emici karbon

analogları

 • Kömür paketi (tabletler) allohol
 • Yunienzim
 • Karbopekt

Sen kullanabilirsiniz diğer şelatörler toksinleri uzaklaştırmak için.

fiyat

: 45 р. ortalama çevrimiçi fiyat *: 45 s.

Nereden alınır:

kullanma talimatları

cole11 Aktif karbon - en yaygın ve ekonomik enterosorbents (zararlı madde ile de bağ ve vücuttan çıkarılması katkı ilaçlar) biri. Bu bileşiklerin farklı türde emme yeteneği ile karakterize edilir:

 • ağır metal tuzları;
 • alkaloidler;
 • çeşitli kökenlerden toksinler;
 • gazlar;
 • salisilatlar;
 • barbitürikler;
 • fenol türevleri;
 • glikozitler, vb

Emici madde ek olarak vücut üzerinde detoksifiye bir etkiye sahiptir. Nedeniyle minimal yan etkileri genellikle ishale karşı olarak uygulanır.

alerji için Uygulamanın özellikleri

kaşıntılı cilt Ayrıca emici daha agresif aktif maddeler ile bir seçenek olarak, alerjik antihistaminler tedavisi için önerilmektedir.

Bu durumda, dozaj 10 kg kömür 1 tablet olarak belirlenir. Günlük ağırlık. Eğer 80 kg ağırlığında Örneğin; 8 tabletleri (sabah ve akşam 4, 4) gerekir.

Tesiste 2 dozlarını alan günlük norm bölmek için önerilir: sabah ve akşam.

İlacın antialerjik özellikleri henüz tam olarak belirgin, içme suyu, hap yutmak ve iyice çiğnemek gerekmez için. Gri dişlerin renk ve dil korkutmamalıdır - C kaplaması kolaylıkla ağız durulama ile ayrılmaktadır.

Endikasyonları

Aktif karbon donanım araştırmaları gastrointestinal organlar ve bu hastalık ve patolojileri için hazırlık olarak gaz oluşumunu azaltmak için kullanılır:

 • çeşitli faktörlerin fonunda geliştirilen sarhoşluk, (kalitesiz gıda alımı, kemoterapi ve radyoterapi, ilaç zehirlenmesi, alkol zehirlenmesi vb bir sonucudur);
 • sindirim fonksiyonu ihlali;
 • Fermantasyon, çürüme süreçleri ile birlikte gastrointestinal hastalıklar;
 • bir çok hastalık (Salmonella, dizanteri) toksik sendromu;
 • Akut ve kronik viral hepatit;
 • kronik böbrek yetmezliği;
 • Kronik kolesistit;
 • mide artmış asitlik;
 • astım.

Kontrendikasyonlar

Kömür, tablet çekim İlacın kullanımı aktif karbon ve sindirim sistemi ülser patolojiler karşı aşırı duyarlılık tavsiye edilmez bağırsak hareketliliğini (atoni), bağırsak kanaması azalır. Ayrıca, aktif kömür uygulaması etkinliklerini azaltarak mukoza bağırsak hareket eden eşzamanlı tedavi ilaçlar için tavsiye edilmez.

Aktif karbonla muamele gebelikte toksik olabilir, bu nedenle, kan içine plasenta geçmek mümkün değildir. Ama birlikte toksinler ile aktif kömür uzun idaresi, annenin vücudu ve besinlerin, embriyo dokusu teşekkülü için çok önemli gelen "yıkar" olduğunu hatırlamakta yarar var. Bu nedenle, ilaç zehirlenmesi belirtilerinin kabartma hemen sonra kesilmelidir.

Şekli ve Dozu

avuç siyah tabletler Tablet Formülasyonu, su ile sıvı ve tablet kabul eder. Bir kese bir sıvı süspansiyon olarak satılan Aktif karbon, bir bardak su içinde 1 paketin karıştırma hızı gereklidir.

zehirlenmesi için klasik günlük dozaj - 10 kg için 1 tablet. ağırlık. Terapötik doz spesifik hastalığa bağlı olacaktır ve hekim tarafından atanır. 5 gün - kronik seyirli ile karakterize edilen hastalıkların tedavi süresi 14 gün, adanın maksimumdur.

Yan etkileri ve aşırı doz

Aktif karbon Ancak emicilerin en zararsız biri olarak kabul edilir ve hafifçe alınmamalıdır. nedeniyle Aşırı uzunluk oranı hipovitaminozu dolu alımı besinlerin emilimini azalmıştır. Günlük dozunun aşılması kabızlığa neden olabilir, normal aşırı gastrointestinal sistem mukoza zarının aşındırıcı lezyonlar yol açabilir.

Bileşim ve farmakokinetik

preparasyonun aktif madde - organik karbon içeren maddelerden türetilmiş aktif karbon. 1 tablet 250 mg içerir. aktif terkip maddesi içerir. Aktif kömürler kana absorbe edilmez, bileşenlerine bölünmüş gelmez. mide-barsak sistemi yoluyla vücuttan tamamen ortadan kaldırılması süresi 24 saattir.

Önlemek akşamdan

006 Aktif karbon sadece ana alkol zehirlenmesinden ürünün vücuda getirmek için yardımcı olur - asetaldehit, aynı zamanda yemekten önce ilacın ön kabulü içinde çürümenin alkol ürünlerinin zehirlenmesini önlemek için. Bu durumda, malzeme bağlamak ve onların yıkıcı eylem başlamadan önce bile çürümenin alkol bileşenlerini absorbe başlar. midede baş ağrısı ve ağrı - Hızlı nötralizasyon asetaldehit bir kalıntı klasik belirtilerini önler.

En iyi sonuç için, bayram (saatlik 2 tablet) sırasında aktif karbon alınması tavsiye edilir. Birinci doz alkol tüketimi önce 15 dakika bir süre için alınmalıdır. Bu tavsiye edilen günlük doz (10 kg vücut ağırlığı başına 1 tablet) aşmamalıdır.

En iyi yolu sarhoşluk önlemek için unutmayın - alkol yoktu;)

kilo kaybı için Aktif karbon - Gerçek veya Mit?

terazi kilo kaybı adanmış forumlar genellikle aşırı kilo karşı mücadelenin bir yöntemi olarak aktif karbon etkinliği hakkında aktif bir tartışma konusudur. Bu metodolojinin temeli, hayranlarının güvence - ilacın emilim özellikleri.

Gerçekten de, aktif karbon bağlanan ve maddelerin farklı grupları salgılama, ancak az sayıda olabilir.

Basitçe, gıda kilogram yemek ve kömür beş gram emilimini azaltmak imkansızdır. Ve aşırı doz kabızlık ve diğer mide-bağırsak sorunlara yol açmaktadır.

o aktif karbon ile iştahınızı öldürmek mümkün mü? denedim olanlar, bu mümkün ama çok kısaca söylemek.

Bu nedenle, çalışmıyor aktif karbon üzerine kilo vermek, büyük olasılıkla, bu "diyet" kabızlık biter.

Diş aktive edilmiş karbon kullanılarak beyazlatma

dişlere kömür makarna avantajları hazırlık uzun listeye etkisi diş beyazlatma uygular. Nedeniyle aşındırıcı özellikleri, uzun bir süre baskını için birikmiş emaye yüzeyinden uzaklaştırmak edebiliyor. aktif karbon temizleme profesyonel dişlere tam teşekküllü bir alternatif görülen, ancak evde beyazlatma için en etkili ve en güvenli yollarından biridir edilemez gibi.

Bir beyazlatma ajanı olarak hazırlanmasını kullanmanın iki temel yolu vardır:

 • tabletler, çiğneme (prosedürünün sonunda bol olması ağız durulama gerekir);
 • (1 fırçalama için bir tablet olarak bir kerede bütün tüp karıştırmak için uygun ve porsiyonlar halinde olan) bir diş macunu ile hap parçalı toz karıştırılması.

Ağartma yöntemi, iki hafta içinde 1 zaman maksimum kullanımı için izin verilir. emaye formülasyonunun bir inceltme belli aşındırıcı etkiye sahiptir frekans kullanım Kötüye yol açabilir.

yorumlar

(Yorumlarda görüşlerinizi giriniz)

Aktif karbon her ecza dolabında var - hatta ev bile bile arabada, çalışma. Beni büyük iki kez kurtarıldı demektir. Ben (örneğin detaylar için üzgün) mide gazı Ghastlier acı hamilelik sırasında ilk defa,. Doktor hemen aktif karbonu atandı. Benim durumumda, mide gazı dan değil, aynı zamanda mide ekşimesi sadece kurtardı. arkadaşım da aynı sorunu hamilelik sırasında aldı rağmen, etkisi bile oldu, ama zayıf şikayet etti. Görünüşe göre, hepsi ayrı ayrı. siyah hapları yatkınlık bir çocukla beni kurtardı ikinci kez (kızı anne sütü). Alerji ona büyük ölçüde zaman beni şaşırttı ikimiz, tayin, ama dedi "merhem merhem, ama neden içeride!". Şaşırtıcı bir şekilde, o haklıydı. Zaten dört ay alerji şey yasak Dotsya yerse bile dışarı almaz. Anna (Moskova)

Ben internette aktif karbon diş beyazlatma hakkında okuyun. makale madencilerin örnek verir - Aynı dişler beyaz ve beyaz her zaman vardır. iş yerinde Meslektaşlarım bile onunla gülerim. Ve dişçiye var ve aktif karbon sorulduğunda o zamanlar. doktor var uzun zamandır bu yöntem ve işe yarıyor doğruladı zaman oldukça şaşırdım. Her şey basit: aktif kömür bir tablet almak ve mümkün olduğunca uzun süre (gerekli yutmak yok) bunu çiğnemek. O zaman tüm ağız siyah, ama korkunç değil. Iyice bir Hollywood yıldızı olarak beyaz ağız, ve işte, dişleri durulayın. Veronica (Murmansk)

* - izlemenin anda birkaç satıcıları arasında ortalama değer bir kamu teklif değildir

Hazırlık ait yorumunuzu bırakın

E-posta yayınlanan olmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorumlar yönetilir sonra sayfada görünecektir.