel ilişki ile yanma.

Tamamen bir tedavinin geldiği konusunda hala bir garanti yok. Elde edilen sediment banyoları, elde edilen etkiyi düzeltmeye yardımcı olur.

Bunu yapmak için, bir litre suya (sıcak ve mutlaka kaynatılmış) büyük bir kaşık sodaya ihtiyacınız vardır. Her şey pelviste karıştırılır ve daha sonra yaklaşık dörtte bir saat boyunca oturmanız gerekir. Prosedürler en az altı kez yapılmalıdır.

Vajinayı sterilize etmek için , klorheksidin ile mum kullanmak daha iyidir.

Jinekolojik şırınga Soda ile kızarmak ayrıca kaşıntı ve kızarıklığı da hafifletir, bu prosedürün yanı sıra hoş olmayan kokular ve kıvrık akıntıların giderilmesine yardımcı olur. Onun yardımı ile evde pamukçuk tedavi etmek mümkündür. Vajinanın mikroflorasındaki rahatsızlıklara neden olmamak için, uygun bir tanı konulduğunda, şaka işlemi yapılmalıdır.

Sırtında yatan bir prosedürü, örneğin banyoda. Ön yağlayıcı olarak steril petrolatum kullanılması tavsiye edilir. Ardından, havayı serbest bırakarak, şırınganın ucunu vajinanın içine yavaşça sokun. Çözeltinin yıkanması ve tamamen dökülmesi gereklidir. Prosedürün süresi bir saatin üçte birini geçmemelidir. Yaklaşık onbeş dakika bekletilmesi tavsiye edilir.

Bu arada, şırınga soda birkaç kez kavrama başarısını artırdığı kanıtlanmıştır. Pamukçuk için bu etkili halk ilaçları, diğer antifungal tedavi yöntemleri veya başka ilaç tedavisi önlemleri ile birleştirilmelidir. Soda ile yıkama, yıkama ile birlikte, pamukçuk semptomlarını çok etkili bir şekilde yok eder.

Kendi kendine tedavi sevenler için böyle bir yöntemin sadece jinekolojik konsültasyondan onay alındıktan sonra izin verilebileceğini vurgulamak gerekir. Bunun nedeni, çiftlemenin sadece uygun endikasyonlarla gerçekleştirilmesidir, çünkü böyle bir prosedür vajinanın yararlı mikroflorasını önemli ölçüde bozabilir.

Teknik açıdan, vajina lavajının, her seanstan önce her zaman dezenfekte edilmesiyle, sadece jinekolojik şırınga yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca tüm eczanelerde satın alabileceğiniz özel bir cihaz - bir Esmarch kupa ile de değiştirilebilir. Ve daha fazlası - çözeltiyi hazırlarken su kaynatılmalıdır.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, moderatör tarafından doğrulandıktan sonra sayfada görünecektir.