alerji

alerji semptomları olan kız İnsan vücudu saldırıları virüs, mantar, bakteri ve su ve gıda her inhalasyon nefes ile "temple" nüfuz diğer daha az zararlı maddelerin her saniye maruz kalmaktadır. Bağışıklık sistemini mücadele bu yabancı ajanlar ile.

Sorun, bazen vücut antijenler gibi zararsızdır maddeler için reaksiyona girer ve bunlarla mücadele etmek amacıyla bir antikor çok sayıda üretmesidir.

Antijen ve antikor bazofiller ve mast hücreleri ile birleştirildi. Ve bu sistemler içlerinde yerleşme, organ (deri, burun, akciğerler, mide) için kan yoluyla gelir. alerjen yine vücuda girdiğinde, bazofiller ve mast hücreleri histamin sentezlemek başlar - alerjeni mücadele amaçlı bir kimyasal madde.

histamin etkisiyle:

  • Bu bronşlar, mide ve bağırsakların vasküler düz kas spazmı başlar;
  • böylece kan basıncının düşürülmesi, kılcal genişletmek;
  • ödem görünür;
  • Kan kalınlaşır.

alerjik bir reaksiyon geliştirir.

Inanılmaz kadar ki sadece en popüler olanları alerji neden olan faktörler:

Deneyebilirsin sen alerjisi olan ne olduğunu öğrenmek için kendinizi , ama geçmek daha iyidir özel testler .

Alerji tezahürü alerjen türüne bağlıdır ve insan vücudunun belli bir kısmı ile temas halinde yerleştirin. Bu olabilir: ürtiker , dermatit , rinit , konjunktivit , öksürük , alerjik astım , anjiyonörotik ödem , anafilaktik şok .

Ayrıntılar ve reaksiyonların farklı türde fotoğraflar ..

Tedavi aşağıdaki adımlardan oluşur:

  1. ilk ve en önemli şey - bir alerjene temas ortadan kaldırmak için. Birçok Bu noktayı görmezden ve boşuna olduğunu. Sorunun çözümü geciktirmek durumlarını büyük ölçüde olayı daha kötü hale basit bir zayıflık egzama dönüşebilir, ürtiker zamanki dönüş anafilaktik şok.
  2. Reaksiyon ciddi ise, örneğin, nefes veya şişme bystronarastajushchih darlığı var, o zaman bir ambulans çağırmanız gerekir.
  3. Üçüncü nokta herkesin bildiği - antihistaminikler , onlar reçetesiz satılan ve etkilidir. birinci nesil ilaçlar hızla çalışır, ancak bunlar istismar edilemez. Tabletlerin, üçüncü ve dördüncü nesil - etkisi çok güçlü ifade edilmez, fakat yan etkileri ve uzun süreli kullanımı, minimum. Rinit reçete spreyler , konjonktivit - düşer .
  4. glukokortikoidler veya kortikosteroidler - Daha - ilaçlar daha güçlü. dermatit için, ürtiker ve döküntüleri farklı kullanım merhem olarak SCS . (Örneğin, intramusküler vermek sistemik reaksiyonlar prednizolon veya betametazon ). Böyle ilaçlar sadece doktor olabilir reçete, onlar oldukça etkilidir, ancak birçok kontrendikasyonlar ve bunların uygun olmayan kullanım yarardan çok zarar verebilir.
  5. Alerjene özel immünoterapi (ASIT) ve autolimfotsitoterapiya (ALT) - nispeten yeni bir tedavi. Bağışıklık sistemi ve adaptasyon normalleştirme reaksiyonuna alerjen kademeli giriştir. Bu yöntemler, diğerlerinin aksine, hastalığın nedenini ziyade belirtileri ortadan kaldırır.
  6. Diyet ve sağlıklı bir yaşam tarzı - olarak önemli faktörler pischya ana nedeni ve bir reaksiyon provoke basitçe "tetik" olabilir.

Tabii ki, her bir reaksiyon türü için kendine özgü bir tedavisi vardır. Yanı sıra gibi özel koşullar için gebelik . Bunların hepsi aşağıda açıklanmıştır:

alerjik reaksiyon tipleri

alerjik reaksiyon türlü tedavisi kopmaz histamin yükü azaltmak katkıda alerjen ve profilaktik faaliyetlerin tanımlanması ile bağlantılıdır. En popüler tepkisini ve özellikle onların tedavisini düşünün.

Devamı ...
ürtiker

Ürtiker (kurdeşen veya ürtiker) en sık alerjik reaksiyonlar biri olarak kabul edilir. göre akut ürtiker belirtileri ortaya çıkan bazı raporlar dünya nüfusunun üçte birinden fazlası hayatlarında en az bir kez yaşadım. Hastalık hızlı başlangıcı ile karakterize olan - vücutta iltihaplı kaşıntılı kabarcıklar ortaya çıkmaya başlar.

Devamı ...
faktörler

teorik olarak reaksiyonu kışkırtan Faktör herhangi bir madde olabilir. düz su (aslında tetik klorlu kireç, genellikle görür) için bir reaksiyon da vardır. En sık vakaları düşünün, nasıl önlenebileceği ve hangi kurtarmak için yapmak.

Devamı ...
Nasıl alerji neden biliyor musunuz?

Alerji sonuçlarıyla başa çıkmak için daha önlemek daha kolaydır. o hastalığın semptomlarını neyin neden olduğunu bilmek ve alerjenler ile temas önlemek için çok önemlidir çünkü. Bir alerji nedenleri tam olarak ne olduğunu öğrenmek için, bir doktora danışmak gerekir. alerjeni belirleyebilir ve hastalığın tedavisi hakkında tavsiyelerde muayene özel yöntemlerle Alerjistler.

Devamı ...
Asit ve ALT Tüm

alerji kurtulmak için en etkili yolu Alerjen spesifik immunoterapi ve autolimfotsitoterapiya olduğunu. Birinci yöntemin özü daha önce alerji neden olan bir maddeye immünolojik toleransa yol açmaktadır vücutta alerjen giderek artan dozlarda tatbik edilmesini içermektedir. Kendi lenfositler tarafından alerji düzeltilmesinde - İkinci özü. Hangi önceden patolojik semptomlara neden maddelere adaptiryvatsya için vücut sağlar.

Devamı ...
Çocuklar ve erişkinlerde kronik alerji
Çiçekli bir alanda bir erkek

Kronik alerji her hasta tektir, birçok nüanslar ve tuzaklar vardır, sadece bir doktor tarafından tedavi edilebilir. Böyle zor bir durumda kendinizi tedavi etmeye çalışmayın, makalemizde üzerine, spetsialistam.Odnako, hasta kendisi için yapabileceği bir şey temas gereklidir.

Devamı ...
Bebeklerde alerji nedenleri

Anne sütüyle beslenen alerjik hastalıklar ve çocuklara Garip eğilimli. hayat problemi teşhis ve alerjen belirlenmesi bu dönemde kendi özellikleri var. Alerjik reaksiyonların önemli bir bölümü emzikli annelerin hipoalerjenik diyet ihlalinin sonucu olarak ortaya çıkar. bilmeyerek değil herhangi bir güçlü alerjeni yemek olmak üzere önerilen ve yasaklanan gıdaların bir listesini görebilirsiniz.

Devamı ...
Hamilelik sırasında Alerjiler
hamile

Bu sorunla karşı karşıya bebeğini taşıyan sırasında, hamilelik öncesinde alerji belirtilerini yoktu Kadınların yaklaşık% 35. atipik reaksiyonun en ufak bir şüphe azından o en iyi huylu ilaçlara dayanan tedavisinin bir ders yaptı ve diyet hakkında öneriler verdi, böylece bir doktoru görmek gerekir. alerjen ve diyet gıda ile temas eksikliği başarıyla sağlıklı bebek yapmak için yardımcı olacaktır önlemler ana yöntem vardır.

Devamı ...
Hipoalerjenik hayvanlar: Bir seçim mümkündür

Genellikle evde bir evcil hayvan varlığı aile alerji gelişimine yol açar Böyle öksürük gibi hoş olmayan semptomlar, sürekli hapşırma, göz sulanması, kurdeşen ve diğerleri eşlik eder. Çoğu zaman hastalık kan, idrar, tükürük içinde bulunan bir proteine ​​bir insan vücudun tepki olarak gelişir pet.

Devamı ...