Çocukta Süt alerjisi

Süt - kalsiyum ve fosfor içeriğine şampiyonu, B vitaminleri, A vitamini ve D bakımından zengin Ancak, bu içeceğin tüm çocukların eşit yararlıdır. Neden ve bebek bunları fenomen sığmayacağını olsun, aşağıda ele alınacaktır.

Süt bir allerjen haline Neden

Anne bebek sütü bir şişe besliyor 1 yaşından küçük çocukların yaklaşık% 8 alerji belirtileri etkilenir.

Alerji altında içerdiği bazı maddeler antijenlerin etkilerine karşı duyarlılığın arttırılmasına fark bitki poleni , hayvan tüyleri , ürün. Herhangi bir alerjik reaksiyon iki yönde gelişebilir:

 1. Gerçek alerji geliştiğinde bebek iken olgunlaşmamış sindirim sistemi ile (tamamen yaşa göre oluşturulmuş 2) içecek ya da biraz süt içeren ürünleri yemek ve bedeni alınan proteinler ile başa çıkmak mümkün olmayacaktır.
 2. gerekli enzimler yeterli gelişme arka plan üzerinde sütün aşırı kullanım semptomlarının ortaya çıkması anlamına gelir Pseudoallergy.

Süt hafif kazeionogen, laktalbumin, α- ve β-laktoglobülin kabul edilir en aktif olanı fazla 25 antijenleri, içerir. Ana alerjen son protein olarak kabul, ama annelerin sütünde yapamaz, bu nedenle, bir gıdaya karşı alerji durum değildir.

Kimyasal yapı proteinleri - bağırsak giren amino asitlerin bir grubu, tek elemanların ilgili enzimlerin etkisiyle parçalanmaktadır. Bu formda tamamen emilir.

enzimler küçük üretilen Ancak, bebeklerde sindirim henüz tam, oluşmamaktadır. Daha sonra, protein zinciri çoklu amino asitleri, kısmen tahrip olmuştur. Bu kompleks yapılar nedeniyle alerji şeklinde bir bağışıklık yanıtı geliştirir neyi ve bağırsakta emilmez.

Nedenleri reaksiyon

Sütün dahil bazı besinlere karşı artmış duyarlılık ortaya çıkışı, bebek kalıtım tarafından belirlenir. Anne Yani, eğer bir - alerjiniz var, bu tür reaksiyon riski çocuğa hızla artmaktadır. Bir çocuğun sağlık durumları üzerine bir olumsuz etkisi olumsuz gebelik, sürekli stres, herhangi bir patoloji (fetal hipoksi, gestosis) bulunmaktadır.

Böylece, bebeklerde süt alerjisi iki şekilde gelişebilir:

 1. Anne bebeğini anne sütüyle beslenen eğer, o inek sütünden temelinde bazı ürünü yediler;
 2. normal süt bazında hazırlanan karışımları kullanıldığında.

semptomlar

Bebek ağlıyor 1 yaşından küçük çocuklarda sık sık ishal ifade gıdalara alerjisi var. Sindirim organları dışkısında gözle yetersiz sindirilen besin artıkları (sütten sonra), lor onların "doğrudan sorumlulukları" ile başa çıkamaz beri. Bazen olası kusma ve bebeklerde bu sık ve bol yetersizliğinin şeklinde kendini gösterir.

Genel analiz esnasında dışkılar içinde eritrositleri ve kan damarları tespit edilebilir. Bu bağırsak mukoza hasarı ile bile bebeğin derisi üzerinde tezahürleri yokluğunda, şiddetli alerji gösterir.

Çoğu zaman, çocuk, sürekli yukarı hareket ederek, huzursuz olur karın bacakları basar, ama birçok anne yanlışlıkla başlatmak çünkü kolik tedavisinde. Ancak bu durum sadece tüketilen süt, özellikle inek veya süt ürünleri oluşur.

Tabii ki, anne sütü alerji doğrudan sebebi olamaz, ama yemek de olabilir ve inek sütü istisna değildir.

herhangi bir süt ürünleri tüketen sonra (göbek etrafında) karın bölgesinde ağrı 1 yıl sonra yürümeye başlayan çocuklar sürekli görüntülenir. Böyle ağrılı ataklar yaklaşık 20-25 dakika sürer. Buna ek olarak, glüten asimilasyon, laktoz bozulmasına yol açar sindirim enzimi ikincil eksikliği, geliştiriyor.

cilt üzerinde belirtilerle "Süt" alerjiler:

 • Çocuğun ön kısmında Beşik kap Süt uyuz veya gnays boyun, kulaklar, kaşlar bebeğin üzerine, temechku bir kahverengi renktir. seboreik kabuklar Çocuklar şişesi görünüş daima diyatezinin ilk işaretidir. Kabuk sıcak bitkisel yağ ile yağlanır ve yavaşça bir pamuk ile kaldırmak edilebilir.
 • Egzama - ağırlıklı patlama küçük kabarcıklar, yanaklarındaki hafifçe döküntü, ve onların yerine erozyon vardır. Yaralar yavaş yavaş yoğun bir kabuk oluşturarak, sıkılır. alerji tür belirtileri, altı aya kadar bebeklerde görülür.
 • Yerel atopik dermatit yoğun kuru pullar ile kaplanmış plaklar formunda antekubital ve popliteal boşluğunda. Çocuklar nedeniyle şiddetli kaşıntı kadar hareket ederler.
 • Çocuğun Anjioödem Anjiyoödem hemen Çeşidi alerjik reaksiyonlara değinmektedir. Ağız, dudak, göz kapakları, genital organlara subkutan dokuda ödem anlık bir durumdur. Kaşıntı, genellikle. Bebek boğucu solunum örtüşme beri özellikle tehlikeli laringeal ödem. Eğer bu belirtiler yaşarsanız, derhal acil bakım çağırmalıdır.
 • Kurdeşen - derhal alerjik reaksiyon başka türlü. cilt üzerinde kabarcıklar görünür, çocuk çok kaşıntılı hisseder.
Uyarı! süt proteini Çok nadiren alerjik hapşırma, şeklin meydana gelen alerjik rinit , solunum problemlerine. Ancak bazı çocukların hangi bağ şişirilmiş, laringospazmı gelişebilir, ayrıca asfiksi (boğulma) riski.

Ürüne aşırı duyarlılık belirtileri bir doktor, çocuk doktoru ve / veya allergist danışmalısınız zaman. doktor, yani geçmişini toplamak tür tepkilere bebeğin genetik yatkınlık ürtiker veya tecellilerini teyit belirleyecek atopik dermatit bir sandalyenin ihlali, çocuğun ağırlığı eksikliği olup olmadığını öğrenmek, varsa,.

Bundan sonra ilave testler diğer gıdalar, laktaz eksikliği benzer reaksiyonlardan süte alerjisi ayırt atanır. Hekim genellikle süt proteinleri, deri allergotesta sınıf D immünoglobulinlerin belirlenmesine yöneliktir bir coprogram (dışkıların genel analizi), bağırsak bozukluğu fekal çalışmalar, allerjenlere kan testleri, önerir.

Alerjiler veya laktaz eksikliği

laktoz (süt şekeri) intolerans Bulgular süt proteinlerine duyarlılıkla kişilerce çok benzerdir. çocuk, kramp, şişkinlik, sık kusma görünür koltuğunu üzdü. Bununla birlikte, dışkı kıvamı değişir. Bu, sulu ve köpüklü hale yeşilimsi renk tonunu elde eder. Böylece sık sık sütü proteinine alerjisi olan kombine eksikliği laktaz.

laktoz intoleransı Eğer böyle semptomların ana nedeni laktaz eksikliği kabul edilir. Enzim laktoz etkisi altında tamamen emilir basit karbonhidrat, vücut içinde ayrılmıştır. barsakta küçük laktaz, laktoz kalır değişmeden edin.

Süt alerjisi gelen laktoz intoleransı ayırt edilmesi için, böyle bir test yapabilirsiniz. laktoz içermeyen diyet 5-7 gün boyunca takip edilmelidir:

 • laktoz içermeyen karışım (uygun "Nenni" keçi sütü hidrolizatı "FrisoPep GİBİ") için tavsiye edilen Çocuk şişesi transferi;
 • emzirme anne süt içermeyen diyet gözlemler.

alerji semptomları daha az şiddetli hale veya tamamen ardından bebek laktaz eksikliği ortadan edin. Sonuçta sen belirtiler olmaz kadar çabuk olarak vücuttan alerjenler birkaç günden fazla gerekecek kaldırmak için, süt proteini alerjisi, eğer.

Ne yapmalı?

Kadın emzirme bebek Tabii ki, anne sütü bebek için idealdir. Bu nedenle, tüm çocuk doktorları bu mümkün olduğunca uzun iktidar bu tür uymaları tavsiye ve alerji herhangi tezahürleri emzirme vazgeçerek için bir bahane değildir. Sadece bu durumda annenin hipoalerjenik diyet izlemelidir.

Biz herhangi bir biçimde süt içeren gıdalar vazgeçmek zorunda. genellikle çocuklarda allerjik reaksiyona sebep Bu dondurma, çikolatalı süt, tereyağı ve fındık, yumurta, balık. alerjik belirtiler belirtiler belirgin değilse, anne sütü, süt ürünleri (yoğurt, fermente pişmiş süt, peynir) ile değiştirilebilir.

Çocuğun durumu sadece bir ay sonra belirgin şekilde iyileşmiştir. teyit süt alerjisi ve diyet etkisiz ise, derin protein hidroliz özel karışım çocuğu aktarmak için gereklidir.

Uyarı! İnek sütüne alerji, aynı reaksiyon mümkün ve keçi olduğunda.

süte Hoşgörüsüzlük giderek çocuk menüsü içine süt ürünleri sokulabilir. lor - Böylece, 7 ayda bir ev yapımı yoğurt, ve 10 girebilir. Aslında fermente süt proteinleri yüksek sindirilebilir basit amino asitler ayrılmış olmasıdır.

Yorum ekleyin

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.